Βοήθεια! Το D-Meth μου γίνεται περίεργο!

qwe111

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 25, 2024
Messages
65
Reaction score
5
Points
8
Πέρασα αέριο χλωριούχο υδρογόνο μέσα από ένα μείγμα D-meth και ακετόνης και πήρα μια γυαλιστερή σκόνη.
Είναι διαφορετική από τη σκόνη υδροχλωριδίου. Είναι σαν πολύ λεπτός "πάγος"!
Θέλω να πάρω το υδροχλωρίδιο της μεθ, στη συνέχεια να διαλύσω το υδροχλωρίδιο και να το ανακρυσταλλώσω για να πάρω μεγάλους κρυστάλλους!
Αλλά δεν ξέρω τι έκανα λάθος;
Τώρα μπορώ να διαλύσω αυτόν τον λεπτό πάγο σε νερό και να τον ανακρυσταλλώσω;
Ή πρέπει να τον διαλύσω και να προσθέσω υδροξείδιο του νατρίου για να πάρω FB oil και μετά να το ξανακάνω;
Θεέ μου, κάποιος παρακαλώ να μου πει τι να κάνω!!!
 

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
730
Reaction score
1,022
Points
93
Μπορείτε να δείξετε μια φωτογραφία του προϊόντος και να αποκαλύψετε τη μέθοδο σύνθεσης; Το φόρουμ έχει δημοσιεύσει μεθόδους κρυστάλλωσης σε διάφορους διαλύτες, συμπεριλαμβανομένης της κρυστάλλωσης σε νερό. Αλλά είναι καλύτερο να πάρετε πρώτα μια σκόνη για να την ανακρυσταλλώσετε.
 

qwe111

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 25, 2024
Messages
65
Reaction score
5
Points
8
Γεια σας κύριε, θέλω απλώς να μάθω αν το "ICE" μπορεί να διαλυθεί άμεσα και να ανακρυσταλλωθεί με διαλύτη;
Ή πρέπει να χρησιμοποιήσω αλκάλια για να εξαγάγω το έλαιο; Στη συνέχεια να κάνω αέριο χλωριούχο υδρογόνο για να πάρω υδροχλωρική μεθαμφεταμίνη και στη συνέχεια να την κρυσταλλώσω σε μεγάλους κρυστάλλους;
 

qwe111

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 25, 2024
Messages
65
Reaction score
5
Points
8
Γεια σας κύριοι, έκανα την ίδια μέθοδο δύο φορές και πήρα διαφορετικά αποτελέσματα!
Το πρώτο στα αριστερά είναι το υδροχλωρίδιο, ξέρω ότι μπορεί να διαλυθεί σε ορισμένη αναλογία διαλύτη και να ανακρυσταλλωθεί!
Το δεύτερο είναι με την ίδια μέθοδο, μοιάζει περισσότερο με κρύσταλλο!
Θέλω να μάθω αν το δεύτερο μπορεί να διαλυθεί σε διαλύτη και μετά να εξατμιστεί ο διαλύτης για να πάρουμε μεγάλους κρυστάλλους;;;;
 

qwe111

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 25, 2024
Messages
65
Reaction score
5
Points
8
-
 

Attachments

  • C6tjaoRqn3.png
    C6tjaoRqn3.png
    3.4 MB · Views: 29
Top