Question Εμπειρία με την καλλιέργεια ζιζανίων σε εξωτερικούς χώρους

CrazyMarliey23

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Aug 6, 2023
Messages
8
Reaction score
4
Points
3
Είναι κάποιες συμβουλές για την εξωτερική καλλιέργεια ζιζανίων, πώς να ελαχιστοποιήσετε την πιθανότητα να πιαστείτε, ξέρω μόνο, είναι δύσκολο να αποδείξω ότι είμαι το άτομο που έσπειρε τα φυτά
 

prophet

See my products
Seller
Language
🇺🇸
Joined
Mar 31, 2024
Messages
72
Reaction score
64
Points
18
Deals
13
Εάν έχετε τη δική σας ιδιωτική περιουσία στη χώρα, τότε υπάρχουν λιγότερες ανησυχίες. Αν όχι, βρείτε ένα καλό σημείο που είναι απομονωμένο, ώστε να υπάρχει πολύ λίγη κίνηση εκτός από έναν αγρότη ή κυνηγό ίσως, πράγμα που σημαίνει ότι οι μόνες κάμερες για τις οποίες πρέπει να ανησυχείτε είναι οι κάμερες ιδιοκτησίας ή οι κάμερες θηραμάτων. Ψάξτε το σημείο σας γύρω από τις άκρες της ιδιοκτησίας και βρείτε ένα καλό μέρος και εγκαταστήστε μερικές από τις δικές σας κρυφές κάμερες. Βρείτε ένα ρυάκι ή ένα ρέμα και ακολουθήστε το, καθώς θέλετε να είστε αρκετά κοντά σε μια πηγή νερού, ώστε να μην κουβαλάτε κανάτες όταν πρέπει να τα ποτίσετε. Κρύψτε κάπου εκεί έξω έναν μικρό κουβά. Η επιλογή του σωστού στελέχους για την περιοχή σας είναι απαραίτητη και μπορείτε να καλλιεργήσετε απευθείας στο έδαφος ή να χρησιμοποιήσετε κουβάδες που σας δίνουν τη δυνατότητα να τα μετακινήσετε αν χρειαστεί. Σε κάθε περίπτωση, το χώμα που χρησιμοποιείτε είναι πολύ σημαντικό, οπότε ελέγξτε το χώμα που υπάρχει εκεί ή φέρτε το δικό σας για χρήση. Θα κρατούσα ένα μικρό κουτί που μπορείτε να το κρύψετε ή να το θάψετε κοντά και να βάλετε εκεί όλα τα θρεπτικά συστατικά ή άλλες προμήθειες που μπορεί να χρειαστείτε, ώστε να μην μεταφέρετε πράγματα στο δάσος όταν πηγαίνετε, επειδή θα ήταν καλό να ελέγχετε τα πράγματα όσο πιο συχνά μπορείτε και αισθάνεστε άνετα. Μην φτιάχνετε μονοπάτι, μην κάνετε χώρο στάθμευσης και πάντα να παίρνετε διαφορετική έξοδο, ώστε να μην αφήνετε σαφή σήμανση για το πού πηγαίνετε, ώστε να μην αφήνετε τους ανθρώπους να ακολουθούν το μονοπάτι σας και να σκοντάφτουν στη σοδειά σας. Το πιο σημαντικό είναι να μην λέτε σε κανέναν πού βρίσκονται ή ότι τα έχετε ακόμη και αυτά, εκτός φυσικά αν σας βοηθούν με το έργο σας.
 

CrazyMarliey23

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Aug 6, 2023
Messages
8
Reaction score
4
Points
3
ευχαριστώ για τις συμβουλές i havent εξορύσσεται για τις κάμερες, αλλά δεν υπάρχουν οι πιο σημαντικές thx και πάλι αδελφέ
 
Last edited:

prophet

See my products
Seller
Language
🇺🇸
Joined
Mar 31, 2024
Messages
72
Reaction score
64
Points
18
Deals
13
(y) Παλιότερα έκανα υπαίθριες εργασίες, τώρα τα κάνω όλα σε εσωτερικούς χώρους. Εκείνες τις μέρες οι κάμερες μονοπατιών δεν ήταν θέμα, αλλά εκεί που ζω σε αγροτική περιοχή είναι παντού τώρα για να παρακολουθούν τους καταπατητές και για το κυνήγι. Η καλλιέργεια είναι ίσως το πιο ευχάριστο πράγμα που έχω κάνει ποτέ.
 

Fangs

Don't buy from me
Member
Language
🇬🇧
Joined
Mar 26, 2024
Messages
3
Reaction score
1
Points
3
Νομίζω ότι είναι ευκολότερο να χρησιμοποιείτε θεματικούς ιστότοπους, εκεί μπορείτε να βρείτε όλες τις πληροφορίες που μπορεί να χρειάζεστε
 

prophet

See my products
Seller
Language
🇺🇸
Joined
Mar 31, 2024
Messages
72
Reaction score
64
Points
18
Deals
13
Είναι αλήθεια ότι υπάρχουν πολλοί καλοί οδηγοί καλλιέργειας εκεί έξω αυτές τις μέρες που έχουν συνταχθεί από έμπειρους καλλιεργητές.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
Όταν ήμουν 18 ετών, γνώρισα αυτό το κορίτσι, οι γονείς της είχαν 20 φυτά, μήκους 20 μέτρων, καρφωμένα στο έδαφος κάθε 2 μέτρα πίσω από τον αχυρώνα. Το σπίτι ανήκε στον ιδιοκτήτη και οι ίδιοι ζούσαν εκεί δωρεάν μόνο και μόνο για να προσέχουν τα παιδιά. Ήταν όλα σούπερ funky σκατά (αυτό ήταν στη δεκαετία του '90) πήγα εκεί και δεν έφυγα ποτέ. Για μια δεκαετία.
 
Top