Εξαγωγή φαρμάκου από την αμπούλα

B.d.p.n.e

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 4, 2023
Messages
36
Reaction score
35
Points
18
Deals
2
Αρκεί να εξατμιστεί μόνο νερό για να κονιορτοποιηθεί η εφεδρίνη, η οποία είναι υγρή σε αμπούλες;
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,659
Solutions
3
Reaction score
2,734
Points
113
Deals
1
Γεια σας, τι εννοείτε "κονιοποιήστε την εφεδρίνη"; Πώς νομίζετε, είναι δυνατόν να απαντηθεί η ερώτησή σας χωρίς δεδομένα εισόδου σχετικά με τις αμπούλες;
 

B.d.p.n.e

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 4, 2023
Messages
36
Reaction score
35
Points
18
Deals
2
Συγγνώμη για τα κακά αγγλικά, αυτό που θέλω να πω είναι το εξής: υπάρχει υγρή εφεδρίνη στο βολβό και δεν ξέρω αν το υγρό στο βολβό είναι μόνο νερό, θέλω να εφεδρίνη σε στερεή μορφή, οπότε είναι απαραίτητο να εξατμιστεί μόνο στους 100 βαθμούς;
 

Attachments

  • lH5mOE8pvD.jpeg
    lH5mOE8pvD.jpeg
    63.6 KB · Views: 32
View previous replies…

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,659
Solutions
3
Reaction score
2,734
Points
113
Deals
1
Νομίζω ότι πρόκειται για αλατούχο διάλυμα νερού για έγχυση ή απλώς για απεσταγμένο νερό. Μπορείτε να διαβάσετε ένα iinstructions for use, υπάρχουν πληροφορίες, dude...

Μπορείτε να το εξατμίσετε αυτό, ναι. Αλλά δεν συνιστώ να το θερμάνετε ακριβώς στους 100*C.
 

B.d.p.n.e

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 4, 2023
Messages
36
Reaction score
35
Points
18
Deals
2
Πόσους βαθμούς θερμοκρασίας προτείνετε
 

B.d.p.n.e

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 4, 2023
Messages
36
Reaction score
35
Points
18
Deals
2
Όταν το κρατάω μόνο του στους 80C, η εφεδρίνη δεν λιώνει όταν το νερό εξατμίζεται εντελώς, σωστά, επειδή θα διαρκέσει πολύ καιρό και δεν μπορώ να είμαι στην αρχή, αν και η θερμοκρασία τήξης της εφεδρίνης είναι 118C, λιώνει σε χαμηλότερες θερμοκρασίες και αυτό μου έχει προκαλέσει πολλές απώλειες εκ των προτέρων
 
Top