Fentanyl vs Zenes?

CryoThio

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 7, 2023
Messages
201
Reaction score
65
Points
28
Αναρωτιέμαι ποια μπορεί να είναι η γνώμη των ανθρώπων σχετικά με αυτό. Το fenafnyl και οι συναφείς ενώσεις, καθώς και η οικογένεια zene στο σύνολό της είναι αυτό που εξετάζω.

Είναι και οι δύο εξαιρετικά ισχυρές, αλλά ποιες ποιοτικές διαφορές υπάρχουν στην εμπειρία του κάθε φαρμάκου;

Επίσης, φαίνεται ότι τα πολύ ισχυρά συνθετικά οπιούχα δεν έχουν τόση ευφορία όσο η τυπική ηρωίνη, σύμφωνα με όσα έχω διαβάσει στο διαδίκτυο. Ισχύει αυτό;
 

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
298
Reaction score
245
Points
43
Δεν μπορείτε να αντιμετωπίζετε όλα τα οπιούχα της οικογένειας της φεντανύλης ως ένα και το αυτό, υπάρχουν τεράστιες διαφορές στη δραστικότητα και την ασφάλεια. Επίσης, η ευφορία, η δυσκοιλιότητα, η ναυτία κ.λπ. είναι ευρέως διαφορετικές. Δεν έχω ιδέα για τα Zenes, σε κανέναν δεν αρέσουν πραγματικά, νομίζω ότι είναι αδιέξοδο.

IMHO το πιο ευνοϊκό μέλος των φεντανοειδών είναι το Car-F, το οποίο δεν είναι πολύ βραχείας δράσης, παρέχει ευφορία en par ή καλύτερη από το H και είναι πολύ πιο ασφαλές (υπό την προϋπόθεση ότι κόπηκε επαγγελματικά). Επίσης κερδίζει το Η όσον αφορά τη δυσκοιλιότητα και τη ναυτία, η τελευταία είναι λίγο προβληματική με τους σκληροπυρηνικούς πρεζάκηδες καθώς έμαθαν να αγαπούν τον εμετό όπως οι χρήστες αμφεταμίνης αγαπούν την αίσθηση καψίματος στη μύτη.

Το αρχικό F είναι απλά χάλια από ψυχαγωγική άποψη.
 
  • Like
Reactions: vis

CryoThio

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 7, 2023
Messages
201
Reaction score
65
Points
28
Υπάρχει κάποιο άλλο ανάλογο του fent που προτείνετε εκτός από το Car F; Απλώς είναι πολύ ισχυρό για να αισθάνομαι ασφαλής, ανεξάρτητα από τις προφυλάξεις που λαμβάνονται.

Έχω διαβάσει ότι η 3 μεθυλική φαιντανύλη (εξακολουθεί να είναι πολύ ισχυρή για τις επιθυμίες μου) είναι καλή, και η άλφα μεθυλική φαιντανύλη.

Ποια ανάλογα της φαιντανύλης έχουν "πόδια" ή αλλιώς μεγαλύτερη διάρκεια; Φαίνεται ότι η φαιντανύλη και τα παρόμοια φάρμακα υποφέρουν από την ανάγκη συνεχούς επαναχορήγησης, κάτι που θα ήταν ωραίο να μην χρειάζεται να αντιμετωπίσω.
 

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
298
Reaction score
245
Points
43
Το ίδιο το F είναι χάλια, απ' ό,τι μου είπαν, το CarF και άλλες παραλλαγές με 4 υποκαταστάτες είναι οι καλύτερες, ειδικά ο αιθυλεστέρας του CF (το μισό ισχυρότερο από το CF) και το 4-μεθοξυμεθυλο-F (περίπου το ίδιο).

Δεν θέλετε τίποτα με μεγαλύτερη διάρκεια από το CF το οποίο ουσιαστικά φτάνει σε λίγο λιγότερο από το H. Υπάρχουν κάποιες παραλλαγές με πολύ μεγάλη διάρκεια αλλά δεν είναι τόσο απολαυστικές και το σημαντικότερο είναι ότι προκαλούν σχεδόν άμεση και πολύ σκληρή σωματική εξάρτηση. Φαίνεται ότι όσο περισσότερο κορεστούν οι υποδοχείς τόσο πιο γρήγορα και πιο σκληρά προκύπτει η εξάρτηση.
Οι άνθρωποι που γνωρίζω που χρησιμοποιούν ΚΦ και τέτοια το κάνουν κάνοντας σπρέι μύτης και προτιμούν αυτόν τον τρόπο χορήγησης παρόλο που έχουν χρησιμοποιήσει βελόνες (IV) στο παρελθόν για μεγάλο χρονικό διάστημα.
 
  • Like
Reactions: vis

RegulierTier

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Dec 23, 2022
Messages
54
Reaction score
32
Points
18
Διάβασα πολλά για τα ζεν και θα πρέπει να είναι πολύ διεγερτικά, περισσότερο από άλλα οπιοειδή. Οι άνθρωποι το περιγράφουν ως μοριακό σπινθηροβόλο και οι άνθρωποι λένε ότι είναι πολύ ευφορικοί. Δεν διάβασα τίποτα για έλλειψη ευφορίας... Επιπλέον, είναι οι πιο εθιστικές ουσίες σε αυτόν τον πλανήτη.
 

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
298
Reaction score
245
Points
43
Καλά πιθανόν, δεν έχω εμπειρία από πρώτο χέρι, λέω μόνο ό,τι συμπεραίνω από αυτά που λένε άνθρωποι που εμπιστεύομαι και αυτοί που δεν εμπιστεύομαι. Και είχα την εντύπωση ότι ο Ζενές μετά από σύντομο χρονικό διάστημα άφησε τους ανθρώπους δυσαρεστημένους.
Αυτό που ξέρω πάντως είναι ότι δεν μπορεί κανείς να τα έχει όλα σε ένα πακέτο, απλά δεν λειτουργεί. Ο συνδυασμός ισχυρών διεγερτικών μαζί με τα οπιούχα μετατρέπει τους πάντες σε παρανοϊκούς μαλάκες πρώτης τάξεως. Ήδη η κάνναβη + Speed κάνει τους ανθρώπους ανυπόφορους. Όχι με μία μόνο χρήση φυσικά, αλλά αν γίνεται πιο συχνά φαίνεται αναπόφευκτο.
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
518
Reaction score
279
Points
63
Είστε περίεργοι να δοκιμάσετε το " zenes"
 

RegulierTier

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Dec 23, 2022
Messages
54
Reaction score
32
Points
18
Πριν από λίγες ημέρες πήρα ένα γραμμάριο πρωτονιταζεπίνης και πρέπει να πω ότι είμαι πραγματικά ενθουσιασμένος για αυτό το Stuff.
Έχω υψηλή ανοχή επειδή παίρνω 1.000mg Substitol (πενταϋδρικό morphiumsulfate) την ημέρα και αυτό το Stuff με ξετίναξε... Είναι πολύ πιο ευφορικό από οποιοδήποτε άλλο οπιοειδές που έκανα, μακράς διαρκείας και... Δεν ξέρω αν η διέγερση είναι η σωστή λέξη γι' αυτό... πώς να το πω...; Αισθάνομαι σαν καθαρή ευεξία και χαίρομαι που είχα μόνο ένα γραμμάριο 1:3 αναμεμειγμένο. Αν είχα περισσότερο, δεν θα έπαιρνα τα χέρια μου από πάνω του σίγουρα. Νομίζω ότι είναι πολύ εθιστικό, οπότε να είστε προσεκτικοί με αυτό.
 
Last edited:

RegulierTier

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Dec 23, 2022
Messages
54
Reaction score
32
Points
18
Και το ξαναλέω, έχω μεγάλη ανοχή. Αυτό το πράγμα είναι γαμημένα ισχυρό και οι άνθρωποι που δεν είναι συνηθισμένοι στα οπιοειδή θα μπορούσαν ενδεχομένως να πεθάνουν από χαμηλές δόσεις.
 
  • Like
Reactions: vis

loadingST

Don't buy from me
Resident
Language
🇧🇬
Joined
Sep 10, 2023
Messages
98
Reaction score
64
Points
18
Εγώ είχα έχω ένα μείγμα μπρομαζολάμης/μετονιταζίνης/ετονιταζεπίνης 1:1:1:1:30(μαννιτόλη) και ήταν το πιο σκληρό πράγμα στους δρόμους από αιώνες, πάει καλά ρίχνει μεθαδόνη, βασικά όλοι το αγαπούσαν (στιγμιαίο νεύμα και ευφορικές βουές πάνω στο σώμα). Είναι πολύ πιο εθιστικό από το fent, το καλό είναι ότι οι άνθρωποι σταμάτησαν να κάνουν ενέσεις και κάπνιζαν ένα πόντο και ήταν εντάξει.
 
  • Like
Reactions: pvp
Top