Σκληρή ουσία: 3-Me-PVP. Παρακαλώ ρίξτε μια ματιά

MethylAminoNH3

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 30, 2023
Messages
13
Reaction score
3
Points
3
Γεια σας, (πληροφορίες σχετικά με την ουσία). Πρόκειται για μια νεοσυντιθέμενη πυρρολιδινοφαινόνη.
Πληροφορίες σχετικά με την ουσία:
Τυπική ονομασία: 3-Methyl-PVP
IUPAC: 1-(-3-methylphenyl)-2-pyrrolidin-1-yl-pentan-1-one
Είναι σαν την α-pvp αλλά με μια μεθυλομάδα στην 3η θέση άνθρακα του φαινυλικού δακτυλίου.

Αυτή η παρτίδα είναι πολύ χειρότερη όσον αφορά τη σκληρότητα στο λαιμό σας. Μπορώ μόλις και μετά βίας να το καπνίσω σε μια μεθαδόνη...

Είναι 100% ομοιογενής, λευκή αφράτη σκόνη. Και η htye είναι γνωστή για τις ουσίες υψηλής καθαρότητας.
Δοκίμασα ένα re-x με αποσταγμένο H20, αλλά δεν μπόρεσα να το επαναφέρω ή να το κάνω να κρυσταλλωθεί. Και είμαι πολύ έμπειρος όσον αφορά το re-x. Ακόμα και ο προμηθευτής RC είχε προβλήματα με την ανακρυστάλλωσή του όταν το συνέθεταν.

Θέλω να το κάνω λιγότερο σκληρό...

Χημικά που έχω στο σπίτι:

HCl 30%
NaOH
Αποσταγμένο H20

Γυάλινα σκεύη
Πιάτο Re-x
Γυάλινα ποτήρια x2
Μετρητής θερμοκρασίας
pH-μετρητής
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,307
Solutions
4
Reaction score
879
Points
113
Είστε σχεδόν έτοιμοι να κάνετε μια Α/Β , απλά πρέπει να πάρετε αυτή τη νάφθα, το ορυκτό οινόπνευμα, τον αιθέρα κηροζίνης ή κάτι μη πολικό. Δεν ξέρω τι θα ήταν καλύτερο. Θα μπορούσες να το περάσεις από μια εγκατάσταση e-nail/bong και να δεις αν αυτό βοηθάει.
1. Βρέξτε λίγο και ελέγξτε το pH. Θα μπορούσε να είναι πολύ μακριά
 

MethylAminoNH3

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 30, 2023
Messages
13
Reaction score
3
Points
3
Προσπαθώ να απαντήσω πρώτα.

Η ιδέα μου ήταν να το μετατρέψω fo freebase με NaOH και απιονισμένο νερό. Και στη συνέχεια να προσθέσω HCl 30% για να το ξανακάνω HCl, και στη συνέχεια να προσθέσω ακετόνη για να το συντρίψω. Επειδή δεν μπορώ να φτιάξω αέριο HCl :/

Ή μήπως πρέπει να καθαρίσω την ελεύθερη βάση πριν την μετατρέψω ξανά σε HCl;
 

MethylAminoNH3

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 30, 2023
Messages
13
Reaction score
3
Points
3
Το pH ήταν 6-7
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,307
Solutions
4
Reaction score
879
Points
113
Υποθέτοντας ότι δεν χρησιμοποιήσατε έναν τόνο νερό, αυτό φαίνεται υψηλό(πολύ βασικό. Θα δω τι μπορώ να βρω σε 2 λεπτά.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,307
Solutions
4
Reaction score
879
Points
113
Μπορείτε να θερμάνετε HCl+H20 και καθώς το H2O εξατμίζεται, απελευθερώνεται HCl. Δεν είναι η προτιμώμενη μέθοδος, αλλά έχει γίνει.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,307
Solutions
4
Reaction score
879
Points
113
Θα υποθέσω ότι η βάση ΜΠΟΡΕΙ να είναι υγρή σε θερμοκρασία δωματίου ή λίγο περισσότερο και πιθανότατα θα επιπλέει και θα μπορούσατε να τη μεταγγίσετε. Χωρίς να αφαιρέσω τίποτα, δυσκολεύομαι να πιστέψω ότι η εξουδετέρωση και η οξίνιση θα προκαλούσε καθαρό κέρδος, κάθε πράγμα μέσα σε αυτό θα έκανε ό,τι και αν ήταν και μετά θα επέστρεφε στο πώς ήταν πριν. Λίγο ή πολύ
Εγώ θα ανακινούσα def. τη βάση με λίγο νερό μια-δυο φορές
 

mdpv

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2023
Messages
13
Reaction score
6
Points
3
Παρακαλώ μπορείτε να μου πείτε πώς είναι τα αποτελέσματα αυτού του φαρμάκου σε σύγκριση με άλλα pyros όπως το a-PHP;
 
  • Like
Reactions: vis

loadingST

Don't buy from me
Resident
Language
🇧🇬
Joined
Sep 10, 2023
Messages
98
Reaction score
64
Points
18
ο καλύτερος τρόπος για να καθαρίσετε το πυρό σας :

Διαλύστε το σε ελάχιστο 99,9 IPA (που έχει στεγνώσει προηγουμένως) και βάλτε το σε frizer στους -20C για 6-12h και φιλτράρετε, θα λάβετε το πιο καθαρό pyro που είχατε ποτέ, μπορείτε να το πλύνετε και με ξηρή ακετόνη στο φίλτρο.
 
Top