Question Χρειάζομαι βοήθεια για να πάρω πίσω τα πράγματα του φίλου μου!

InnocentBystander23

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 14, 2023
Messages
23
Reaction score
10
Points
3
Σε μια στιγμή ανάγκης ο φίλος μου είχε περίπου 8 ουγκιές θραύσματα μεθαμφεταμίνης που έβαλε σε ένα γαλόνι αποσταγμένο νερό για να μην τα βρουν τα παιδιά με τα μπλε. Δούλεψε και ήταν μεγάλη κίνηση τότε αλλά εξατμίσαμε λίγο από το νερό και επανέρχεται ως λευκή αφράτη σκόνη. Εξακολουθεί να κάνει τη δουλειά του, αλλά θέλει να το πάρει πίσω ως θραύσματα, γιατί αυτό περιμένουν όλοι. Μπορείτε παρακαλώ να μου δώσετε ένα βήμα προς βήμα; Θα ήμασταν και οι δύο πολύ ευγνώμονες. Ευχαριστώ πολύ.
 

AgamemnonFromTroy

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jan 19, 2024
Messages
75
Reaction score
49
Points
18
Διαλύστε τη σκόνη σε ακετόνη και αφήστε την να εξατμιστεί αργά το βασικό πράγμα εδώ είναι να το κάνετε αργά
 

Gordon Ramsay

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 2, 2023
Messages
364
Reaction score
679
Points
93
Deals
65
Θα βοηθήσει στη θέρμανση του διαλύματος μεθαμφεταμίνης/ακετόνης κοντά στο σημείο βρασμού της ακετόνης, ενώ αναδεύοντάς το απαλά, βοηθά στη σωστή διάλυση της σκόνης.

Αυτό που ψάχνετε είναι η ανακρυστάλλωση της μεθαμφεταμίνης, νομίζω ότι βοηθάει να γνωρίζετε :)
 

AgamemnonFromTroy

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jan 19, 2024
Messages
75
Reaction score
49
Points
18
Το βρήκα πιο αποτελεσματικό αν το αφήσω σε ψυχρό περιβάλλον δεν ξέρω γιατί
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
514
Reaction score
278
Points
63
Φίλε, τι σου είπα για την παροχή βοήθειας στους ανθρώπους μόνο σύμφωνα με την προηγούμενη εμπειρία σου; Σας ευχαριστώ κ. Ramsay, φαίνεται ότι σώσατε την κατάσταση.
 

ImmortanJoe

Don't buy from me
Member
Joined
Mar 16, 2024
Messages
2
Reaction score
2
Points
3
Όχι, όχι σωστά! Αποκτήστε ισοπροπυλική αλκοόλη βαθμού ACS 99,9%. Φέρτε την σε βρασμό και, στη συνέχεια, ρίξτε την πάνω από το προϊόν σε ένα άλλο γυάλινο κύπελλο. Ό,τι δεν διαλύεται είναι σκουπίδι. Μόλις διαχωρίσετε το υγρό από τα στερεά σκουπίδια, ρίξτε το σε ένα γυάλινο σκεύος ψησίματος και αφήστε το να καθίσει μην το ενοχλείτε η κίνηση μπερδεύει τη διαδικασία, οπότε αφήστε το να κρυώσει σε θερμοκρασία δωματίου και στη συνέχεια βάλτε το προσεκτικά στο ψυγείο μέχρι να φτάσει σε αυτό που πρέπει να ρυθμίζονται τα περισσότερα ψυγεία που είναι περίπου 33 βαθμοί μόλις φτάσει σε αυτή τη θερμοκρασία μετακινήστε το στην κατάψυξη μέχρι να φτάσει περίπου στους -3 βαθμούς και μετά είναι έτοιμο. Μπορεί να υπάρχει ακόμα υγρό σε αυτό, οπότε ρίξτε το όλο πάνω από ένα φίλτρο για να αφαιρέσετε το υπόλοιπο υγρό και αφήστε τους κρυστάλλους να στεγνώσουν και μπορείτε να πετάξετε το αλκοόλ. Μπορείτε να χρησιμοποιήσετε μια λάμπα θερμότητας για να επιταχύνετε τη διαδικασία ξήρανσης, αν θέλετε. Μετά από αυτό & είναι εντελώς στεγνά, μου αρέσει να κάνω ένα κρύο πλύσιμο με ασετόν για να απαλλαγώ από τις ακαθαρσίες που βρίσκονται συνήθως στο εξωτερικό τμήμα των κρυστάλλων. Επίσης, μου αρέσει να ξαναβράζω το υγρό αφού διαχωρίσω το καλό υγρό όταν αφαιρώ τα σκουπίδια που δεν διαλύονται & πριν από αυτό, το έχω ήδη μετατρέψει σε σκόνη και έχω κάνει πλύση με ασετόν και προφανώς το έχω αφήσει να στεγνώσει πριν από το τμήμα του βρασμού αλκοόλης της διαδικασίας. αλλά δεν είναι απαραίτητο. Ο καλύτερος τρόπος για να το ζεστάνετε είναι βράζοντας νερό σε μια κατσαρόλα και τοποθετώντας το οινόπνευμα σε ένα ποτήρι μέσα στην κατσαρόλα με το βραστό νερό. Με αυτόν τον τρόπο, είναι λιγότερο πιθανό να ξεκινήσετε μια μανιασμένη κόλαση! Προφανώς, μην είστε ηλίθιοι και βάζετε πολύ νερό στο τηγάνι, ώστε να ξεχειλίσει μέσα στο ποτήρι σας, γιατί αυτό θα ήταν εντελώς καθυστερημένο και θα ήταν ένα μεγάλο σφάλμα για το πάρτι, καθώς και ένα ακριβό πάρτι!
 
Top