ΒΟΗΘΕΙΑ! τελείωσα την παρτίδα MDMA σε μικροκλίμακα με νέα PMK αλλά δεν μυρίζει σωστά, whta ive έκανα λάθος;

IM BATMAN

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 4, 2022
Messages
65
Reaction score
9
Points
8
έτσι, ακολούθησα όλα τα βήματα, όλα ήταν πολύ πολύ καλά, βήμα προς βήμα με επιτυχία... το τελευταίο βήμα, κρυσταλλοποίηση με απόσταξη-(εξατμίζω το IPA / ξυλόλιο με HCL) , οι κρύσταλλοι ήρθαν, κολλημένοι στον πυθμένα, αλλά πολύ πολύ καφέ... στη συνέχεια, όταν αφέθηκε να εξατμιστεί, προσπάθησα να πλύνω με ασετόν , και μόνο ένα μικρό μέρος του καφέ χρώματος έφυγε, αλλά το μεγάλο πρόβλημα είναι η μυρωδιά... δεν μυρίζει σαν σαφρόλη, στην πραγματικότητα μυρίζει σαν ξυλόλη, μόνο λίγα , αλλά μυρίζει σαν ξυλόλη...

τα κρυστάλλια τα έβαλα σε θερμαινόμενο IPA σε κορεσμένο για να δω τι μέγεθος κρυστάλλων θα πάρω αύριο , έχω να πω ότι το σημείο τήξης είναι σωστό 100% , και τα yiels ήταν ΑΚΡΙΒΩΣ όπως περιγράφεται στην παλιά συνταγή του ροδίου, όλα ήταν ΤΕΛΕΙΑ , εκτός από την μυρωδιά και το χρώμα.

έχω να πω ότι το νέο pmk , το κερί που ποτέ δεν δίνει ένα τέλειο κίτρινο διαυγές λάδι όπως το παλιό, αυτό το νέο ΚΕΤΟΝ θα είναι καφέ ...προσπάθησα όλα να καθαρίσω αλλά φαίνεται ότι είναι απλά σκούρο καφέ per se, οπότε υποθέτω ότι οι πολύ καφέ κρύσταλλοι είναι εντάξει ...αλλά ΠΛΕΟΝ!!! ΒΟΗΘΗΣΤΕ ΜΕ ΜΕ ΑΥΤΗ ΤΗ ΜΥΡΩΣΙΑ, Υπάρχει κάτι που μου ξέφυγε; πώς μπορώ να απαλλαγώ από το ξυλόλιο; δεν αρκεί μόνο η εξάτμιση;

tnx εκ των προτέρων
 

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
730
Reaction score
1,022
Points
93
Η ξήρανση και η ανακρυστάλλωση μπορούν να βοηθήσουν στη θεωρία. Έχετε φωτογραφία;
 

IM BATMAN

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 4, 2022
Messages
65
Reaction score
9
Points
8

τα δοκίμασα όλα , στεγνώσαμε σωστά , ακόμα και υπό κενό με χλωριούχο ασβέστιο, και ανακρυσταλλώσαμε μετά από πλύση σε βραστό ασετόν...και τίποτα.... υποθέτω πρέπει να είναι αυτό το νέο κερί .... μυρίζει σαν "καραμέλα" μόνο μετά την μετατροπή σε MDP2P έχει μια ελαφριά μυρωδιά sassy...
 

gyq0514

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 17, 2022
Messages
1
Reaction score
0
Points
1
Γεια σου αδερφέ, προσπαθώ να παίξω με το mdma.
Μπορώ να πάρω το pmk από την Κίνα, αλλά δεν ξέρω ποιο πρέπει να πάρω.
Μπορείς να μου δώσεις τον αριθμό του νέου pmk που χρησιμοποίησες;
Σας ευχαριστώ πολύ!
 

IM BATMAN

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 4, 2022
Messages
65
Reaction score
9
Points
8
Όλα τα πραγματικά έργα CAS... σας απάντησα στο προσωπικό μήνυμα που μου στείλατε.
 

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
730
Reaction score
1,022
Points
93
Για καθαρότητα, μπορείτε να χρησιμοποιήσετε ένα προσάρτημα δισουλφίτη, θα δημοσιεύσουμε ένα βίντεο για το πώς να το κάνετε αυτό.
 

IM BATMAN

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 4, 2022
Messages
65
Reaction score
9
Points
8
το τελικό προϊόν είναι πολύ καλό, έκανα μια TLC , bur το πρόβλημα είναι το πολύ σκούρο colorur του αποτελέσματος...δεν οφείλεται σε προσμίξεις ανά βλέπετε...πλύσιμο με ακετόνη δεν κάνει τίποτα.... και το θέμα της μυρωδιάς διορθώθηκε μετά από ανακρυστάλλωση σε κορεσμένο νερό.
ελπίζω αυτό το σύστημα που αναφέρετε να βοηθήσει με το χρώμα , το cristal μου είναι σχεδόν μαύρο, αλλά τέλειο σε καθαρότητα.
 

kharpa177

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 7, 2023
Messages
58
Reaction score
20
Points
8
Μπορείτε να μου πείτε πώς κάνατε την κρυστάλλωση, παρακαλώ;
 
Top