Μήπως κάποιος Απόσπασμα από Diploterys Cabrerana ( Chaliponga) succesful ?

LederLappenNiere90

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jul 5, 2024
Messages
30
Reaction score
21
Points
8
Σκοπεύω να εξαγάγω N,N-DMT, 5Meo-DMT από το Chaliponga, ποια τεχνική πρέπει να χρησιμοποιήσω; Πριν από μια εκχύλιση με οξύ/βάση, το φυτικό υλικό σε αυτή την περίπτωση αναδεύτηκε στα φύλλα και στη συνέχεια αναμείχθηκε το όλο πράγμα 3 φορές σε αραιωμένο υδροχλωρικό οξύ, στη συνέχεια βράστηκε και διηθήθηκε χρησιμοποιώντας υδροξείδιο του νατρίου ως βάση και είτε DCM είτε χλωροφόρμιο ως διαλύτη. Το ερώτημά μου είναι ποιος έχει εμπειρία με την εκχύλιση αυτού του φυτού και έχει ακόμα Psychotira Viridis και Virola Theiodora εκεί αυτή τη στιγμή; Είμαστε ευγνώμονες για ιδέες επίσης όσον αφορά τον διαλύτη.
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
514
Reaction score
278
Points
63
Λοιπόν έχω αρκετά στέρεο υπόβαθρο χημείας φυσικών ενώσεων και παρόλο που είμαι αδειούχος βιολόγος/βιοχημικός τα φυτά με τα οποία θέλετε να εργαστείτε δεν βρίσκονται στη γεωγραφική μου περιοχή οπότε δεν έχω εμπειρία αλλά μπορώ να σας πω να είστε πολύ προσεκτικοί με τη θερμοκρασία αφού εκεί έγιναν τα περισσότερα λάθη μου (τουλάχιστον όσον αφορά τις τρυπταμίνες). Επίσης η όξινη υδρόλυση είναι ένας κίνδυνος ενώ οι ενώσεις αυτές είναι αρκετά ανθεκτικές στις βάσεις και δεν υδρολύονται εύκολα δεδομένου ότι η θερμότητα είναι κάτω από 50C.
 

LederLappenNiere90

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jul 5, 2024
Messages
30
Reaction score
21
Points
8
Πρώτα απ' όλα, σας ευχαριστώ πολύ που κάποιος με γνώσεις συμμετέχει στο όλο θέμα. Έχω ήδη καταστρέψει την πρώτη μου παρτίδα...! Νομίζω ότι, όπως μόλις περιγράψατε, η θερμοκρασία ήταν πολύ υψηλή κατά τον βρασμό. 85 C... Έκανα μια τυπική εκχύλιση με οξύ/βάση με διαλύτη DCM. Από τα 50 g έχουν απομείνει 25 mg N.N - DMT. Μήπως έχετε μήπως κάποια άλλη παραλλαγή για μένα που να υπόσχεται μεγαλύτερη απόδοση;
 

LederLappenNiere90

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jul 5, 2024
Messages
30
Reaction score
21
Points
8
Ακολουθεί μια ανάλυση από την τρέχουσα

Diploterys Cabrerana Charge.

Προέλευση: : Loreto, Περού
Αποτελέσματα:
DMT 0,23 %
NMT 0.06%
DMT N-οξείδιο 0,03%
Μπουφοτενίνη 0,004%
2-MTHBC 0,001%
 
Top