ξηρή πάστα ταχύτητας

mubali

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 18, 2022
Messages
4
Reaction score
0
Points
1
πώς να στεγνώσετε
Amphetamines
ταχύτητα σε πάστα;
 

chemistrydude

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 2, 2022
Messages
74
Reaction score
21
Points
8
Απλά αφαιρέστε το υγρό από την πάστα ταχύτητας και τοποθετήστε το σε τρυβλίο Petri και τοποθετήστε το σε μέρος όπου λάμπει ο ήλιος
 

mubali

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 18, 2022
Messages
4
Reaction score
0
Points
1
Θέλω να στεγνώσω 400gr!
 

chemistrydude

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 2, 2022
Messages
74
Reaction score
21
Points
8
Στη συνέχεια, τοποθετήστε το Uh στην πλάκα.
 

ACAB

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 27, 2022
Messages
291
Reaction score
167
Points
43
Ξεπλύνετε πρώτα τη βρωμιά με ένα λίτρο ακετόνης, καλύτερα 2 λίτρα, στη συνέχεια φιλτράρετε και διαλύστε το διήθημα σε ζεστό νερό.
Μετρήστε το pH, η τιμή πρέπει να είναι ελαφρώς όξινη, αν όχι προσθέστε μια σταγόνα υδροχλωρικού οξέος. Ό,τι δεν έχει διαλυθεί στο νερό μπορεί να φιλτραριστεί και να πεταχτεί.
Στη συνέχεια πλένουμε το όλο πράγμα 3 φορές με πετρελαϊκό αιθέρα και το πετάμε.
Στη συνέχεια προσθέτουμε NaOH μέχρι το pH>13. Η ανώτερη ελαιώδης φάση είναι η αμπύλη freebas. Τη διαχωρίζουμε και πλένουμε την κάτω φάση 3 φορές με πετρελαϊκό αιθέρα, πετάμε τα εκχυλίσματα και την freebase μαζί, προσθέτουμε MgSO4 μέχρι να σταματήσει να συσσωματώνεται και το βάζουμε στην κατάψυξη για 4 ώρες.
Στη συνέχεια φιλτράρουμε το MgSo4 και αφήνουμε τον πετρελαϊκό αιθέρα να εξατμιστεί στον αέρα, ξεπλένουμε την υπόλοιπη freebase με ακετόνη σε ένα ποτήρι ζέσεως, παρασκευάζουμε ένα διάλυμα 1:5 H2SO4:IPA και το προσθέτουμε σταγόνα-σταγόνα στο ποτήρι ζέσεως μέχρι το pH να είναι μεταξύ 6-7.
Φιλτράρουμε το κατακρημνισμένο θειικό αμφίδιο και αφήνουμε την ακετόνη να εξατμιστεί. Μπορεί να το ζυγίζετε αυτό και να ενοχλείστε με το πώς σας την έφεραν πάλι, αλλά δεν υπάρχει άλλος τρόπος για να καταναλώσετε το παστεριωμένο σκατά.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,660
Solutions
3
Reaction score
2,736
Points
113
Deals
1
Είναι καλή σύσταση. Δυστυχώς η καφεΐνη θα υπάρχει μετά την εκχύλιση Α/Β. Έχω διαβάσει ότι μπορείτε να διαχωρίσετε την καφεΐνη από την αμφεΐνη μέσω διαλύματος κρύου νερού. Το είδος της κατάψυξης. Θα πρέπει να διαλύσετε το μείγμα αμφεΐνης και καφεΐνης σε νερό και να το ψύξετε στους 2-3 *C. Η καφεΐνη θα κατακρημνιστεί ενώ η θειική αμφεΐνη θα παραμείνει στο νερό. Στη συνέχεια, μπορείτε να φιλτράρετε την καφεΐνη και να εξατμίσετε το νερό για να λάβετε αμφίνη ή να πραγματοποιήσετε εκχύλιση Α/Β με αυτό το νερό.
Υ.Γ. Δεν το δοκίμασα αυτό και δεν είμαι σίγουρος ότι θα αφαιρεθεί όλη η καφεΐνη. Πιθανώς ίχνη καφεΐνης θα υπάρχουν στο τελικό προϊόν.
 
Last edited:

ACAB

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 27, 2022
Messages
291
Reaction score
167
Points
43
Ξέρω αυτή τη διαδρομή, καλύτερα να χρησιμοποιήσετε ζεστό νερό αλλά μόνο όσο χρειάζονται για να διαλύσουν τα πάντα ,στη συνέχεια αφήστε το να κρυώσει.
Θα παρατηρήσετε πως σχηματίζονται μακριές λευκές ίνες και αυτές γίνονται όλο και περισσότερες, ίσως τόσο πολύ που έχετε μόνο έναν πολτό, αυτή είναι όλη η καφεΐνη, φιλτράρετε την και αφήστε το υπόλοιπο νερό να εξατμιστεί το υπόλειμμα είναι η αμφεταμίνη.

Και δεν έχει σημασία τι μέθοδο καθαρισμού έχω χρησιμοποιήσει διαδοχικά, ήταν πάντα σε μια ανάλυση TLC ακόμα καφεΐνη εμφανίζεται, εντελώς μπορείτε να το πάρετε πια έξω.
 

mubali

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 18, 2022
Messages
4
Reaction score
0
Points
1
Θέλω στεγνά ώστε να μπορώ να τα μοιραστώ!
Δεν μπορώ να το κάνω αυτό στο σπίτι μου!
 

ACAB

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 27, 2022
Messages
291
Reaction score
167
Points
43
Πρέπει να καθαρίσετε αυτά τα απόβλητα πριν τα μοιραστείτε.
Αφήστε το απλώς ανοιχτό στον αέρα, ο διαλύτης θα εξατμιστεί από μόνος του, αλλά χρειάζεται περισσότερος χρόνος με 400 γραμμάρια.
Αλλά καλύτερα να το καθαρίσετε, ας σας το πούμε αυτό.
 

mubali

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 18, 2022
Messages
4
Reaction score
0
Points
1
Θα το κάνω αυτό
 

Botsauto-Dutchland

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 11, 2022
Messages
86
Reaction score
42
Points
18
οπότε όταν προσθέτω αμφεταμίνη στο νερό το ph θα πρέπει να είναι slichtly acid ???? φοβάμαι πολύ @ ph 8 -7 πρέπει να αποθηκεύσω κάποια αμίνη για να το διορθώσω όταν προσθέτω πολύ. αλλά σήμερα είχα i nicely δεν αλλάζει το χαρτί όταν εξέτασα το ph.(εγώ σκέφτομαι oke αυτό είναι ph7) όταν στέγνωσα ένα γραμμάριο το έβαλα σε ποτήρι και το ph ήταν πάλι βασικό στο νερό της βρύσης... αλλά προστέθηκε λίγο ranja και το πίνω. υποθέτω ότι χρειάζομαι λίγο ύπνο
 

ACAB

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 27, 2022
Messages
291
Reaction score
167
Points
43
Όχι αμφεταμίνη μίστερ, αλλά βρώμικη πάστα ταχύτητας που θέλουμε να καθαρίσουμε. Αν θέλετε να αφαιρέσετε τη βρωμιά από το διαλύτη, θα πρέπει να τον φτιάξετε με pH=3. Η καθαρή θειική αμφεταμίνη είναι ουδέτερη, δεν μυρίζει, δεν καίει ούτε ερεθίζει τη μύτη και έχει ελαφρώς πικρή γεύση.
 

Botsauto-Dutchland

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 11, 2022
Messages
86
Reaction score
42
Points
18
ow fuck man πρέπει να μάθω να διαβάζω το υπόλοιπο θέμα, έχεις απόλυτο δίκιο απλά παρέλειψα την ακετόνη wasj με αυτή την ποσότητα
 
Top