Τα κατάφερα ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ;

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
309
Reaction score
29
Points
28
Έτσι, όπως είμαι σίγουρος ότι μερικοί από εσάς έχουν συγκεντρώσει iv προσπαθούσα την κετονική κατάλυση της τρυπτοφάνης για την παραγωγή τρυπταμίνης, αλλά είχε προβλήματα.
αποδεικνύεται ότι απλά δεν μπορούσα να ακολουθήσω τις οδηγίες επειδή έκανα διαλείμματα, δεν κρατούσα σημειώσεις και ξεχνούσα πού βρισκόμουν.
Είμαι στην ευχάριστη θέση να πω ότι τα διόρθωσα αυτά και κατέληξα σε αυτό....
Τι πιστεύουμε; Ήθελα να κάνω TLC αλλά έχω μόνο MASSIVE πλάκες και πρώτον δεν ήμουν σίγουρος τι χημικά χρησιμοποιώ για να "αναπτύξω" την εν λόγω πλάκα TLC αλλά και θα προκαλούσε το τεράστιο μέγεθος - μιλάω για 20cmx10cm, οποιοδήποτε πρόβλημα με την απορρόφηση του σταγονιδίου; Επίσης, θεωρώ ότι απλά διαλύω ένα μικρό κομμάτι από αυτό σε νερό και στη συνέχεια κάνω το όλο τέντωμα ενός τριχοειδούς σωλήνα για να φτιάξω μια "μικροπιπέτα" για να ρίξω μια σταγόνα πάνω στην πλάκα και μετά περιμένω να απορροφηθεί από το πυρίτιο πριν το σηκώσω όρθιο και το βάλω στο ΜΑΖΙΚΟ δοχείο ανάπτυξης (ή μεγάλο βάζο) που θα χρησιμοποιούσα για να το αναπτύξω.
συγγνώμη αν χρησιμοποιώ λάθος ορολογία, μαθαίνω εν κινήσει αλλά έχω φτάσει τόσο μακριά σε λίγους μήνες.
συγγνώμη ξέρω ότι υπάρχουν πολλά σε αυτό το μήνυμα, πολλές ερωτήσεις και πράγματα, οπότε ζητώ συγγνώμη, απλά σκέφτηκα ότι κάποιος εδώ μέσα ΕΧΕΙ κάνει αυτό πριν... σίγουρα
 

Attachments

  • 1w7ZyFehXH.jpeg
    1w7ZyFehXH.jpeg
    6.1 MB · Views: 204
  • gzm6Pi4TfQ.jpeg
    gzm6Pi4TfQ.jpeg
    5.6 MB · Views: 186

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
309
Reaction score
29
Points
28
Ακολούθησα τη συγγραφή για τα αρχεία ροδίου που χρησιμοποίησαν την l-καρβόνη στο έλαιο δυόσμου, μόνο που την αντικατέστησα με κυκλοεξανόνη (από την παραπάνω συγγραφή που καταλύεται με κετόνη). Αυτό ήταν ουσιαστικά όλο. Έχω ακόμα λίγο από το "μητρικό υγρό", οπότε μπορεί να το χρησιμοποιήσω για να δω αν μπορώ να αποανθρακώσω περισσότερο με αυτό, αλλά αμφιβάλλω - νομίζω ότι μάλλον θα επαναλάβω το πείραμα αν χρειαστώ περισσότερο. Πρέπει να το ξύσω και να το ζυγίσω για να δω αν είναι μια λογική υπόθεση ότι είναι πραγματικά τρυπταμίνη. Θέλω να πω ότι το εξατμίσαμε από το νερό που ήταν εξαιρετικά ενοχλητικό και αργό - το DCM θα ήταν καλύτερο, αλλά για κάποιο λόγο δεν άφησε στρώμα, οπότε υποθέτω ότι είναι αναμίξιμο με την τερεβινθίνη - καθιστώντας το παραπάνω write up λανθασμένο στο δεύτερο μισό ή στην ανάκτηση της εν λόγω τρυπταμίνης. Αμφιβάλλω αν κάποιος θα διαβάσει ή θα απαντήσει πραγματικά σε αυτό, καθώς δεν έχω μεγάλη εμπειρία εδώ, αλλά hey ho, είναι μια τεράστια επιτυχία για μένα αν είναι ΤΡΥΠΑΜΙΝΗ. Iv πήγε από το να γνωρίζει μόνο για την εξαγωγή μορίων από τη φυτική ύλη, στην εκμάθηση αυτής της διαδικασίας σε περίπου 4 μήνες.
Έδωσα στον εαυτό μου ένα χρόνο για να μάθω, αλλά αποδεικνύεται ότι η απόκτηση της γνώσης δεν είναι το δύσκολο μέρος! Η απόκτηση των σχετικών αντιδραστηρίων είναι! Ιδιαίτερα καθώς θέλω τώρα να επικεντρώσω την προσοχή μου στις φαινυλοαμίνες - επίσης μόλις συνειδητοποίησα ότι το δημοσίευσα αυτό σε λάθος τμήμα (λυπάμαι πραγματικά, mods, θα μπορούσατε ενδεχομένως να το μεταφέρετε στο τμήμα των τρυπταμινών;) Συγγνώμη!
 
Top