Βοήθεια : Νιτροστυρένιο > 2C-H > 2C-B

LSD>LDS

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 26, 2023
Messages
15
Reaction score
11
Points
3
Λοιπόν, γεια σας παιδιά! Υπάρχουν πολλές πληροφορίες και συζητήσεις και χαλαρά, αξιόπιστες συνθέσεις σε πολλά φόρουμ που συζητούν τη χρήση 2 συγκεκριμένων αντιδραστηρίων, αλλά χρειάζομαι κάτι αντικειμενικό.

Ψάχνω για αυτό το "χρυσό πρότυπο" σύνθεσης που όλοι έχουν επιτυχία με τη χρήση βοροϋδρίτη νατρίου και χλωριούχου χαλκού.

Μπορώ λίγο πολύ να ακολουθήσω
BBexperts στο βίντεο του σχετικά με την αναγωγική αμίνωση; (Αυτό που περιγράφει λεπτομερώς τη χρήση NaBH4 +CuCl2 )αλλά αντ' αυτού, να χρησιμοποιήσω 2,5 DMNS ως υποκατάστατο της pN2P>αμφεταμίνης.
Θα επιτευχθεί με αυτή τη διάταξη μια σωστή αποτελεσματική αναγωγή της
2,5 dimethoxyNS> 2C-H; όσον αφορά τις διαδικασίες και τους διαλύτες).

Ποιος(-οι) διαλύτης(-ες) είναι ο καλύτερος(-οι) εδώ; Κάποιοι λένε άνυδρος. Κάποιοι έχουν νερό και αλκοόλη. Κάποιοι λένε όχι μεθανόλη. Καταλαβαίνετε πού βρίσκομαι. Το διαδίκτυο χρειάζεται μια σταθερή πρακτική επεξεργασία.

Υπάρχει μια πληθώρα συνθέσεων που "μειώνουν " τα επιχειρήματα. "Ή δοκίμασα αυτό και πήρα εκείνο. Αυτό μπορεί να δουλέψει, αλλά". Και ούτω καθεξής.
Αντικειμενικός; Όχι.
Couldni είναι τόσο ευλογημένος ώστε να ακούσει έναν ψίθυρο" τι είναι το "χρυσό πρότυπο" φιλήθηκε από τον Ιησού, χαϊδεύεται από τον Βούδα synth; "
(Παρακαλώ, όχι συνθέτες που παρενοχλούνται από τον Μορόνι εδώ παρακαλώ).
Έχω ήδη αρκετά από αυτά. ;)

Πολλή αγάπη, φίλοι μου.
η συνεισφορά σας θα κρατηθεί με ευγνωμοσύνη.

Να προσέχετε,
JesusTits.
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
518
Reaction score
279
Points
63
τα βήτα νιτροστυρένια είναι πολύ πιο διαφορετικά στην αναγωγή για παράδειγμα το αμάλγαμα αλουμινίου απλά δεν θα δουλέψει (το υπόσχομαι... όχι με την ίδια μέθοδο όπως για το p2np τουλάχιστον) tou μπορεί να δοκιμάσει NaBH4/Cu++ αλλά παρακαλώ να το κάνει σε μικροσκοπική κλίμακα για να μην είναι σπατάλη αφού δεν υπάρχει κανένας λόγος να πιστεύω ότι θα πρέπει να δουλέψει καλά. Η καλύτερη συμβουλή μου είναι να πάρεις RedAl (υδρίδιο διμεθοξυαιθοξυαλουμινίου νατρίου) που βγαίνει σε 65-70% εναιώρημα σε τολουόλιο και δεν είναι πυροφορικό, ο άλλος τρόπος είναι το LiAlH4 η κλασσική οδός. Καλή τύχη και να είστε ασφαλείς!
 

LSD>LDS

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 26, 2023
Messages
15
Reaction score
11
Points
3
τι γίνεται με το Amberlight; Οι ρητίνες ανταλλαγής ιόντων προφανώς όταν εμποτίζονται με βοροϋδρίτη νατρίου, είναι αποτελεσματικές σε αυτή τη μείωση, αλλά και πάλι έλλειψη πληροφοριών. Πιστεύετε ότι η ευκολία θα εγείρει φρύδια μπορεί να τεθεί σε χρήση, αλλά ακούω πολύ λίγα γι 'αυτό.
 
View previous replies…

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
518
Reaction score
279
Points
63
amberlyst εννοείτε;
 

LSD>LDS

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 26, 2023
Messages
15
Reaction score
11
Points
3

Μορφή χλωριούχου Amberlite® IRA-400


https://www.sigmaaldrich.com/MX/es/search/60177-39-1?focus=products&page=1&perpage=30&sort=relevance&term=60177-39-1&type=cas_number
Θα δημοσιεύσω μερικές δοκιμές. Είναι πολύ ωραίο. Αν δουλέψει
 

Donaldduck666

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 5, 2023
Messages
7
Reaction score
1
Points
3
Iv

Ήθελα τις ίδιες απαντήσεις και εγώ ελπίζω να απαντήσει κάποιος με λίγο περισσότερες γνώσεις σχετικά με αυτή τη σύνθεση
 

LSD>LDS

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 26, 2023
Messages
15
Reaction score
11
Points
3
check lower in thread.... V V V V
 

LSD>LDS

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 26, 2023
Messages
15
Reaction score
11
Points
3
Δύσκολο να πιστέψω ότι υπάρχουν τόσες πολλές πληροφορίες σχετικά με αυτό, αλλά ούτε μία από αυτές δεν καταλήγει σε ένα καλό συμπέρασμα είτε ο μαλάκας που διαφημίζει το χλωριούχο νικέλιο, πρέπει να καταστρέψει τη συζήτηση είτε απλά δεν καταλήγουν σε κάποιο συμπέρασμα. Όταν κάποιος δημοσιεύει μια δοκιμή, κάποιος πρέπει να επιχειρηματολογήσει κάτι γι' αυτό, οπότε είναι πραγματικά δύσκολο να πούμε τι λειτουργεί εδώ.
 

Donaldduck666

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 5, 2023
Messages
7
Reaction score
1
Points
3
Ξέρω ότι είναι το ίδιο με μένα έχω ψάξει παντού για μια σύνθεση χρησιμοποιώντας NaBH4 και cucl2 αλλά δεν μπορώ πραγματικά να βρω κάτι συγκεκριμένο που κάποιος έχει κάνει
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
Γιατί να μην ακολουθήσετε τον Σούλγκιν κατά γράμμα; Ανησυχίες για το LiAlH;
 

LSD>LDS

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 26, 2023
Messages
15
Reaction score
11
Points
3
Δεν υπάρχει πρόσβαση στο LAH
 
View previous replies…

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
518
Reaction score
279
Points
63
RedAl ή δεν μπορώ να προτείνω κάτι άλλο που θα μπορούσε να φέρει επιτυχία (H2 υψηλής πίεσης και Pd/C αλλά αυτό είναι πολύ απρόσιτο για μικρά εργαστήρια και πολύ πιο επικίνδυνο)
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
518
Reaction score
279
Points
63
υπάρχει μια διαδικασία στο βιβλίο του Vogel που ακολούθησα με επιτυχία. Καλή τύχη!

Υ.Γ. Προσπαθήστε να μην βάζετε φωτιά στον εαυτό σας...
 

LSD>LDS

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 26, 2023
Messages
15
Reaction score
11
Points
3
Εκτιμάται πολύ. Πρόκειται για μια ωραία κλιμακούμενη μείωση που είναι τόσο βολική που είναι σχεδόν πολύ καλή για να είναι αληθινή. Σκέφτηκα να το μοιραστώ γιατί για μένα είναι κάτι καινούργιο. Για μένα τουλάχιστον. Είναι η πρώτη που έχω βρει οποιαδήποτε πηγή που συζητάει Al & Cu. Αν βοηθήσει ένα άτομο, μετά από επίπονες ώρες χτενίσματος νημάτων για μια λιγότερο τοξική, λιγότερο επικίνδυνη, αποτελεσματική & κλιμακούμενη αναγωγή νιτροστυρενίου, τότε η δουλειά μου έχει γίνει. Δεν έχω ιδέα ποιος μπορεί να είναι αυτός ο άνθρωπος...... Ελπίζω να μην είναι κάποιος πολύ "αυθόρμητος". hehe ;).
 
Top