Question Γενική πλύση κοκαΐνης για την απομάκρυνση όσο το δυνατόν περισσότερης νοθείας

cubesquare

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 11, 2022
Messages
150
Reaction score
97
Points
28
Γεια σας έξυπνοι άνθρωποι.

Έχω μειώσει μαζικά την κατανάλωση κοκαΐνης και περνάω μια περίοδο εξερεύνησης του τι έχει να προσφέρει ο ψυχεδελικός κόσμος. Λόγω περιστάσεων πέρα από τον έλεγχό μου, κατέληξα με μια παρτίδα κοκαΐνης από τρεις διαφορετικές πηγές συνολικού βάρους 20 γραμμαρίων.

Δεν είναι πολύ, αλλά επίσης δεν χρειάζομαι τόσο πολύ, οπότε σκέφτηκα να το χρησιμοποιήσω αυτό ως ευκαιρία για να μάθω πώς να ξεπλένω τα νοθευτικά από την κοκαΐνη (αν το καταστρέψω αυτό δεν θα χάσω τον ύπνο μου, καθώς δεν πουλάω και έχω μειώσει σχεδόν εντελώς τη χρήση μου).

Βρήκα αυτό: http://bbzzzsvqcrqtki6umym6itiixfhn...onion/threads/cocaine-recrystallisation.4178/
Συγκεκριμένα:

@G.Patton αναφέρει ότι αυτός είναι ο μόνος τρόπος για να καθαριστεί η κοκαΐνη.

Ισχύει αυτό σε πολλές πηγές;

Βρήκα επίσης αυτό: http://bbzzzsvqcrqtki6umym6itiixfhn...phenyltetrahydroimidazothiazole-mixtures.375/
(επίσης από τον @G.Patton )

Και με έβαλε σε σκέψεις ότι δεν ξέρω τι νοθευτικά χρησιμοποιούνται για κάθε ένα από αυτά τα πακέτα, κάποια είναι "βολιβιανή", άλλα είναι "κολομβιανή καρύδα" κλπ...

Θα μπορούσε να λειτουργήσει η παραπάνω α/α εκχύλιση για όλα αυτά, ή είναι πιθανό να τα κάνω θάλασσα και να προτιμήσω να το κάνω μια "ομάδα" κάθε φορά;
Ή να ξεκινήσω με μια απλή σειρά πλύσεων με μη πολικό διαλύτη; Ποια είναι η πιο γρήγορη και απλή λύση;

Απέχω πολύ από το να είμαι άνετος να κάνω το α/β όπως παραπάνω, οπότε θα το ερευνήσω για πολύ καιρό, ενώ θα πάρω τον κατάλληλο εξοπλισμό και εκχυλιστές, δεν έχω όρεξη για ένα σπίτι γεμάτο με τη μυρωδιά της ακεόνης ή για χέρια που καίγονται από υδροχλωρικό οξύ. (Παίρνω επίσης μερικά κομμάτια καθώς πρέπει να μετατρέψω το 5-MeO-DMT HCL σε ελεύθερη βάση, το οποίο πρέπει να κάνω μέχρι τον Φεβρουάριο, οπότε βρίσκομαι σε κατάσταση πλήρους μάθησης).
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,660
Solutions
3
Reaction score
2,735
Points
113
Deals
1
Γεια σας, θα σας συνιστούσα να ακολουθήσετε το πρωτόκολλο δοκιμής κοκαΐνης και να προσδιορίσετε τους ρύπους κοκαΐνης σας. Στη συνέχεια, σε περίπτωση που το προϊόν σας περιέχει βενζοκαΐνη, προπαρακαΐνη, λιδοκαΐνη, θα είναι δύσκολο να καθαρίσετε το προϊόν σας. Υπάρχει μόνο τρόπος πλύσης με χρωματογραφία στήλης. Σε περίπτωση που το προϊόν σας έχει αλλοιωθεί με λεβαμισόλη, θα είναι πολύ εύκολο να καθαριστεί.
 

cubesquare

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 11, 2022
Messages
150
Reaction score
97
Points
28
Σας ευχαριστώ γι' αυτό - έχω παραγγείλει μερικά κιτ και θα χρησιμοποιήσω αυτή την ευκαιρία για να μάθω περισσότερα σχετικά με το πώς αυτά τα πράγματα είναι συσκευασμένα μαζί και επομένως τι μπορώ να κάνω για να κόψω μερικά από αυτά.
 

darkmatter7

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 3, 2022
Messages
26
Reaction score
12
Points
3
Θα επεκτείνω απλώς αυτό το νήμα.
Ψάχνω να καθαρίσω 1 γραμμάριο κοκαΐνης. Δεν είναι πλήρως υδατοδιαλυτή. Θέλω να φιλτράρω ό,τι αδιάλυτο υπάρχει μέσα. Είμαι εντάξει με το να αφήσω αυτό το 1 γρ. C σε υδατικό διάλυμα στο τέλος αυτής της διαδικασίας.
Ιδέες;

Σκεφτόμουν να το διαλύσω σε στοματική σύριγγα και μετά να το περάσω από βαμβάκι. Και πάλι, δεν περιμένω δεν προσπαθώ να κάνω έναν τέλειο καθαρισμό.
Τι πιστεύετε;
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,660
Solutions
3
Reaction score
2,735
Points
113
Deals
1
Μπορείτε να το διαλύσετε σε κρύο νερό (περίπου 3-4 ml) και να το φιλτράρετε. Η καφεΐνη και μέρος της λιδοκαΐνης είναι δύσκολα διαλυτές σε κρύο νερό.
 
View previous replies…

cubesquare

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 11, 2022
Messages
150
Reaction score
97
Points
28
@darkmatter7

Μην το αφήνετε στο νερό. Διασπάται σε μη ψυχοτρόπα μόρια αρκετά γρήγορα, οπότε αν δεν το χρησιμοποιήσετε όλο σε μια νύχτα, θα καταλήξετε με δυσάρεστο, άχρηστο νερό
 

darkmatter7

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 3, 2022
Messages
26
Reaction score
12
Points
3
Χμμ. Φαίνεται να παραμένει στο 90% 1 μήνα αργότερα...
 

cubesquare

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 11, 2022
Messages
150
Reaction score
97
Points
28
Το PH αλλάζει αρκετά γρήγορα σε θερμοκρασία δωματίου, οπότε αυτό μπορεί να κάνει επώδυνο το σνιφάρισμα, αλλά ναι, αυτή είναι μια ενδιαφέρουσα μελέτη, σας ευχαριστώ!
 

darkmatter7

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 3, 2022
Messages
26
Reaction score
12
Points
3
^ λόγω της ύπαρξης μόνο 1g, προσπαθώντας κυρίως να αποφύγουμε τις απώλειες από τη μεταφορά/φιλτράρισμα/κ.λπ. -- Πώς λέγεται; Μηχανικές απώλειες ή κάτι τέτοιο;

Έχω αιθανόλη και ακετόνη, αλλά δεν πρόκειται να μπω στον κόπο να φτιάξω άνυδρες εκδόσεις. Οπότε, με βάση αυτά που έχω, ποια είναι η καλύτερη επιλογή μου;
 

bblanco

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 14, 2023
Messages
94
Reaction score
41
Points
28
Δεν μπορείτε απλά να χρησιμοποιήσετε τη μέθοδο πλύσης με ακετόνη όπως μπορείτε να κάνετε με τη θειική αμφεταμίνη; Ξέρω ότι δεν αφαιρεί τα πάντα αν το υλικό σου είναι κομμένο με όχι τα πάντα θα πρέπει να πάει αμέσως στον κάδο απορριμμάτων.. μπορείς να το μετατρέψεις σε freebase με αμμωνία, αλλά και ο Roel αφαίρεσε όλα τα πράγματα που θα μπορούσαν να έχουν κοπεί με.. βράζει εννοώ, κάνε την ίδια διαδικασία όταν είναι freebase μόνο με νερό μπορείς να αναβαθμίσεις λίγο τη γεύση αν ήταν κομμένο με καφεΐνη μαννιτόλη ή ινοσιτόλη.. προσωπικό κομμένο με λεβαμισόλη είδος σκουπιδιών τότε καλύτερα να πας πίσω στον τύπο και να τον αφήσεις να τα χωνέψει όλα προσθέστε μια φορά και στο μεταξύ, πάρε τα λεφτά σου από το πορτοφόλι του συν μερικούς τόκους
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
Δεδομένου ότι το OP λέει, " γενική πλύση" θα σας δώσω αυτό. Αποσταγμένο νερό. 3x πλύση με χλωροφόρμιο. Αναλογία 1/3 χλωροφόρμιο: νερό, έντονη ανακίνηση, και στη συνέχεια το χλωροφόρμιο μεταγγίζεται/συμπυκνώνεται/διαχωρίζεται. Αποδείχθηκε με HPLC ότι απομακρύνει τη λεβαμισόλη/τετραμισόλη σε συγκέντρωση 15% τουλάχιστον. Το C παραμένει πολικό. Μια άλλη παραλλαγή από το ίδιο έγγραφο προτείνει μια ακόμη πιο αποτελεσματική μέθοδο: απόσταξη πολικού, 3x πλύση με εξάνιο, ΜΕΤΑ εξουδετέρωση του HCl και 3x εκχύλιση με εξάνιο. Το HCL φυσαλιδίζεται προκαλώντας κατακρήμνιση. αλλά ε, αυτό ακούγεται σαν ένα stb με ένα defat, , όχι μια γενική πλύση. Απομακρύνθηκε το 15% leva/τετράγωνο μόνο στο δεύτερο defat. Ένα μεγάλο λάθος είναι να το ζεστάνεις γιατί οποιαδήποτε μορφή ζάχαρης (δεξτρόζη, λακτόζη, γλυκόζη ECT.) Θα μετατραπεί σε όχι γελοίο taffy το οποίο είναι δύσκολο να απογυμνωθεί. Η ακετόνη δεν είναι και τόσο ο ιδανικός διαλύτης γιατί: Α. Αναμιγνύεται με πολικά, και 2, η κοκαΐνη είναι ελαφρώς διαλυτή σε αυτήν, οπότε είναι εγγυημένο ότι θα χάσετε προϊόν.
 
Top