Εναντιομερή Και η διακύμανση των επιδράσεων που σχετίζονται με το MDMA;

MrChan

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 9, 2022
Messages
11
Reaction score
2
Points
3
Όπως καταλαβαίνω για την αντιμετώπιση του 3,4 MDMA υπάρχουν δύο στερεοϊσομερή που υπάρχουν- οι ποικιλίες S και R εκ των οποίων το εναντιομερές R είναι η μόνη ποικιλία που παρουσιάζεται να έχει κατανοητή φυσιολογική επίδραση, ή τουλάχιστον τεκμηριώνεται μόνο όσο είμαι σε θέση να βρω δημοσίευση σχετικά. Η κύρια διαφορά που βρίσκω αρκετά ενδιαφέρουσα είναι η έλλειψη δυσκινησίας που παρουσιάζεται σε υψηλές δόσεις στον τύπο R, της οποίας έχω πέσει και εγώ ο ίδιος θύμα κατά τη διάρκεια νυχτερινών περιπτώσεων υπερβολικής χρήσης και προσωπικά μπορεί να είναι αρκετά δύσκολο να απαλλαγώ από αυτήν μέχρι τουλάχιστον να τελειώσει η εμπειρία. Η ακούσια κίνηση του κεφαλιού και το κούνημα / ταλάντευση σε συνδυασμό με την σχεδόν καταπληξία ουσιαστικά καταστρέφει ολόκληρη τη νύχτα της υπερβολής.

Φυσικά, κάποιος θα μπορούσε να προτείνει να μην είστε εντελώς ηλίθιοι και να πάρετε μια κατάλληλη δόση ή να μετριάσετε τις αρχικές και τις επαναληπτικές δόσεις σας, αλλά αφού έκανα κάποια έρευνα, με έκανε περίεργο αν κάποιος έχει καταφέρει να απομονώσει πλήρως τα δύο συστατικά των ρακεμικών μιγμάτων που δημιουργούνται μετά τη σύνθεση ή αν ίσως όλη αυτή η υποτιθέμενη επίδραση είναι καθαρή εικασία.

αν η απομόνωση των δύο είναι δυνατή, έχει τεκμηριώσει κανείς τις επιδράσεις του καθενός; Κάποια εικόνα για την υποθετική προσέγγιση για να γίνει αυτό, αν όχι, ίσως άλλα χειρικά κέντρα ή ισομερείς δομές που μπορούν να εξεταστούν για να επιτευχθούν περισσότερες θεραπευτικές ιδιότητες αυτής της ένωσης; Ίσως μια εναλλακτική πρόταση θα μπορούσε να είναι η ελάχιστα τεκμηριωμένη 2.3 MDMA ή άλλες παρόμοιες δομές της ίδιας ένωσης;
 

MrChan

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 9, 2022
Messages
11
Reaction score
2
Points
3
Αποποίηση ευθυνών: Είμαι ουσιαστικά ένας άκυρος και ανίκανος για τα πιο βασικά πράγματα στη χημεία χωρίς μια συνταγή σε απλό κείμενο- αλλά αισθάνομαι ωστόσο ότι θέτω ένα ενδιαφέρον ερώτημα, λοιπόν, όσο περισσότερο μπορώ, δεδομένου ότι έχω την ικανότητα και τις γνώσεις ενός κεφαλιού σάπιου λάχανου- ίσως κάποιος θα μπορούσε να μου κάνει τη χάρη μόνο για χάρη της περιέργειας. Ή, εναλλακτικά, αν έκανα μια γελοία ερώτηση με παράλογα μεγάλο και λεπτομερή τρόπο, με κάθε τρόπο, μη διστάσετε να το πείτε παρακάτω και να μου στείλετε μηνύματα μίσους μέσω pm, ό,τι κι αν έρθει σίγουρα το καλωσορίζω! 😬🫡
 
Top