εύκολη τεχνική αεριοποίησης (σε εσωτερικούς και διακριτικούς χώρους)

fidelis

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 1, 2024
Messages
311
Reaction score
354
Points
63
γράφτηκε από τον χρήστη vespiary blaztoff, σύνδεσμος εδώ (τυπογραφικά λάθη + χωρίς πρόσθετο περιεχόμενο, σύνδεσμος μόνο 4 μονάδες)


Σκέφτηκα αυτή την τεχνική αεριοποίησης για όλους εκείνους που έχουν περιορισμένο χώρο, δεν μπορούν να βγουν σε εξωτερικούς χώρους και έχουν γείτονες κοντά τους.

Πηγαίνετε να αγοράσετε δύο από αυτά τα ωραία πλαστικά μπουκάλια Nalgene από το τοπικό κατάστημα επιστημονικών ειδών. Ή ένα Nalgene, ένα γυάλινο μπουκάλι με βιδωτό καπάκι. Τρυπήστε μια τρύπα στο κέντρο κάθε καπακιού και τοποθετήστε ένα βύσμα σωλήνα από το κατάστημα υλικού σας μέσα από την τρύπα σε κάθε ένα από τα καπάκια. Βεβαιωθείτε ότι είναι αεροστεγής η σφράγιση. Βάλτε μερικά παρεμβύσματα για να εξασφαλίσετε την ασφάλεια. Αν θέλετε, πάρτε κάποιο υλικό πλήρωσης και αλείψτε το στο εξωτερικό για να βεβαιωθείτε. Στη συνέχεια, συνδέστε το σωλήνα σας από το καπάκι στο καπάκι. Μου αρέσουν εκείνοι οι σωλήνες με πλέξη πεπιεσμένου αέρα για τις υδραυλικές γραμμές, επειδή έχουν μια σύνδεση πίεσης για αεροστεγή σύνδεση. (Συνδέονται με τη δική τους ειδική στρόφιγγα.) Ανοίξτε μια μικρότερη τρύπα στο καπάκι για το αέριό σας και βάλτε μια σφραγιζόμενη στρόφιγγα.

Τώρα βάλτε το πετρώδες αλάτι σας στο μπουκάλι για το αέριο, σφραγίστε το καλά, και το μείγμα τολουολίου σας στο άλλο. Ρίξτε το θειικό σας στη μικρή τρύπα στο πώμα της φιάλης αεριοποίησης και αυτό είναι όλο. Βλέπετε κυριολεκτικά το αέριο να μπαίνει μέσα στο δοχείο αεριοποίησης και βλέπετε το προϊόν σας να πέφτει έξω. Μπορείτε να το αφήσετε αυτό για μέρες χωρίς να ανησυχείτε πραγματικά. Χρειάζεται λίγο περισσότερο χρόνο από το να κάνετε φυσαλίδες, αλλά δεν χρειάζεται να το παρακολουθείτε. Μπορεί να θέλετε να τοποθετήσετε το δοχείο σας με τα προϊόντα σε έναν μαγνητικό αναδευτήρα και περιστασιακά να το ρυθμίζετε σε χαμηλή ανάδευση για να αναδεύετε το μείγμα. Και το μπουκάλι Nalgene είναι υπέροχο γιατί μπορείτε να το πιέσετε για να βγει περισσότερο αέριο ή να το ανακινήσετε.

Έχω διαπιστώσει ότι θα έχετε πάντα την αναμενόμενη απόδοση από προϊόν όπως αυτό και ποτέ καμία ανησυχία για το νερό ή την αναρρόφηση ή άλλες μαλακίες. Απλά καθίστε πίσω αφήστε το να πάει για μερικές ώρες φιλτράρετε ίσως το αέριο ξανά. Χρησιμοποιώ ένα μπουκάλι 1L για την αεριοποίηση και ένα μπουκάλι που είναι 3x ο όγκος μου σε τολουόλιο για το δοχείο αεριοποίησης μου. Ποτέ δεν χρειάζεται να ανησυχείτε για την παραγωγή περισσότερων αερίων κατά τη διάρκεια της γκαζώματος και χρησιμοποιώ μόνο την ελάχιστη ποσότητα αλατιού και θειικού άλατος, οπότε λιγότερα απόβλητα. Ελπίζω αυτό να βοηθήσει οποιονδήποτε.
 

hirozaru

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Feb 22, 2024
Messages
30
Reaction score
2
Points
8
αυτό είναι πραγματικά δύσκολο να το διαβάσω και να το παρακολουθήσω. ακούγεται ενδιαφέρον.
 
Top