Βοηθήστε να γίνει η mda

Tonojogo

Don't buy from me
New Member
Joined
Apr 14, 2022
Messages
7
Reaction score
0
Points
3
γεια σας φίλοι ας πούμε ότι έχω λάδι safrole θα ήθελα να ξέρω πως μπορώ να πλησιάσω το mda ..χωρίς να έχω πάρα πολύ χημικό εξοπλισμό . έχω μια αντλία κενού και κλειστό σωλήνα από ανοξείδωτο χάλυβα ..αλλά δεν έχω εργαστήριο θα ήταν περισσότερο ένα έργο γκαράζ ! ! Θα ήθελα τον απλούστερο δυνατό τρόπο, το αποτέλεσμα θα είναι το mda ... δεν έχει σημασία το μέγεθος των κρυστάλλων στην πραγματικότητα το αποτέλεσμα μπορεί να είναι σε σκόνη αν είναι πιο εύκολο να γίνει !!! Παρακαλώ εξηγήστε με τον πιο εύκολο τρόπο για να καταλάβω οι γνώσεις μου είναι βασικές ή και καθόλου !!!
 

chemistrydude

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 2, 2022
Messages
74
Reaction score
21
Points
8
Χρειάζεστε αρκετά γυάλινα σκεύη και χημικές ουσίες για να κάνετε.
 

Tonojogo

Don't buy from me
New Member
Joined
Apr 14, 2022
Messages
7
Reaction score
0
Points
3
ναι μπορώ να πάρω τα προϊόντα και τα γυαλιά εύκολα !!! Θα ήθελα να μάθω ποιος θα ήταν ο πιο γρήγορος τρόπος όντας άσχετος με το αντικείμενο και εργαζόμενος στο γκαράζ!!!
 

chemistrydude

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 2, 2022
Messages
74
Reaction score
21
Points
8
Εντάξει ωραία, έτσι θέλετε να μετατρέψετε το λάδι σαφρόλης σε mda, η διαδικασία δεν είναι τόσο δύσκολη αλλά θα είναι επικίνδυνη, λόγω της τοξικότητας της διαδικασίας σύνθεσης.
 

chemistrydude

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 2, 2022
Messages
74
Reaction score
21
Points
8
Λοιπόν, ρίξτε σε φιάλη που είστε λάδι σαφρόλης, σε άλλη φιάλη αναμείξτε NaOH(είμαι πραγματικά δεν έχω ιδέα πόσο λάδι έχετε, για να ξέρετε πόσο να προσθέσετε καυστική σόδα, πρέπει να ξέρετε πόσα μιλιτέρ έχετε λάδι και να διαιρέσετε με το 2, λέξη κλειδί μαθηματικά). Αφού ρίξετε το NaOH προσθέστε το νερό (τώρα πρέπει να αυξήσετε την ποσότητα της καυστικής σόδας στο 2). Τώρα ρίξατε το νερό, ανακατέψτε μέχρι να διαλυθεί, προσθέστε στο λάδι το αλκαλικό μείγμα, ανακατέψτε, και πρέπει να θερμάνετε το λάδι με το μείγμα στους 65*C βαθμούς, αφού δείτε ότι εμφανίζεται στρώμα κορυφής, σταματήστε τη θέρμανση, τώρα περιμένετε μέχρι το μείγμα να κρυώσει σε θερμοκρασία δωματίου, αφού κρυώσει, μπορείτε να διαχωρίσετε το στρώμα κορυφής, χρησιμοποιώντας τη σύριγγα προσθέστε το στο ποτήρι ζέσεως, περιμένετε 4-7 ώρες για να κρυσταλλωθεί, μετά την κρυστάλλωση, προσθέστε 50ml ισοπροπυλικής αλκοόλης, θερμάνετε περίπου τους ίδιους βαθμούς 65*C, αφού διαλυθούν οι κρύσταλλοι, μπορείτε να σταματήσετε την ανάδευση και τη θέρμανση, περιμένετε μέχρι να κρυώσει σε θερμοκρασία δωματίου, σε 6 ή 7 ώρες θα εμφανιστούν κρύσταλλοι, ελέγξτε το pH εάν δεν είναι 5, φτιάξτε το μίγμα pH, προσθέστε 50ml ακετόνης και και 2ml υδροχλωρικού οξέος, τώρα μπορείτε να προσθέσετε με σύριγγα το μίγμα pH και ταυτόχρονα να αναμίξετε, αφού το pH είναι 5, μπορείτε να διηθήσετε και να αφήσετε το mda να στεγνώσει.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,660
Solutions
3
Reaction score
2,735
Points
113
Deals
1
Θα πρέπει να παρασκευάσετε MDP2P από λάδι Safrole και στη συνέχεια να το αναγάγετε όπως περιγράφεται εδώ, αλλά χωρίς νιτρομεθάνιο. Θα λάβετε το MDA.
 

Tonojogo

Don't buy from me
New Member
Joined
Apr 14, 2022
Messages
7
Reaction score
0
Points
3
Chemistrydude
Φίλος σας ευχαριστώ πολύ αυτή είναι η απλούστερη σύνθεση που έχω δει ποτέ ... Ελπίζω να δουλέψει, θα προσπαθήσω ..το αποτέλεσμα θα είναι περισσότερο κόκκοι παρά κρύσταλλοι σωστά;
 

chemistrydude

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 2, 2022
Messages
74
Reaction score
21
Points
8
Ναι, αλλά το αποτέλεσμα θα είναι λιγότερο ισχυρό από το MDA στις αγορές.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,660
Solutions
3
Reaction score
2,735
Points
113
Deals
1
Δεν πρόκειται για οδηγό σύνθεσης MDA. Θα λάβετε 1-(3,4-Μεθυλενοδιοξυφαινυλ)-2-χλωροπροπάνιο ή μείγμα με ισομερές 3-κλωροπροπάνιο. @Tonojogo
 

chemistrydude

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 2, 2022
Messages
74
Reaction score
21
Points
8
Ναι, αλλά είναι σαν το MDMA ή το MDA.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,660
Solutions
3
Reaction score
2,735
Points
113
Deals
1
Αυτή η ουσία δεν έχει ψυχοδραστικές επιδράσεις, είμαι σχεδόν βέβαιος. Δεν υπάρχει καμία αμινομάδα που να έχει συγγένεια με τους υποδοχείς.
 

chemistrydude

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 2, 2022
Messages
74
Reaction score
21
Points
8
Γαμώτο, προσπάθησα όσο καλύτερα μπορούσα...
 
Top