Γεια σας, είμαι νέος εδώ.

Beginner from China

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 14, 2024
Messages
18
Reaction score
2
Points
3
Όπως είπα, είμαι νέος εδώ. Όχι μόνο νέος εδώ. Είμαι επίσης νέος στην πλευρά της παραγωγής. Αλλά διαβάζω πολύ, και σύμφωνα με εσάς, είναι πολύ βολικό να αγοράζετε πρώτες ύλες στην Κίνα; Παρεμπιπτόντως, μπορείτε να καταλάβετε από πού είμαι απλά κοιτάζοντας το όνομά μου. Θέλω να ρωτήσω αν είστε εντελώς αρχάριος. Από πού να ξεκινήσω; Να σπουδάσω πρώτα οργανική χημεία;
 

SoldadoDeDrogas

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 16, 2023
Messages
214
Reaction score
141
Points
43
Γεια σας, Ni hao ma peng yu;🙏
Μπορείτε να ξεκινήσετε όπου νιώθετε ενδιαφέρον και άνεση. Αν θέλετε απλώς να φτιάξετε κάτι, μπορείτε να βρείτε μια συνταγή και να την ακολουθήσετε χωρίς να χρειάζεται να μάθετε πολλά. Αυτή η προσέγγιση είναι η πιο γρήγορη και εύκολη αλλά και η πιο ριψοκίνδυνη ή επικίνδυνη - μπορεί να καταλήξετε να φτιάξετε ένα δηλητήριο ή εκρηκτικό ή απλώς ένα πολύ κακό προϊόν και να βλάψετε κάποιον ή τον εαυτό σας και να τραβήξετε ανεπιθύμητη προσοχή αν δεν καταλαβαίνετε τι κάνετε. Κανείς δεν το θέλει αυτό.

Σας συνιστώ ολόψυχα να μελετήσετε όλη την οργανική χημεία με την οποία μπορείτε να γεμίσετε τον εγκέφαλό σας. Αν έχετε απλώς έναν στόχο, όπως "να φτιάξετε έκσταση", τότε πολλά από αυτά δεν θα είναι απαραίτητα και θα τα βρείτε άσχετα. Ωστόσο, αν σκοπεύετε να κάνετε αυτό το αναπτυσσόμενο χόμπι μια μακροπρόθεσμη επένδυση, τότε θα βρείτε όλες τις γνώσεις χρήσιμες και ωφέλιμες, καθώς θα είστε σε θέση να τις εφαρμόσετε τελικά.

Μελέτησα οργανική χημεία από ένα βιβλίο για λίγο και στη συνέχεια άρχισα να παρακολουθώ βίντεο και να εξασκούμαι και να πειραματίζομαι με χημικές ουσίες πολύ αργότερα. Το δύσκολο κομμάτι ήταν να βρω μια κοινότητα όπως αυτή εδώ. Θεωρήστε τον εαυτό σας τυχερό - βρήκατε το δρόμο σας εδώ! :) Θα σας συνιστούσα να μελετάτε παράλληλα με την εξάσκηση σε απλά πειράματα και διαδικασίες - αυτό θα σας βοηθήσει να ενισχύσετε αυτά που μάθατε καθώς χτίζετε μια βάση. Θα έβρισκα έναν πιο απλό στόχο και θα άρχιζα να φτάνω σε αυτόν, για παράδειγμα, η πρώτη σύνθεση των ανθρώπων είναι συνήθως μεθαμφεταμίνη ή αμφεταμίνη ή μεφεδρόνη. Αν αυτό είναι κάτι που θέλετε να κάνετε, αρχίστε να υπολογίζετε τι χρειάζεστε για εξοπλισμό, γυάλινα σκεύη και χημικά, κ.λπ. Εξοικειωθείτε πρώτα με την ασφάλεια, τον τρόπο χρήσης του εξοπλισμού, τις τεχνικές που εμπλέκονται στη διαδικασία. Βρείτε πώς θα αποκτήσετε όλα όσα χρειάζεστε χωρίς να μπλέξετε - να τραβήξετε την προσοχή στον εαυτό σας. Μπορείτε να προμηθευτείτε κάποιον από αυτόν τον εξοπλισμό ή τα χημικά από το κατάστημα - ("OTC" - "over the counter") ; Είναι αγνά; Μπορείτε να τα φτιάξετε καθαρά; Πώς; Ξεκινήστε με μικρές ασκήσεις κάνοντας πειράματα, πάρτε μια αίσθηση, αποκτήστε λίγη εμπειρία και αυτοπεποίθηση πριν ξοδέψετε ένα σωρό χρήματα και αρχίσετε να παίρνετε ρίσκα. Μπορεί να ανακαλύψετε ότι δεν είστε φτιαγμένοι γι' αυτό, ελπίζω με όχι πολύ μεγάλο κόστος.

Καταλάβετε ένα πράγμα, και στη συνέχεια βελτιώστε το όταν καταλάβετε τα "μέσα και τα έξω". Στη συνέχεια, προχωρήστε στο επόμενο πείραμα. Θα διαπιστώσετε ότι πολλά από τα πράγματα που μάθατε μεταφέρονται, και στη συνέχεια θα μάθετε κάθε είδους νέα πράγματα στο επόμενο πείραμα. Διαφορετικός εξοπλισμός και τεχνικές, διαφορετικές χημικές ουσίες. Αυτό συνεχίζεται και συνεχίζεται. Έτσι, εξαρτάται από εσάς αν αυτό είναι απλώς ένα μέσο για ένα σκοπό ή μια δια βίου επιδίωξη για την τελειοποίηση της τέχνης σας. Όσο περισσότερα βάζετε, τόσο περισσότερα βγάζετε.

Είμαι πολύ αρχάριος σε σύγκριση με πολλούς χρήστες αυτής της κοινότητας. Με κάποιο τρόπο βρίσκω τον εαυτό μου ακόμα ικανό να παρέχει χρήσιμες συμβουλές ή πληροφορίες σε άλλους χρήστες. Όλοι έχουμε διαφορετικές δεξιότητες και γνώσεις και πολλές από αυτές τις εμπειρίες ζωής μεταφέρονται στην εφαρμογή της χημείας, όλοι έχουμε κάτι να προσφέρουμε, ακόμη και μόνο με την αναφορά των πειραμάτων, των παρατηρήσεων και των αποτελεσμάτων μας, είτε ήταν επιτυχία είτε αποτυχία, εξακολουθεί να είναι μια ευκαιρία να μάθουμε. Αυτή τη στιγμή εργάζομαι σε ένα πρόγραμμα με έναν φίλο για να βοηθήσω τους εντελώς αρχάριους και να βοηθήσω τους ανθρώπους με κάποια εμπειρία να μάθουν και να βελτιωθούν. Μπορεί να βρείτε κάποιο από αυτό το περιεχόμενο προς όφελός σας. Όλα όσα πρέπει να γνωρίζετε έχουν ήδη αναρτηθεί σε αυτή την κοινότητα, απλά πρέπει να διαβάσετε για να τα ξεχωρίσετε και να τα βρείτε. Θα χαρώ να επικοινωνήσω μαζί σας και να μάθουμε ο ένας από τον άλλον. Με τις καλύτερες ευχές από τις ΗΠΑ. Να προσέχετε.
 

Beginner from China

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 14, 2024
Messages
18
Reaction score
2
Points
3
Σας ευχαριστώ, φίλε μου. Σας ευχαριστώ για τη σοβαρή σας απάντηση. Έχω αρχίσει να σπουδάζω οργανική χημεία. Ίσως μπορείτε να μου συστήσετε κάποια βιβλία. Φυσικά, τα αγγλικά μου δεν είναι καλά. Χρειάζομαι βοήθεια από το Google Translate. Τέλος, σας ευχαριστώ και πάλι. Ο Αμερικανός φίλος μου
 

caodabi

Don't buy from me
Member
Language
🇺🇸
Joined
Jul 9, 2023
Messages
3
Reaction score
2
Points
3
Τι θέλετε να φτιάξετε και γιατί θέλετε να το φτιάξετε;
 

Beginner from China

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 14, 2024
Messages
18
Reaction score
2
Points
3
Μεθαμφεταμίνη. Για να μπορούν όλοι να απολαμβάνουν νόστιμο "φαγητό". Φυσικά είναι για τα χρήματα
 

Dmitri329

Don't buy from me
Resident
Joined
Nov 15, 2023
Messages
15
Reaction score
10
Points
3
Θα ήμουν πολύ προσεκτικός να εργαστείτε στη χώρα σας αν δεν έχετε άδεια από την κυβέρνηση. Απ' ό,τι καταλαβαίνω αν σε πιάσουν με 2 κιλά σε πιάνει το εκτελεστικό απόσπασμα εκτός αν γίνεις πληροφοριοδότης.
Καλή τύχη στο έτος του δράκου.
 

yuana8702

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 28, 2024
Messages
2
Reaction score
0
Points
1
Φίλοι, είμαι επίσης Κινέζος, βρίσκομαι στη Νοτιοανατολική Ασία, lol
 

Pororo

Buying through escrow
New seller
Language
🇺🇸
Joined
Jan 23, 2024
Messages
79
Reaction score
35
Points
18
Deals
11
Γεια σου, πρόεδρε Μάο.
Υπάρχουν πολλοί διαφορετικοί τρόποι για να βγάλεις χρήματα. Μπορείτε να φτιάξετε μια εταιρεία που κάνει μυστική παράδοση για τις ενώσεις που είναι ελάχιστα νόμιμες στην ΕΕ και τις ΗΠΑ, αλλά απολύτως νόμιμες στην Κίνα.
 
Top