πώς μπορώ να εξαγάγω από τα χάπια λοραταδίνης και ψευδοεφεδρίνης;

caydiantak

Don't buy from me
Member
Language
🇺🇸
Joined
Jan 22, 2024
Messages
2
Reaction score
0
Points
1
Βρήκα ψευδοεφεδρίνη (πολύ περισσότερο)λοραταδίνη(5mg) χάπια στη χώρα μου. Πώς μπορώ να το μετατρέψω σε άλας ψευδοεφεδρίνης;
 

emanuel852

Don't buy from me
New Member
Joined
May 10, 2024
Messages
4
Reaction score
0
Points
1
h

Γεια σας, είχατε κάποια λύση; Έχω το ίδιο πρόβλημα.
 

hacke8

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Feb 26, 2024
Messages
117
Reaction score
31
Points
28
Η λοραταδίνη είναι αδιάλυτη στο νερό. Μπορείτε να χρησιμοποιήσετε αιθανόλη ή μεθανόλη για να εμποτίσετε τα χάπια, να τα φιλτράρετε και να φιλτράρετε κάποιες ακαθαρσίες που είναι αδιάλυτες στην αιθανόλη. Μετά την εξάτμιση της αιθανόλης, προσθέστε αποσταγμένο νερό και φιλτράρετε. Η λοραταδίνη είναι αδιάλυτη στο νερό. Το φιλτραρισμένο υγρό ρυθμίζεται σε αλκαλικό ph10+, εκχυλίζεται, ξηραίνεται και αεριοποιείται με χλωριούχο υδρογόνο. Φίλτρο.
 

emanuel852

Don't buy from me
New Member
Joined
May 10, 2024
Messages
4
Reaction score
0
Points
1
γεια σας, αλλά πρέπει να διαχωρίσω τη λοραταδίνη από την ψευδοεφεδρίνη, η λοραταδίνη είναι αδιάλυτη στο νερό και το ίδιο και η ψευδοεφεδρίνη.
Οπότε δεν ξέρω πώς να το κάνω.
 
View previous replies…

hacke8

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Feb 26, 2024
Messages
117
Reaction score
31
Points
28
Δεν διαβάσατε προσεκτικά την απάντησή μου. Η εφεδρίνη είναι διαλυτή στο νερό και στην αιθανόλη. Η λοράτα είναι αδιάλυτη στο νερό. Μετά την εξάτμιση της αιθανόλης, προσθέστε νερό και φιλτράρετε, και η λοραταδίνη θα παραμείνει στο κέικ του φίλτρου.
 

emanuel852

Don't buy from me
New Member
Joined
May 10, 2024
Messages
4
Reaction score
0
Points
1
σπουδαία είσαι φίλε της ρωγμής η τελευταία μου ερώτηση είναι να αφήσω την αιθανόλη να εξατμιστεί σε ένα ποτήρι ζέσεως πάνω από έναν καυστήρα παραγωγής θερμότητας;
 

emanuel852

Don't buy from me
New Member
Joined
May 10, 2024
Messages
4
Reaction score
0
Points
1
Ή μήπως θα πρέπει να το επαναδιατυπώσω;
 

hacke8

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Feb 26, 2024
Messages
117
Reaction score
31
Points
28
Δεν υπάρχει ανάγκη για επαναρροή. Αρκεί η εξάτμιση της αιθανόλης υπό κανονική πίεση. Αλλά μην είναι πολύ ξηρή, διότι δεν είναι εύκολο να διαλυθεί μετά την προσθήκη νερού. Είναι το καλύτερο όσο το θρεπτικό έδαφος.
 
Top