Σύνθεση πρόδρομης ουσίας ετομεθαζενίου

plancklong

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jul 7, 2022
Messages
36
Reaction score
13
Points
8
Αααα. Μόνο ο ήχος αυτών των συλλαβών, τόσο μαγικά συναρμολογημένων σε ένα αρμονικό σύνολο. Μόνο το όνομα φέρνει μια θαυμαστή και ενδιαφέρουσα σειρά εικόνων. Εικόνες.... ααα, ε..., πού είχα μείνει;

Α, ναι. Συγγνώμη γι' αυτό. Θέλω να συνθέσω ετομεθαζένιο. Δηλαδή αιτονιταζένιο με μια μεθυλομάδα στη θέση της αρχικής νιτρομάδας:

Jyamqnt5fk


Υπάρχουν 3 ή περισσότερες διαφορετικές συνθετικές διαδρομές. Για μένα, αυτή που έχει το μεγαλύτερο νόημα, κυρίως επειδή οι πρόδρομες ουσίες φαίνεται να είναι οι πιο εύκολες στην προμήθεια ή τη σύνθεση. Αυτή η διαδρομή ξεκινά με 3,4-διαμινοτολουόλιο που αντιδρά με 4-αιθοξυφαινυλακετονιτρίλιο για να δώσει το υποκατεστημένο βενζιμιδαζόλιο (2-[(4-αιθοξυφαινυλ)μεθυλ]-5-μεθυλ-2,3-διυδρο-1Η-βενζιμιδαζόλιο):
JmGQ7ZtEze

Η αντίδραση του προϊόντος της αντίδρασης του βενζιμιδαζολίου με 2-χλωροαιθυλ-N,N-διαιθυλαμίνηδίνει τη βάση ετομεθαζένιο:

ApEl1IRQt9

Η πρόδρομη ουσία 4-αιθοξυφαινυλακετονιτρίλιο, πιστεύω ότι μπορεί να συντεθεί ξεκινώντας από το αμινοξύ τυροσίνη, το οποίο είναι
αποκαρβοξυλιώνεται για να δώσει τυραμίνη:
XaBFVhyHlc


Η τρυαμίνη στη συνέχεια εστεροποιείται με EtOH για να δώσει 2-(4-αιθοξυφαινυλ)αιθυλαμίνη.
QkSoKrJtNW

Τέλος, η πρωτογενής αμίνη οξειδώνεται προς το νιτρίλιο με το χημικό προϊόν της πισίνας τριχλωροϊσοκυανουρικό οξύ:
Wbu3W4gL6E

Είμαι αρκετά σίγουρος ότι αυτή η πρόδρομη οδός είναι η πιο άμεση από άποψη OTC.

Είμαι ανοιχτός στην κριτική και σε οποιεσδήποτε ερωτήσεις έχετε όλοι σας.

Θα δημοσιεύσω τις απόψεις μου για τη σύνθεση της 2-χλωροαιθυλ-N,N-διαιθυλαμίνης, ξεκινώντας από διαιθυλαμίνη και διχλωροαιθάνιο (ή διβρώμο ?).

plancklong
 

Attachments

  • WPHbE3Nyse.png
    WPHbE3Nyse.png
    10.7 KB · Views: 196

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
298
Reaction score
245
Points
43
Έξι βήματα.
Ειλικρινά, αν δεν είστε ένας εξαιρετικά προικισμένος χημικός με επίσημη εκπαίδευση - όχι.

'zenes δεν είναι τόσο μεγάλη νόμιζα; Υπήρχε μια μεγάλη διαφημιστική εκστρατεία και μια κακή πτώση, IIRC;

Αξίζει τον κόπο; Νομίζω ότι υπάρχουν πιο ευχάριστα οπιούχα που είναι πιο εύκολο να συνθέσουν και όλη η λατρεία των "OTC" χορεύει γύρω από ένα ξύλινο είδωλο που είναι βαμμένο με χρυσό χρώμα. Στην πραγματικότητα είναι μόνο αυτό που μπορεί να αγοραστεί χωρίς να διατρέχει περιττούς κινδύνους, ας πούμε ένας καλός πωλητής μιας άμεσης πρόδρομης ουσίας υψηλής ποιότητας και καθαρότητας είναι καλύτερος από την αγορά είκοσι πολύ χαμηλού κινδύνου OTC χημικών ουσιών ποιότητας καταναλωτή.

Είτε πρόκειται για δική σας χρήση είτε για πώληση, το να διαλέξετε ένα φάρμακο επειδή είναι "εύκολο" να το φτιάξετε με κυρίως "OTC" πράγματα είναι η λάθος προσέγγιση. Διαλέξτε κάποιο που θέλετε καθώς είναι το καλύτερο για εσάς ή επειδή είναι ελκυστικό για τους αγοραστές και στη συνέχεια, από αυτόν τον κατάλογο των αγαπημένων, περιορίστε τον με βάση τη δυσκολία σύνθεσης και την προμήθεια πρόδρομων ουσιών. Τώρα ακούγεται σαν να λέτε "έχω χαμηλά στάνταρ και είμαι χάλια στην προμήθεια αλλά νομίζω ότι μπορώ να χειριστώ ένα σύνθετο έξι βημάτων". Εμπρός; Σοβαρά τώρα; Χωρίς παρεξήγηση, αλλά κοιτάξτε το.
Η συμβουλή μου είναι η εξής: Προσπαθήστε να κάνετε καλύτερες ερωτήσεις και θα βρείτε εφικτές λύσεις.
Καταλαβαίνεις τι εννοώ;
 

plancklong

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jul 7, 2022
Messages
36
Reaction score
13
Points
8
Έξι βήματα.
Ειλικρινά, αν δεν είστε ένας εξαιρετικά προικισμένος χημικός με επίσημη εκπαίδευση - όχι.

Εξαιρετικά προικισμένος;
Δεν θα έφτανα τόσο μακριά. Τυπική εκπαίδευση, ναι. BS ChE.


Δεν είναι τόσο σπουδαία, νόμιζα. Υπήρχε μια μεγάλη διαφημιστική εκστρατεία και μια άσχημη πτώση IIRC;

Έχω ακούσει ή δει ανάμεικτα σχετικά με αυτό, από το καλύτερο ever, μακράς διάρκειας και υπέρτατης ευφορίας μέχρι αυτό που λες.
Αυτό είναι το είδος της βοήθειας που χρειάζομαι. Σας ευχαριστώ. Έχετε κάποια αναφορά γι' αυτό;


Αξίζει τον κόπο; Νομίζω ότι υπάρχουν πιο ευχάριστα οπιούχα που είναι πιο εύκολο να συνθέσουν

Τι έχεις στο μυαλό σου;

και όλη η λατρεία των "OTC" χορεύει γύρω από ένα ξύλινο είδωλο που είναι βαμμένο με χρυσό χρώμα. Στην πραγματικότητα είναι μόνο αυτό που μπορεί να αγοραστεί χωρίς να διατρέχει περιττούς κινδύνους, ας πούμε ένας καλός πωλητής μιας άμεσης πρόδρομης ουσίας υψηλής ποιότητας και καθαρότητας είναι καλύτερος από την αγορά είκοσι πολύ χαμηλού κινδύνου OTC χημικών ουσιών ποιότητας καταναλωτή.

Το λέτε αυτό από την εμπειρία σας; Έχετε δοκιμάσει την OTC οδό και την βρήκατε πολύ πιο δύσκολη από ό,τι σας κάνει να πιστεύετε όλη η συζήτηση στο φόρουμ;
Έχετε βρει τρόπο να προμηθευτείτε αξιοπρεπείς άμεσες πρόδρομες ουσίες; Θα ήθελα να ακούσω πώς το κάνατε αυτό.


Είτε πρόκειται για δική σας χρήση είτε για πωλήσεις, το να διαλέξετε ένα φάρμακο επειδή είναι "εύκολο" να το φτιάξετε με κυρίως "OTC" πράγματα είναι η λάθος προσέγγιση. Διαλέξτε κάποιο που θέλετε καθώς είναι το καλύτερο για εσάς ή επειδή είναι ελκυστικό για τους αγοραστές και στη συνέχεια, από αυτή τη λίστα των αγαπημένων σας, περιορίστε την ανάλογα με τη δυσκολία σύνθεσης και την προμήθεια πρόδρομων ουσιών. Τώρα ακούγεται σαν να λέτε "έχω χαμηλά στάνταρ και είμαι χάλια στην προμήθεια αλλά νομίζω ότι μπορώ να χειριστώ ένα σύνθετο έξι βημάτων".

Δεν καταλαβαίνω ακριβώς τι σημαίνει η παρατήρηση για τα χαμηλά στάνταρ, αλλά ακούγεται μικροπρεπής. Θα προτιμούσα να έχω καλές άμεσες πρόδρομες ουσίες, και μάλλον είμαι χάλια στην προμήθεια.
Ωστόσο, υπάρχουν λύσεις OTC εκεί έξω, και δεν είναι λίγες από αυτές που έχουν αξία.


Εμπρός; Αλήθεια; Χωρίς παρεξήγηση

Αλήθεια; Αλήθεια; Ακούγεται σαν να προσβλήθηκες από την αρχή της ανάρτησής μου. Απλά δεν ξέρω γιατί. Ελπίζω ότι αν απαντήσετε σε αυτό το ερώτημα θα καταλάβω.

αλλά κοίταξέ το.
Η συμβουλή μου είναι: Προσπαθήστε να κάνετε καλύτερες ερωτήσεις και θα βρείτε εφικτές λύσεις.

Βρήκατε κάτι ΕΙΔΙΚΟ για τις αντιδράσεις στις οποίες έχετε αντίρρηση;

Καταλαβαίνεις τι εννοώ;

Ναι. Ακούγεται σαν να έχεις ένα τσίμπημα στον ώμο σου!
 

thrillho

Don't buy from me
New Member
Joined
May 15, 2023
Messages
1
Reaction score
0
Points
1
Μην ακούτε τους haters @plancklong αυτή είναι στην πραγματικότητα μια πολύ ενδιαφέρουσα διαδρομή. Είμαι εξοικειωμένος με όλες τις τρέχουσες διαδρομές, συμπεριλαμβανομένου του χάλκινου καταλυόμενου ποτ και του EEDQ, αλλά κάτι τέτοιο δεν μου είχε περάσει από το μυαλό. Είχα προσπαθήσει να σκεφτώ μια otc διαδρομή για διασκέδαση επίσης και έφτασα κάπως κοντά με την Omeprazole στην πραγματικότητα, η οποία μπορεί να αποικοδομηθεί με υπεριώδες φως σε μερικά ενδιαφέροντα πράγματα, αλλά η τυροσίνη είναι πολύ φθηνότερη. Νομίζω ότι θα θέλατε να χρησιμοποιήσετε iso για την εστεροποίηση και στη συνέχεια είτε desethyl είτε pyrolidino αντί για diethylamine για αυξημένη ισχύ. @OrgUnikum γιατί δεν μιλάτε για την πραγματική χημεία και να είστε λίγο πιο εποικοδομητικοί με την κριτική σας. Δεν καταλαβαίνω γιατί να είσαι εναντίον κάποιου προϊόντος μόνο και μόνο επειδή είναι OTC; Αυτό πραγματικά δεν είναι καν ότι μπορεί βήματα
 

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
298
Reaction score
245
Points
43
Δεν υπάρχει κανένα μίσος σε αυτό που έγραψα παρά μόνο έγκυρες ερωτήσεις σχετικά με την προεργασία που πρέπει να γίνει πριν σκεφτεί κανείς σοβαρά να συνθέσει μια τέτοια ένωση εκτός ενός νόμιμου εργαστηρίου.
Η OTC είναι εξαιρετικά ελκυστική μέχρι να αρχίσετε να εργάζεστε πρακτικά πάνω σε αυτήν. Επίσης, ως γενικός κανόνας, όσο υψηλότερη είναι η δραστικότητα, όσο χαμηλότερη είναι η ελάχιστη δραστική δόση ενός φαρμάκου τόσο λιγότερο είναι εφικτό να χρησιμοποιηθεί οτιδήποτε OTC μόνο για λόγους καθαρότητας. Όπως δεν είναι πρόβλημα να χρησιμοποιείτε νερό βρύσης όταν φτιάχνετε Amph, αλλά είναι πολύ κακή ιδέα όταν πρόκειται για LSD.
 
Top