"Ethadone" ?

RegulierTier

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Dec 23, 2022
Messages
54
Reaction score
32
Points
18
Αναρωτιέμαι γιατί υπάρχουν τόσο λίγα έως καθόλου παράγωγα μεθαδόνης στην αγορά. Η δομή της μεθαδόνης δεν καλύπτεται από τον νέο νόμο για τις ψυχοδραστικές ουσίες. Σαφώς, η ίδια η Μεθαδόνη θα προστατεύεται από τον φαρμακευτικό νόμο, αλλά οποιαδήποτε μικρή τροποποίηση θα οδηγούσε και πάλι σε μια ουσία εκτός φαρμακείου. Γι' αυτό και αναρωτιέμαι γιατί δεν συναντώνται αυτά με λίγους έως καθόλου ερευνητές χημικούς εμπόρους.

Για παράδειγμα, έχω αναρωτηθεί αν θα ήταν δυνατόν να αντικατασταθεί το διαιθυλαμινο-2-χλωροπροπάνιο με διμεθυλαμινο-2-χλωροπροπάνιο στη σύνθεση της Μεθαδόνης, γεγονός που θα είχε ως αποτέλεσμα τη Μεθαδόνη με δύο αιθυλικές ομάδες αντί για μεθυλικές ομάδες στο άτομο του αζώτου. Δεν είμαι εκπαιδευμένος χημικός, αλλά μπορώ να φανταστώ ότι αυτή η ουσία θα είχε παρόμοιες ιδιότητες με τη Μεθαδόνη, αλλά δεν θα προστατεύεται από κανένα νόμο.

Mue4aqyGcf
 

HIGGS BOSSON

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
436
Reaction score
662
Points
93
Συνιστώ να δώσετε προσοχή σε ένα άλλο ανάλογο της μεθαδόνης - IC-26

7aseWydnw4

Το IC-26 (WIN 1161-3, Methiodone) είναι ένα ανάλογο του οπιοειδούς αναλγητικού μεθαδόνης, όπου η καρβονυλική ομάδα έχει αντικατασταθεί από τη βιοϊσοστερική σουλφονική ομάδα.


Μελέτες σε ανθρώπους και ζώα δείχνουν ότι το IC-26 έχει περίπου την ίδια δραστικότητα με τη μεθαδόνη, αν και άλλες μελέτες έχουν διαπιστώσει ότι η δραστηριότητά του είναι ασυνεπής μεταξύ διαφορετικών ασθενών, με συνεπή οπιοειδή δράση να παρατηρείται μόνο σε δόση πολλαπλάσια της μεθαδόνης. Το IC-26 αξιολογήθηκε ως προς τη δυνατότητα κατάχρησης, αλλά παρά το γεγονός ότι διαπιστώθηκε ότι έχει παρόμοιο δυναμικό με τη μεθαδόνη για την ανάπτυξη εξάρτησης, δεν τέθηκε ποτέ υπό διεθνή έλεγχο ως παράνομο φάρμακο.
 

RegulierTier

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Dec 23, 2022
Messages
54
Reaction score
32
Points
18
Χρειάζεστε διμεθυλαμινο-2-χλωροπροπάνιο αντί για χλωροπροπάνιο...
Ρίξτε μια ματιά σε αυτό το θέμα


Υπάρχει μια εισαγωγή βήμα προς βήμα για το πώς να φτιάξετε μεθαδόνη.
 

loadingST

Don't buy from me
Resident
Language
🇧🇬
Joined
Sep 10, 2023
Messages
98
Reaction score
64
Points
18
Τι γίνεται με την ισο-μεθαδόνη; είναι το ισομερές που μισοτελειώνει μετά το gringnard που είναι υγρό που απορρίπτουν, θεωρείται ότι είναι με υψηλότερη δραστικότητα, μπορεί να είμαι ο πρώτος σύντομα να δημοσιεύσει μια σύνθεση μεθαδόνης έχω μια πηγή από PL για τα υλικά απλά χρειάζονται λίγο χρόνο και χρήματα ;p
 
Top