Βοήθεια για το αιθυλικό 4-φαινυλακετοξικό αιθυλεστέρα;

stim2023

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 16, 2023
Messages
7
Reaction score
2
Points
3
Μόλις το πήρα αυτό από μια πηγή στην άλλη πλευρά της λίμνης. Έχω διαβάσει αρκετές αναρτήσεις σε αυτό το φόρουμ, erowid, κλπ. σχετικά με BMK>P2P και προσπαθώ να επιβεβαιώσω τη χρησιμότητα αυτού του προϊόντος πριν από το γαμημένο μου με αυτό. πληροφορίες παρακάτω δείχνει όλες τις λεπτομέρειες που μπορεί να χρειαστείτε ένα μακρύ με απεικονίζεται για οπτικές αξιολογήσεις, καθώς και. επιβεβαιώστε οπτική επιβεβαίωση ompounds.

Οι στόχοι μου είναι απλοί. Σύνθεση αρκετών P2P για το Q2, ενώ ικανοποιώ τη δική μου περιέργεια στη σφαίρα της οργανικής χημείας, εξασφαλίζοντας παράλληλα ένα πολύτιμο σύνολο δεξιοτήτων.

Μόλις πήρα αυτό από μια πηγή στην άλλη άκρη της λίμνης. Έχω διαβάσει πολλά άρθρα και τα φόρουμ σχετικά με το BMK>P2P και θα ήθελα να ζητήσω βοήθεια με το CAS# 718-08-1.

Προσπαθώ να επιβεβαιώσω τη χρησιμότητα αυτού του προϊόντος πριν από το γαμήσι μου με αυτό.
Παρήγγειλα το BMK Glycidate "έκδοση σε σκόνη", ωστόσο, οι γνώσεις μου είναι περιορισμένες, ενώ συνεχίζω να προάγω τις γνώσεις μου στην οργανική χημεία. Παρακαλώ ενημερώστε με εάν διατίθενται πρόσθετες πληροφορίες.

Λεπτομέρειες/προδιαγραφές του προϊόντος:

Product: Αιθυλο 3-οξο-4-φαινυλοβουτανοϊκό αιθύλιο

CAS#: 718-08-1

Παρατηρήσεις - έχει χρώμα βανίλιας και οσμή που είναι δύσκολο να περιγραφεί, αλλά όχι δυσάρεστη. Φαίνεται ότι θα μπορούσε να είναι συντριπτική ωστόσο, αν κάποιος περπατούσε σε ένα "σύννεφο" σκόνης από αυτό. Η ένωση είναι όξινη.

Ερωτήσεις:

1. Υπάρχει κάτι που πρέπει να γνωρίζω σχετικά με το προϊόν αυτό; Το sds που ήταν πολύ ελλιπές.

2. Είναι αυτή η ένωση αυτό που απαιτείται για τη μετατροπή σε P2P; Εάν ναι, θα μπορούσε κάποιος να μου υποδείξει την απαιτούμενη μέθοδο;

Οι στόχοι μου είναι απλοί. Είμαι ένας επίδοξος χημικός που είναι δεσμευμένος και αποφασισμένος να μάθει. Έχω προετοιμαστεί για το μεγαλύτερο μέρος ενός έτους συγκεντρώνοντας όλα τα αντιδραστήρια, τα γυάλινα σκεύη κ.λπ. και έχω εξασκηθεί σε διάφορες συνθέσεις με επιτυχία χάρη στα συλλογικά φόρουμ/πληροφορίες που μου έδωσαν στη διάθεσή μου άνθρωποι με πολύ περισσότερες γνώσεις από αυτές που ελπίζω να έχω μια μέρα.

Ο στόχος μου είναι να συνθέσω αρκετά P2P για το Q2, ικανοποιώντας τη δική μου περιέργεια στη σφαίρα της οργανικής χημείας, προσθέτοντας παράλληλα ένα χρήσιμο σύνολο δεξιοτήτων στο χαρτοφυλάκιό μου.

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων.
 

Attachments

  • veY4DtbTQh.jpg
    9.1 MB · Views: 482
  • QZNxG02wOH.jpg
    8.5 MB · Views: 458
  • 6P5J7zp2AD.jpg
    7.7 MB · Views: 481
  • FDxEpuzrON.jpg
    7.9 MB · Views: 451

w2x3f5

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
358
Reaction score
174
Points
43
Έχετε ένα υγρό σύμφωνα με τον αριθμό CAS, μια ξηρή ουσία στη φωτογραφία. Θα ήταν πολύ καλό να γνωρίζετε ακριβώς τι είδους ουσία έχετε.

Για τα γλυκιδικά, υδρόλυση σε οξύ σε p2p (ή αλλιώς BMK ή φαινυλακετόνη)
 

stim2023

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 16, 2023
Messages
7
Reaction score
2
Points
3
Ακριβώς αυτό είναι το πρόβλημά μου. Βρήκα την υπόθεση απευθείας από τον πωλητή που την παρείχε και σκέφτηκα ότι ήταν επίσης περίεργο να παίρνω σκόνη όταν το CAS αναφέρει υγρό. Ωστόσο, έχω τρέξει περίπου 300 γραμμάρια και όλα βγαίνουν με μυρωδιά λουλουδιών και ένα βαθύ κίτρινο πορτοκαλί υγρό μετά την υδρόλυση. Παίρνουν πιο ανοιχτό χρώμα προφανώς κατά το πλύσιμο με άλμη αρκετές φορές για να φτάσει το pH σε ουδέτερο επίπεδο. Αισθάνομαι ότι το P2P είναι το τελικό μου προϊόν, αλλά ορκίζομαι ότι δεν είναι τόσο δύσκολο να μου δώσει απλά αυτό που παρήγγειλα και πάντα κάνω τη μελέτη μου πριν. Απλά προσπαθώ να καταλάβω γιατί αυτό είναι δύσκολο. Ζήτησα ακόμη και σκόνη bmk-glycidate παρέχοντας το CAS# πριν από την παραγγελία. Θα δούμε λοιπόν.
 

stim2023

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 16, 2023
Messages
7
Reaction score
2
Points
3
Απλώς μια ενημέρωση για την τρέχουσα κατάσταση για όποιον είναι περίεργος. Το σκατό που έχω παράγει όντως P2P. Έχω εκτελέσει τη μετατροπή των γλυκιδικών αλάτων σε φαινυλακετόνη πολλές φορές τώρα με τα ίδια αποτελέσματα. Ακολούθησα τη μέθοδο του G.Patton.

Θα δημοσιεύσω σήμερα φωτογραφίες της διαδικασίας μου για να δείξω σε όποιον ενδιαφέρεται.
 
View previous replies…

Heisenblack

Don't buy from me
New Member
Joined
Mar 2, 2023
Messages
21
Reaction score
13
Points
3
Γεια σας stim2023, η απόδοσή σας ήταν σύμφωνη με εκείνη της μεθόδου G.Patton; Επίσης, αντιμετωπίσατε προβλήματα ή απροσδόκητα αποτελέσματα κατά τη σύνθεση;
 

Heisenblack

Don't buy from me
New Member
Joined
Mar 2, 2023
Messages
21
Reaction score
13
Points
3
Συγχαρητήρια για την επιτυχή σύνθεση, ανυπομονώ να δω τις φωτογραφίες σας
 
Top