σύνθεση φαιντανύλης από κινεζικές ενώσεις

albertshulgin25

Don't buy from me
New Member
Joined
Nov 8, 2021
Messages
1
Reaction score
1
Points
1
Παρατηρώ ότι καθώς η φαιντανύλη απαγορεύτηκε, οι Κινέζοι την στέλνουν εδώ σε μέρη 2 ή 3 ενώσεις που ενώνονται εδώ εύκολα και αυτό είναι, κάποιος γνωρίζει αυτές τις ενώσεις, ποιες θα μπορούσαν να αναρτηθούν, θα αναρτήσω ό,τι έχω

8BVSIzr9Cu







0vXRjnZV5N



FvHDPl4rCR
 

banister

Don't buy from me
New Member
Joined
Nov 10, 2021
Messages
57
Reaction score
42
Points
18
Γιατί να μην μοιραστείτε πρώτοι;
 

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
730
Reaction score
1,021
Points
93
Η φεντανύλη είναι εύκολη στη σύνθεση, αλλά επικίνδυνη στις δόσεις, γι' αυτό και δεν την παρασκευάζουμε.
 

banister

Don't buy from me
New Member
Joined
Nov 10, 2021
Messages
57
Reaction score
42
Points
18
Εδώ νόμιζα ότι βρισκόμασταν ανάμεσα σε επαγγελματίες συμμετέχοντες στις αγορές φαρμάκων. Η σύνθεση θα πρέπει να μοιράζεται και να αξιολογείται από ομότιμους ως ανοιχτός κώδικας όπως οτιδήποτε άλλο;
Προσωπικά θα αισθανόμουν πιο ασφαλής γνωρίζοντας τουλάχιστον ότι οι χημικοί δεν γαμάνε τις παρτίδες.
 

HEISENBERG

ADMIN
ADMIN
Joined
Jun 24, 2021
Messages
1,644
Solutions
2
Reaction score
1,709
Points
113
Deals
666
@pinchetomas
@Gus
Οι αναρτήσεις σας έχουν διαγραφεί. Ας δείξουμε λίγη ευπρέπεια. Όσον αφορά τη δημοσίευση της σύνθεσης της φαιντανύλης, θα το εξετάσουμε και αν αποφασίσουμε να τη δημοσιεύσουμε, θα το κάνουμε.
Η σύνθεσή της είναι πραγματικά απλή. Αλλά πιστεύουμε ότι αυτή η ουσία πρέπει να εξαλειφθεί.
 
Last edited:

banister

Don't buy from me
New Member
Joined
Nov 10, 2021
Messages
57
Reaction score
42
Points
18

Καταλαβαίνω πολύ καλά γιατί το συναίσθημα για τη συγκεκριμένη ουσία. Πριν από λίγο καιρό, έχασα έναν στενό αγαπημένο φίλο μου από αυτή την ουσία, η οποία χρησιμοποιούνταν τότε ως νοθευτικό σε ανυποψίαστους χρήστες.
Ήμουν έξαλλος με τη χημεία, την ύπαρξη της ουσίας. Αλλά αυτό είναι σαν να κατηγορούμε τον χαμηλόβαθμο διακινητή ναρκωτικών ή τον αναζητητή για την ατυχία του.
Στο παιχνίδι της διανομής ναρκωτικών, συναντάς ανθρώπους από όλα τα κοινωνικά στρώματα. Αυτό είναι πράγματι αλήθεια.
π.χ. άρχισα να ενδιαφέρομαι γιατί η συγκεκριμένη ουσία είναι τόσο διαδεδομένη, εκτός από τους προφανείς πολέμους του οπίου που συνεχίζονται.
Ας μην ξεχνάμε πρωτοπόρους όπως ο Πίκαρντ, οι οποίοι πέρασαν σχεδόν όλη τους τη ζωή στη φυλακή προκειμένου να μοιραστούν ένα φάρμακο που χρησιμοποιείται με λάθος τρόπο, που κατανοείται με λάθος τρόπο.

Πιστεύω και πάλι ότι η εξάλειψη της γνώσης δεν έχει λειτουργήσει ποτέ και αποκαλύπτει την ηθική που δεν έχει θέση στη χημεία.
Αυτό είναι κυρίως ένα φόρουμ χημείας, σωστά;
Ας το κρατήσουμε έτσι, η πολιτική, η θρησκεία και οι προσωπικές πεποιθήσεις αφήνονται στην πύλη, φίλε.

Ανεξάρτητα από αυτό, ευχαριστώ για την πλατφόρμα και την προσοχή να διατηρηθεί η πλατφόρμα καθαρή και αληθινή χωρίς τη μολυσμένη πολιτική με την οποία μαστίζεται το 99,9% των υπολοίπων.
 

beetlebb

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 7, 2022
Messages
35
Reaction score
28
Points
18
Πρέπει να θυμόμαστε ότι αρχικά τα φαιντανύλια δημιουργήθηκαν για να σώσουν ζωές και εξακολουθούν να χρησιμοποιούνται σε πολλούς τύπους επεμβάσεων και ως παυσίπονα για άτομα με καρκίνο σε τελικό στάδιο.
Επίσης, συμφώνησα ότι η παρασκευή σε εργαστήρια φυλών είναι αρκετά επικίνδυνη ακόμη και για έμπειρους χημικούς και κάποιοι έχουν βρεθεί νεκροί από μέλη της οικογένειας. Ο SWIM το έχει κάνει αρκετές φορές και δύο φορές πήρε υπερβολική δόση, αλλά ήταν τυχερός γιατί ο SWIM δεν δούλευε μόνος του και είχε naxalone πάνω του είχε.

Ούτε εγώ θέλω να ενθαρρύνω τη σύνθεσή του, αλλά αν σας ενδιαφέρει πραγματικά υπάρχουν δύο καλές πατέντες εκεί έξω που εξηγούν λεπτομερώς πώς να το κάνετε. Απλά μια σημείωση, όταν εργάζεστε με υψηλές συγκεντρώσεις βασικών διαλυμάτων και θερμότητα, βεβαιωθείτε ότι χρησιμοποιείτε τον κατάλληλο εξοπλισμό γιατί θα μασήσει το γυαλί. Επίσης, το πιο σημαντικό πράγμα, ακόμη και αν εσείς ή οι φίλοι σας έχετε κάνει αρκετές συνθέσεις στο παρελθόν, βρείτε κάποιον με προηγούμενη εμπειρία στη σύνθεση της φαιντανύλης για να σας καθοδηγήσει.

LD50 = 2mg και αυτό το πράγμα κολλάει στα εξωτερικά τοιχώματα των γυάλινων σκευών, στα ρούχα σας, επιπλέει στον αέρα... μπορείτε εύκολα να εκτεθείτε σε μικρές ποσότητες ακόμη και όταν βρίσκεστε εκτός του εργαστηρίου σας. Δεν είναι μόνο η παρασκευή του, αλλά και η ύπαρξη ορθών διαδικασιών εργασίας - GWPs (για την ασφαλή παρασκευή του).

Τελική σημείωση: η γνώση δεν είναι ούτε Καλή ούτε Κακή, αλλά το πώς τη χρησιμοποιούμε. Και, αν κάποιος πρόκειται να ακολουθήσει αυτόν τον δρόμο, ακόμη και αφού πει πόσο επικίνδυνο είναι να δουλέψει με αυτή, το χειρότερο που μπορούμε να κάνουμε είναι να μην κάνουμε τίποτα και ως εκ τούτου θα πρέπει (ως κοινότητα) τουλάχιστον να του δώσουμε κατεύθυνση ώστε να μην πάθει κανείς κακό κατά τη διαδικασία.
 

Hedgie

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 16, 2022
Messages
10
Reaction score
18
Points
3
Πιστεύω πραγματικά ότι οι πληροφορίες σχετικά με τον τρόπο σύνθεσης της φαιντανύλης και των σχετικών αναλόγων της θα πρέπει να είναι ελεύθερα διαθέσιμες. Έχω επίσης χάσει έναν στενό φίλο από υπερβολική δόση φαιντανύλης, γνωρίζω πολύ καλά πόση ζημιά προκαλεί αυτό σε μια οικογένεια. Η γνώμη μου είναι ότι αν οι πληροφορίες σχετικά με το πώς να χρησιμοποιούνται καλές πρακτικές εργασίας στο εργαστήριο γίνονταν γνωστές, τότε οι χημικοί που ενδιαφέρονται για το θέμα αυτό θα μπορούσαν τουλάχιστον να το ερευνήσουν με ασφάλεια (αλλά αν έχετε πάει σχολείο για χημεία, τότε πραγματικά, αυτή η σύνθεση θα πρέπει να είναι αρκετά εύκολη και θα πρέπει να είστε ήδη αρκετά εξοικειωμένοι με τις καλές πρακτικές εργασίας στο εργαστήριο για να το κάνετε με ασφάλεια). Επίσης, αν η πληροφόρηση σχετικά με το πώς να δοσολογείται σωστά η φαιντανύλη ήταν ευρέως διαδεδομένη, τότε θα υπήρχαν πολύ λιγότεροι θάνατοι από υπερβολική δόση. Αυτή η ουσία δεν είναι κακή, πραγματικά δεν αξίζει τη φήμη που έχει αποκτήσει από τα μέσα μαζικής ενημέρωσης, είναι απλώς ένα πολύ ισχυρό οπιοειδές αναλγητικό που πρέπει να χειρίζεται με τη δέουσα προσοχή. Τα στοιχεία δείχνουν ότι όταν γίνεται σωστός χειρισμός είναι εξαιρετικά χρήσιμο και ασφαλές για τη θεραπεία του έντονου πόνου. Νομίζω ότι ήταν ο Διοσκουρίδης που είπε ότι "η διαφορά μεταξύ ενός φαρμάκου και ενός δηλητηρίου είναι η δόση" και αυτό σίγουρα ισχύει σε αυτή την περίπτωση.
Γνωρίζω μερικούς διαφορετικούς τρόπους σύνθεσης της φαιντανύλης, το έχω ξανακάνει, ξέρω πώς να το κάνω με ασφάλεια στο εργαστήριο, και αν οι συντονιστές το επιτρέψουν, θα ήμουν πρόθυμος να δημοσιεύσω μια σύνθεση μαζί με όλες τις απαραίτητες εργαστηριακές πρακτικές για να το κάνω με ασφάλεια.
Δεν πιστεύω ότι η γνώση πρέπει ποτέ να κρύβεται από τους ανθρώπους, αλλά μερικές φορές πρέπει να αποδείξουν ότι έχουν τουλάχιστον καλές προθέσεις πριν μοιραστείτε δυνητικά επικίνδυνες πληροφορίες με ένα άτομο.
 

HEISENBERG

ADMIN
ADMIN
Joined
Jun 24, 2021
Messages
1,644
Solutions
2
Reaction score
1,709
Points
113
Deals
666
Μπορείτε να δημοσιεύσετε τις πληροφορίες, δεν μας πειράζει αυτό. Απλώς βεβαιωθείτε ότι μας δίνετε όσο το δυνατόν περισσότερες λεπτομέρειες σχετικά με τις προφυλάξεις.
 

Hedgie

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 16, 2022
Messages
10
Reaction score
18
Points
3
Εντάξει, ευχαρίστως θα το κάνω αυτό. Το έχω γράψει στο σημειωματάριό μου, οπότε θα πρέπει να το δακτυλογραφήσω, και θα συμπεριλάβω εκτενείς πληροφορίες σχετικά με τις ασφαλείς πρακτικές στο εργαστήριο, τα ΜΑΠ και τον ασφαλή χειρισμό και τη δοσολογία της ουσίας.
 

Hedgie

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 16, 2022
Messages
10
Reaction score
18
Points
3
Μπορεί να μου πάρει λίγο χρόνο όμως, ήμουν αρκετά απασχολημένος τον τελευταίο καιρό, μόλις ξεκίνησα μια νέα δουλειά, αλλά υπόσχομαι ότι θα ασχοληθώ με αυτό σύντομα μόλις βρω χρόνο
 

beetlebb

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 7, 2022
Messages
35
Reaction score
28
Points
18
Hedgie, ελπίζω να μην σε πειράζει, αλλά αφού πήγαινες προς τα εκεί, σκέφτηκα να προσθέσω μια από τις πατέντες που σχετίζονται με τη σύνθεσή του. Αν αισθάνεσαι προσβεβλημένος, ζητώ συγγνώμη.

Το δίπλωμα ευρεσιτεχνίας της ΕΕ EP2252149A2 με τίτλο A METHOD FOR THE PREPARATION OF FENTANYL. δες το, είναι απλό και σχετικά εύκολο να το ακολουθήσεις, συν το ότι τα περισσότερα χημικά είναι εύκολο να τα χειριστείς. Τα βήματα είναι σαφώς καθορισμένα και οποιοσδήποτε με χημικό υπόβαθρο μπορεί να τα ακολουθήσει εύκολα.
Εδώ είναι ακριβώς από το δίπλωμα ευρεσιτεχνίας:

ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑ 2:

Σε μια φιάλη στρογγυλού πυθμένα τριών λαιμών εξοπλισμένη με μηχανικό αναδευτήρα και συμπυκνωτή νερού, προστέθηκαν 15,36 gm (o,lO mol) μονοϋδρικής υδροχλωρικής 4-πιπεριδόνης και 9,3gm (0,10 mol) ανιλίνης. Στο μείγμα αυτό προστέθηκαν 6,5 gm (0,10 moles) ψευδαργύρου και 0,6 gm (0,10 moles) 90% οξικού οξέος. Το μείγμα της αντίδρασης αναδεύτηκε σε θερμοκρασία δωματίου για 24 ώρες και στους 50 έως 7O0C για 24 ώρες. Στη συνέχεια προστέθηκε νερό στο μείγμα αντίδρασης και διηθήθηκε. Στο διήθημα προστέθηκε θρυμματισμένος πάγος και εξουδετερώθηκε με περίσσεια υδατικού διαλύματος υδροξειδίου του νατρίου. Η ακατέργαστη 4-ανιλινοπιπεριδίνη ελήφθη με διήθηση.

Σε φιάλη στρογγυλού πυθμένα δύο λαιμών εξοπλισμένη με συμπυκνωτή προστέθηκαν 17,6 g (0,10 moles) 4-ανιλινοπιπεριδίνης που ελήφθη από το βήμα 1 και 100 ml 100% υδροξειδίου του νατρίου. Το μείγμα της αντίδρασης θερμάνθηκε στους 14O0C και στη συνέχεια προστέθηκαν 18,5 gms (0,1 moles) βρωμιούχου 2-φαινυλίου. Το μείγμα της αντίδρασης αναδεύτηκε για 4 ώρες. Μετά την ολοκλήρωση της αντίδρασης, το μείγμα αντίδρασης χύθηκε σε παγωμένο νερό. Το ακατέργαστο προϊόν ελήφθη με διήθηση και ανακρυσταλλώθηκε από πετρελαϊκό αιθέρα (60 έως 8O0C) για να προκύψουν άχρωμοι κρύσταλλοι 4-ανιχνο-Ν-φαινυλο-Ν-φαινυλο-πιπεριδιπύρηνης φεντανύλης Ν-(l-ρθενοϋλο-4-πιπεριδυλ)ρροπιονιλιδίου). Σε φιάλη στρογγυλού πυθμένα δύο λαιμών εξοπλισμένη με χωνί εξισορρόπησης πίεσης συμπυκνωτή και σωλήνα προστασίας χλωριούχου ασβεστίου, λήφθηκε διάλυμα 28,0 (0,10 mol) 4-ανιλινο_Ν-φαινυλο-αιθυλο-πιπεριδίνης που παρασκευάστηκε στο βήμα ΙΙ, σε 100 ml διχλωροαιθανίου. Σε αυτό το διάλυμα προστέθηκαν σταγόνα προς σταγόνα 18,5gm (0,20 mol) χλωριούχου προπιονυλίου μέσω χωνιού εξισορρόπησης πίεσης με συνεχή ανάδευση. Μετά την ολοκλήρωση της προσθήκης, το μείγμα αναδεύτηκε περαιτέρω για 1 ώρα. Μετά την ολοκλήρωση της αντίδρασης, το μείγμα αντίδρασης πλύθηκε με διάλυμα 20% υδροξειδίου του νατρίου. Η υδατική φάση εκχυλίστηκε με 2x100 ml διχλωρομεθάνιο. Το συνδυασμένο οργανικό εκχύλισμα ξηράνθηκε πάνω σε θειικό νάτριο και συμπυκνώθηκε για να δώσει ακατέργαστη φαιντανύλη. Το ακατέργαστο προϊόν ανακρυσταλλώθηκε από πετρελαϊκό αιθέρα (60 έως 8O0C) για να δώσει άχρωμους κρυστάλλους καθαρής φαιντανύλης με mp 82 έως 830C.
 

Hedgie

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 16, 2022
Messages
10
Reaction score
18
Points
3
Σκατά, μόλις θυμήθηκα, δεν ήταν ο Διοσκουρίδης που είπε ότι "η διαφορά μεταξύ ενός δηλητηρίου και ενός φαρμάκου είναι η δόση", ήταν ο Παράκελσος...
 

beetlebb

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 7, 2022
Messages
35
Reaction score
28
Points
18
Λοιπόν η πατέντα λέει τουλάχιστον 60% από την αρχή μέχρι το τέλος. Σε ένα μόριο προς μόριο ή ας πούμε αντί για γραμμάριο προς γραμμάριο, θα πρέπει να πάρετε κοντά στο 1g φεντανύλης ανά 1g πιπεριδόνης HCl .

Ξεκινώντας με 15,36 g piperidone HCl
MW φεντανύλης: 336,479 gmol-1 HCl 371,932 gmol-1
0,1 mole = 37,1932 g
Το 60% αυτού είναι 22,3 g

Ελπίζω αυτό να βοηθάει
 
Last edited:

madmaximus

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Dec 29, 2021
Messages
40
Reaction score
14
Points
8
Μπορεί κάποιος να μου εξηγήσει είναι απαραίτητο να γίνει ακατέργαστη φαιντανύλη σε καθαρή φαιντανύλη . Είναι κακό αν χρησιμοποιήσω ακατέργαστη φαιντανύλη ?
 

beetlebb

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 7, 2022
Messages
35
Reaction score
28
Points
18
Γεια σου Μ, τι εννοείς με τον όρο ακατέργαστο; όπως στο τέλος της σύνθεσης; είναι αρκετά καθαρό στο τέλος, ίσως να θέλεις ακόμα να συνθλίψεις τους κρυστάλλους σε κρύα ακετόνη και να το φιλτράρεις με αναρρόφηση. Αλλά, ειλικρινά, κάνε όσο το δυνατόν λιγότερους χειρισμούς. Ποτέ μην εργάζεσαι μόνος σου και να έχεις το naxalone σε αναμονή.
ασφαλές για τις μέλισσες
 

millionmind22

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 13, 2022
Messages
11
Reaction score
2
Points
3
χρειάζομαι κάποιον που να μπορεί να μου προμηθεύσει ακατέργαστο Fent. έχει κανείς κάποια επαφή που να θέλει να βγάλει χρήματα;
 

Teck Tonik

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 18, 2021
Messages
13
Reaction score
14
Points
3
Τι είναι η ακατέργαστη φαιντανίλη ?
 

Teck Tonik

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 18, 2021
Messages
13
Reaction score
14
Points
3
Πόσο εύκολο είναι να φτιάξετε fetty; Ενδιαφέρομαι για αυτή τη διαδικασία εδώ και καιρό, είμαι εθισμένος που διανύει 10 χρόνια εθισμού και θα ήθελα να μάθω πώς λόγω οικονομικών ρεσάλτων. Δεν είμαι χημικός και δεν αποφοίτησα καν από το hs, αυτό λέγεται ότι αν ήμουν σε θέση να μάθω θα με βοηθούσε με περισσότερους τρόπους από έναν ευχαριστώ! 🔥🔥🔥🔥🔥
 

banister

Don't buy from me
New Member
Joined
Nov 10, 2021
Messages
57
Reaction score
42
Points
18
Στην πραγματικότητα, (σύμφωνα με τη wikipedia), η φεντανύλη είναι σχεδόν αδύνατο να παρασκευαστεί σε ένα παράνομο εργαστήριο, επειδή είναι μια διαβόητα δύσκολη ένωση για τη σύνθεσή της. Συγκριτικά, η παραγωγή του LSD είναι ευκολότερη από πολλούς παράγοντες. Το συμπέρασμα είναι ότι: Η κινεζική παραγωγή φαιντανύλης γίνεται σε κυβερνητικά ή εγκεκριμένα από την κυβέρνηση εργαστήρια
 
Top