Φάρμακα μέσω ταχυδρομείου

HewHiSt

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 19, 2024
Messages
46
Reaction score
28
Points
18
Γεια σας αναρωτιόμουν αλλά πως μπορούν οι έμποροι να στέλνουν ταχυδρομικά πακέτα με ναρκωτικά μέσα και όχι μόνο σκόνη πως κρύβουν μανιτάρια ή υγρά ?

Δεν σκοπεύω να το κάνω αυτό αλλά είναι μια ερώτηση που έχω.

τι τεχνικές χρησιμοποιούν;
Ξέρω ότι κάποιοι ρίχνουν ξύδι και πιπεριές στα πακέτα και τα τυλίγουν με αλουμίνιο.
 

gus.fring

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Oct 13, 2023
Messages
100
Reaction score
64
Points
28
Με ενδιαφέρει αυτή η ερώτηση. Ελπίζω ότι κάποιοι επαγγελματίες θα απαντήσουν.
 

fidelis

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 1, 2024
Messages
311
Reaction score
354
Points
63
το αλουμίνιο δεν θα το έκανε πιο ύποπτο; τότε θα ήταν προφανές ότι κρύβετε κάτι. αλλά δεν ξέρω, δεν έχω ταχυδρομήσει ποτέ φάρμακα στο παρελθόν.
 

gus.fring

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Oct 13, 2023
Messages
100
Reaction score
64
Points
28
Ξέρω ότι κάποιοι λαοί κρύβουν τα εμπορεύματα μέσα σε αλουμίνιο και μετά βάζουν το αλουμίνιο μέσα σε μπουκάλι γεμάτο σαμπουάν (δημοφιλής μάρκα) αλλά δεν ξέρω αν λειτουργεί, δεν το έχω δοκιμάσει ποτέ
 

HewHiSt

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 19, 2024
Messages
46
Reaction score
28
Points
18
Πολλοί άνθρωποι λένε ότι το αλουμίνιο βοηθά στην παρεμπόδιση των ακτίνων Χ, αλλά νομίζω ότι είναι μύθος.
Ο μόλυβδος βοηθάει να μπλοκάρει τις ακτίνες Χ λόγω της πυκνότητάς του 11400kg/m³ αλλά το αλουμίνιο έχει μόνο 2700kg/m³ οπότε νομίζω ότι είναι άχρηστο.
Είναι καλό μόνο για να τυλίγεις την ντόπα.
 

gus.fring

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Oct 13, 2023
Messages
100
Reaction score
64
Points
28
Έχετε κάποια καλύτερη ιδέα για τον αποκλεισμό των ακτίνων Χ;
 

Pororo

Buying through escrow
New seller
Language
🇺🇸
Joined
Jan 23, 2024
Messages
79
Reaction score
35
Points
18
Deals
11
Το φύλλο αλουμινίου δεν εμποδίζει τις ακτίνες Χ.
η ντόπα σου είναι ένας σωρός από οργανικά μόρια. τα οργανικά φαίνονται διαφορετικά από τα μεταλλικά στις ακτίνες Χ και διακρίνονται.
αν θέλεις να μπλοκάρεις τις ακτίνες-χ, πρέπει να βυθίσεις την ντόπα σου στον παρόμοιο οργανικό περίγυρο για να φαίνεται σαν κάτι αθώο. αλλά σε αυτό το σημείο σταματάω καθώς δεν είμαι διατεθειμένος να αποκαλύψω τις δικές μου μυστικές μεθόδους.
 

HewHiSt

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 19, 2024
Messages
46
Reaction score
28
Points
18
!!! Βρήκα αυτές τις πληροφορίες μόνο τώρα, οπότε κάντε κάποιες δοκιμές και τη δική σας έρευνα Δεν είμαι υπεύθυνος αν καταστρέψετε την ντόπα σας ή οτιδήποτε άλλο !!!


Ο κασσίτερος, το αντιμόνιο, το βολφράμιο, το βισμούθιο είναι καλά για να μπλοκάρουν τις ακτίνες Χ αλλά κανείς δεν θα τα χρησιμοποιήσει για να κρύψει την πρέζα οπότε βρήκα κάτι καλύτερο ,

Μια εταιρεία φτιάχνει επίστρωση για νοσοκομεία που τα βοηθάει να μπλοκάρουν τις ακτίνες Χ.
Χρησιμοποιούν θειικό βάριο, βρήκα μια γαλλική ιστοσελίδα που το πουλάει φτηνά (15€/5kg)
(πουλάνε και άλλες φτηνές χημικές ουσίες που μπορείτε να χρησιμοποιήσετε για σύνθεση)


Για να φτιάξετε το δικό σας επίχρισμα χρησιμοποιήστε 5kg θειικό βάριο και 2L νερό.

!!! Idk αν η ξηρή επίστρωση μπορεί να σπάσει έτσι δοκιμάστε το πριν μουτζουρώσετε το πακέτο σας !!!
 

gus.fring

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Oct 13, 2023
Messages
100
Reaction score
64
Points
28
Ευχαριστώ για τη βοήθεια, θα το δοκιμάσω
 

HewHiSt

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 19, 2024
Messages
46
Reaction score
28
Points
18
Δώστε μου σχόλια pls
 

KurtV989

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 13, 2024
Messages
120
Reaction score
86
Points
28
ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΟΥΜΕ για την έρευνα @HewHiSt, το εκτιμούμε πολύ! Θα επικοινωνήσω με την εταιρεία αυτή σήμερα.

Τα γαλλικά έρχονται σε συμπλέκτη πολλές φορές τώρα για μένα lol
 

Moonless

Don't buy from me
New Member
Joined
Mar 22, 2024
Messages
1
Reaction score
3
Points
1
Το υγρό είναι απλό, ένα γεμάτο μπουκάλι περιτύλιξης σαμπουάν, μια ενυδατική κρέμα
 

gus.fring

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Oct 13, 2023
Messages
100
Reaction score
64
Points
28
Αυτό είναι όλο; Απλά ένα μπουκάλι γεμάτο με σαμπουάν;
 

HewHiSt

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 19, 2024
Messages
46
Reaction score
28
Points
18
Νομίζω ότι ναι, είναι απλό.
Μπορείτε να χρησιμοποιήσετε σαμπουάν ή άλλα καλλυντικά προϊόντα
 

captain

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Oct 19, 2023
Messages
22
Reaction score
6
Points
3
καλές ερωτήσεις, είμαι επίσης περίεργος γι' αυτό
 

2-79-790125

Don't buy from me
Member
Joined
May 26, 2024
Messages
82
Reaction score
21
Points
8
Κάποτε μου είχαν παραδώσει κάποιο σε ολοκαίνουργιο άδειο δοχείο μπογιάς. Σφραγισμένες υπό κενό σακούλες μέσα σε αυτό το σφραγισμένο δοχείο μπογιάς
 

miner21

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 15, 2023
Messages
502
Reaction score
235
Points
43
Κάποτε κάποιος είχε μεταμφιέσει ένα πακέτο ως σπόρους με μια επιστολή "Καλώς ήρθατε σε κάποια ψεύτικη λέσχη κηπουρικής". Ή ομοίως μια παραγγελία για ένα πακέτο καρυκευμάτων από μια εταιρεία μαγειρικής. Είχα παιδικά παιχνίδια που περιείχαν σαν μολυβοθήκη που χρησιμοποιούσαν για να βάλουν το προϊόν και στη συνέχεια να ξανακλείσουν τη συσκευασία. Υπάρχουν πάρα πολλοί τρόποι. Απλά χρειάζονται μια μεταμφίεση. Το κατάστημα του δολαρίου είναι το κλειδί για αυτά τα πράγματα.
 

DieYoung

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 19, 2023
Messages
23
Reaction score
9
Points
3
Υπάρχει τρόπος να κάνετε το πακέτο σας μη ανιχνεύσιμο από τα σκυλιά ;
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,307
Solutions
4
Reaction score
879
Points
113
Τα σκυλιά βασίζονται στη μυρωδιά, γι' αυτό σφραγίστε το πολλές φορές, πλύνετε το εξωτερικό του, κρατήστε τα φάρμακα μακριά του. Μπορείτε να προσπαθήσετε να καλύψετε τη μυρωδιά, αλλά τα σκυλιά είναι μερικές φορές εκπαιδευμένα να ειδοποιούνται για καφέ ή άλλες έντονες μυρωδιές, οπότε προτιμάται απλώς να μην παράγουν καμία μυρωδιά
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,307
Solutions
4
Reaction score
879
Points
113
Αν κοιτάξετε τις φωτογραφίες και τις ακτινογραφίες του τελωνείου, διαθέτουν ανιχνευτές λαθρεμπορίου με τη βοήθεια υπολογιστή. Μπορούν να καταλάβουν από τι είναι φτιαγμένο κάτι από την πυκνότητα των ακτίνων Χ και μπορούν να ξεχωρίσουν το αλουμίνιο από το χάλυβα από το μόλυβδο ECT. Ένα μεγάλο μεταλλικό πράγμα που κρύβει κάτι στο ταχυδρομείο δεν είναι δύσκολο να το δουν. Καλύτερα να το αποκαλέσετε κάτι καλοήθες που μοιάζει παρόμοιο παρά να το κρύψετε.
 

freedum

Buying through escrow
New seller
Language
🇬🇧
Joined
Nov 4, 2023
Messages
61
Reaction score
42
Points
18
Deals
1
Δεν μπορείτε να νικήσετε την περίοδο των ακτίνων Χ. Δεν είναι δυνατόν. Ακόμα και αν καταφέρετε να αποκρύψετε τις ακτίνες από το να εκθέσετε τη σύνθεση αυτού που βρίσκεται στη συσκευασία, θα δείτε ένα μεγάλο κενό σημείο. Το οποίο είναι ακόμα πιο ύποπτο. Είναι αδύνατο για οποιαδήποτε χώρα να σαρώσει κάθε πακέτο, επιλέγουν τα πακέτα τυχαία και με βάση τα έγγραφα. Ψάχνουν για πράγματα όπως η χώρα, η δήλωση του αντικειμένου, η διεύθυνση στην οποία πηγαίνει. Ο γρήγορος οπτικός έλεγχος γίνεται πολύ περισσότερο από τις ακτίνες Χ. Χρησιμοποιούνται εκτενώς σκύλοι.
 
Top