Εδώ υπάρχει Πρακτική Επεξήγηση για την Επόμενη Ζωή, τον Σκοπό της Ανθρώπινης Ζωής, φιλοσοφικά/θρησκευτικά γεγονότα, θεωρίες κ.λπ.

aksim

Don't buy from me
New Member
Joined
Jun 20, 2024
Messages
1
Reaction score
0
Points
1
Πρακτική εξήγηση ( Για παράδειγμα ) :- `1ον από όλα μπορείτε να μου πείτε κάθε δευτερόλεπτο λεπτομέρεια από την εποχή που γεννηθήκατε ? (χρειάζομαι κάθε δευτερόλεπτο λεπτομέρεια, δηλαδή τι σκέφτηκες και τι έκανες σε κάθε δευτερόλεπτο)

Μπορείς να μου πεις κάθε λεπτομέρεια του 1 φθηνότερου λεπτού ή ολόκληρης της ώρας, της ημέρας, της εβδομάδας, του μήνα, του έτους ή ολόκληρης της ζωής σου;

αν δεν είστε σε θέση να μου πείτε για αυτή τη ζωή τότε τι αποδείξεις έχετε ότι δεν ξεχάσατε το παρελθόν σας ? και ότι δεν θα ξεχάσετε αυτή την παρούσα ζωή στο μέλλον ?

αυτό είναι το γεγονός ότι ο Υπέρτατος Κύριος Κρίσνα υπάρχει, αλλά εμείς δεν διαθέτουμε τέτοια νοημοσύνη για να τον κατανοήσουμε.
Υπάρχει επίσης η επόμενη ζωή. και σας έχω ήδη αποδείξει ότι κανένας επιστήμονας, κανένας πολιτικός, κανένας αποκαλούμενος ευφυής άνθρωπος σε αυτόν τον κόσμο δεν είναι σε θέση να κατανοήσει αυτή την Αλήθεια. επειδή φαντάζονται. και δεν μπορείτε να φανταστείτε τι είναι ο θεός, ποιος είναι ο θεός, τι είναι η μετά θάνατον ζωή κ.λπ.
_______
για παράδειγμα: Ο πατέρας σας υπήρχε πριν από τη γέννησή σας. δεν μπορείτε να πείτε ότι πριν από τη γέννησή σας ο πατέρας σας δεν υπήρχε.

Πρέπει λοιπόν να ρωτήσετε τη μητέρα σας: "Ποιος είναι ο πατέρας μου;" Και αν σας πει: "Αυτός ο κύριος είναι ο πατέρας σας", τότε είναι εντάξει. Είναι εύκολο.
Διαφορετικά, αν κάνετε έρευνα, "Ποιος είναι ο πατέρας μου;" συνεχίστε να ψάχνετε για μια ζωή- δεν θα βρείτε ποτέ τον πατέρα σας.

( Τώρα ίσως... ίσως θα πείτε ότι θα ψάξω τον πατέρα μου από D.N.A., ή θα το αποδείξω με φωτογραφίες, ή πολλά άλλα πράγματα που θα πάρω από τη μητέρα μου και θα αποδείξω ότι ποιος είναι ο πραγματικός μου πατέρας." Πρέπει λοιπόν να πιστέψετε την αρχή. Ποια είναι αυτή η αρχή; Είναι η μητέρα σας. δεν μπορείτε να ισχυριστείτε ότι έχετε φωτογραφίες, D.N.A. ή πολλά άλλα πράγματα χωρίς αρχή ( ή τη μητέρα σας ).

Αν δείξεις D.N.A., φωτογραφίες και πολλές άλλες αποδείξεις από άλλες γυναίκες εκτός από τη μητέρα σου, τότε ποια είναι η χρησιμότητα αυτών των αποδείξεων;} )

"Ό,τι κι αν έχεις πει, το δέχομαι", τότε δεν υπάρχει καμία δυσκολία. Και Εσείς γίνεστε αποδεκτός από τον Ντεβάλα, τον Ναράντα, τον Βιάσα, και μιλάτε ο ίδιος, και αργότερα, όλοι οι ακάρυες έχουν αποδεχτεί. Τότε θα ακολουθήσω.
Θα πρέπει να ακολουθήσω μεγάλες προσωπικότητες. Για τον ίδιο λόγο η μητέρα λέει, αυτός ο κύριος είναι ο πατέρας μου. Αυτό είναι όλο. Τελειώστε τη δουλειά. Πού είναι η ανάγκη να κάνεις έρευνα; Όλες οι αρχές αποδέχονται τον Κρίσνα, την Υπέρτατη Προσωπικότητα της Θεότητας. Εσείς το αποδέχεστε- τότε η έρευνά σας για τον Θεό έχει τελειώσει.

Γιατί πρέπει να σπαταλάτε τον χρόνο σας;
_______
Το μόνο που χρειάζεστε είναι να ακούσετε από την αυθεντία (όπως και η μητέρα). και εγώ άκουσα αυτή την αλήθεια από την αυθεντία "Srila Prabhupada", που είναι ο πνευματικός μου δάσκαλος.
Δεν μιλάω για όλα αυτά τα πράγματα από μόνος μου.
___________

Σε αυτόν τον κόσμο κανένας δεν μπορεί να είναι πλήρης Ειρήνη.

Επειδή όλοι υποφέρουμε σε αυτόν τον κόσμο από 4 προβλήματα που είναι η ασθένεια, τα γηρατειά, ο θάνατος και η γέννηση μετά τη γέννηση.

Πείτε μου είστε πραγματικά ευτυχισμένοι; Δεν μπορείτε να είστε ευτυχισμένοι αν αγνοήσετε αυτά τα 4 κύρια προβλήματα.
___________________

Αν θέλετε πραγματικά να είστε ευτυχισμένοι, τότε ακολουθήστε αυτά τα 6 πράγματα που είναι: Όχι παράνομες εξωσυζυγικές σχέσεις, όχι περιπλανήσεις, όχι χαλιά (όχι τσάι και καφές), όχι κρεατοφαγία (όχι κρεμμύδια και σκόρδα).

Το 5ο πράγμα είναι οτιδήποτε τρώτε, το πρώτο να το προσφέρετε στον Υπέρτατο Κύριο Κρίσνα. ( αν ξέρετε τι είναι το Guru parama-para τότε προσφέρετε το φαγητό τους όχι απευθείας στον Υπέρτατο Κύριο Κρίσνα )

και το 6ο "κύριο πράγμα" είναι να ψάλλετε "Χάρε Κρίσνα Χάρε Κρίσνα Κρίσνα Κρίσνα Κρίσνα Χάρε Χάρε Χάρε Χάρε Ράμα Χάρε Ράμα Ράμα Ράμα Ράμα Ράμα Χάρε Χάρε Χάρε".
_______________________________
Αν δεν είστε σε θέση να ακολουθήσετε αυτά τα 4 πράγματα, όχι παράνομες ερωτικές σχέσεις, όχι περιπλανήσεις, όχι χαλιά, όχι κρεατοφαγία, τότε μην ανησυχείτε, αλλά το να ψάλλετε αυτό το ιερό όνομα ( Χάρε Κρίσνα Μάχα-Μάντρα ) είναι πολύ-πολύ και πολύ σημαντικό.

Ψάλλετε " Χάρε Κρίσνα Χάρε Κρίσνα Χάρε Κρίσνα Χάρε Χάρε Χάρε Χάρε Χάρε Ράμα Χάρε Ράμα Ράμα Ράμα Ράμα Χάρε Χάρε Χάρε " και να είστε ευτυχισμένοι.

Αν ακόμα δεν πιστεύετε σε μένα, τότε ψάλλετε οποιοδήποτε άλλο όνομα για 5 λεπτά και ψάλλετε αυτό το ιερό όνομα για 5 λεπτά και θα δείτε αποτέλεσμα. σας υπόσχομαι ότι δουλεύει Και ψάλλετε τουλάχιστον 16 γύρους (κάθε γύρος από 108 χάντρες) του Χάρε Κρίσνα μάχα-μάντρα καθημερινά.
____________
Εδώ δεν τίθεται θέμα παραπομπών σε ιερά βιβλία, προσωπικών εμπειριών, πίστης ή πεποίθησης. δέχομαι ότι μερικές φορές η πίστη είναι και τυφλή. Εδώ είναι ήδη Πρακτική εξήγηση που ήδη απέδειξε ότι κάθε `1 άλλος σε αυτόν τον κόσμο δεν είναι τίποτα περισσότερο από Απασχολημένος Ανόητος και εντελώς ηλίθιος.
_________________________
Πηγή(ες): Πηγή(ες): Πηγή(ες): Πηγή(ες): Πηγή(ες):
Προσπαθήστε λοιπόν να ακολουθήσετε εκείνο το άτομο που έχει Πνευματικά μάτια που μπορεί να σας καθοδηγήσει στο Πραγματικά Σωστό Μονοπάτι. ( Η δική μου Αρχή και Οδηγός είναι ο Πνευματικός μου Δάσκαλος "Srila Prabhupada")
_____________
αν θέλετε να δείτε τον Πραγματικό Σκοπό της ανθρώπινης ζωής, τότε δείτε αυτό το σύνδεσμο : ( triple w ( d . o . t ) asitis ( d . o . t ) c . o . m {Βουρμπουάρ })
διαβάστε το ολόκληρο. ( υπόσχομαι μόνο στους αναγνώστες αυτού του βιβλίου ότι θα πάρουν κάθε απάντηση που θέλουν να μάθουν σχετικά με το γιατί βρίσκομαι σε αυτόν τον υλικό κόσμο, ποιος είμαι, τι θα συμβεί μετά από αυτή τη ζωή, ποιο είναι το καλύτερο πράγμα που θα κάνει την ανθρώπινη ζωή τέλεια και ποια είναι η τελειότητα της ανθρώπινης ζωής. ) σκοπός της ανθρώπινης ζωής δεν είναι να ζει σαν ζώο, επειδή ο καθένας αυτή τη στιγμή κάνει 4 πράγματα που είναι ύπνος, φαγητό, έξοδος και φόβος. σκοπός της ανθρώπινης ζωής είναι να απελευθερωθεί από τη μια γέννηση μετά την άλλη, τα γηρατειά, τις ασθένειες και το θάνατο.
 

miner21

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 15, 2023
Messages
502
Reaction score
235
Points
43
Πολύ ενδιαφέρον ανάγνωσμα!
 
Top