Πώς τοποθετείτε σωστά το LSD;

Solros

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 19, 2021
Messages
2
Reaction score
1
Points
3
Γεια σε όλους, είμαι λάτρης του LSD και σύντομα θα δοκιμάσω ο ίδιος να βάλω καρτέλες του LSD για να μειώσω το κόστος & να αυξήσω το απόθεμα, ενώ ταυτόχρονα να προσφέρω ποιότητα & διαφορετικές εκτυπώσεις που κάνουν το LSD ακόμα μεγαλύτερο κατά τη γνώμη μου. Ξέρω για την ογκομετρική δοσολογία και όλα αυτά, αλλά αναρωτιέμαι πώς θα τοποθετήσω σωστά τις καρτέλες γιατί έχω δει διάφορα πράγματα στο διαδίκτυο, το ένα είναι με σταγόνες που τις βρίσκω απίστευτα αναποτελεσματικές, έχω δει επίσης ανθρώπους να χρησιμοποιούν αιθανόλη υψηλής καθαρότητας ή βότκα αλλά δεν θα αφήσει μια γεύση στην καρτέλα; υπάρχει κάποιο υποκατάστατο αφού όλοι ξέρουμε ότι οι καρτέλες δεν πρέπει να έχουν καμία γεύση. Είμαι πρόθυμος να μάθω και έχω την πολυτέλεια να δοκιμάσω μόνος μου και να αποτύχω, αλλά θα προτιμούσα να κάνω την ερώτησή μου και να πάρω μια συγκεκριμένη απάντηση για να μάθω από αυτήν, ίσως κάποιο είδος κατάλληλου οδηγού. Όποιος έχει τις κατάλληλες γνώσεις, μπορεί να γράψει έναν οδηγό για τη σωστή δοσολογία 100ug σε ας πούμε ένα φύλλο 900 καρτελών που είναι 7,5x7,5x ίντσες. Τι υλικό πρέπει να χρησιμοποιήσω, πρέπει να χρησιμοποιήσω κάτι σαν αιθανόλη ή μπορώ να το αντικαταστήσω με κάποια καθαρή μορφή νερού; Θα αφήσει η αιθανόλη γεύση αλκοόλ;
 
Joined
Jul 25, 2021
Messages
193
Reaction score
296
Points
63
Ίχνη αιθανόλης μπορεί να παραμείνουν για κάποιο χρονικό διάστημα, ανάλογα με το τι πρόκειται να εμποτίσετε. Υπάρχει όμως μεγάλη πιθανότητα η αιθανόλη να εξατμιστεί εντελώς.

Η βότκα μπορεί να περιέχει αρωματικές ουσίες που θα αφήσουν μια γεύση.

Το νερό είναι προτιμότερο για τον εμποτισμό επειδή είναι άγευστο και άοσμο, αλλά σε ορισμένες περιπτώσεις θα λειτουργήσει και η αιθανόλη.
 

Grand Poobah

Don't buy from me
New Member
Joined
Oct 23, 2021
Messages
15
Reaction score
3
Points
3
Υπάρχουν ορισμένες εκδόσεις του L που δεν διασπώνται στο νερό. Κάντε πρώτα μια δοκιμή με μια μικρή ποσότητα.
Παλαιότερα υπήρχε η λεβάντα, που δεν διασπάται στο νερό.
 

madmoney69

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 29, 2022
Messages
161
Reaction score
156
Points
43
900 X100uq = 90mg xtal για 900 καρτέλες που χρειάζεστε.
χρησιμοποιήστε βότκα χωρίς άρωμα, μην βουτήξετε γιατί θα διανεμηθεί δεν θα σχηματίσει ακόμη και ισχυρότερες και ασθενέστερες καρτέλες στο ίδιο φύλλο.
αυτό γίνεται με πιπέτα (πιπέτα αλλά μπορείτε να ρυθμίσετε τους όγκους ανά ένα πάτημα) ένα προς ένα αν θέλετε καλά αποτελέσματα και δεν έχετε φορτίο xtal για να πειραματιστείτε.
 

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
730
Reaction score
1,021
Points
93
Καθαρή ή μετουσιωμένη αλκοόλη. Όταν εξατμίζεται, δεν θα υπάρχει υπερβολική γεύση. Τώρα, η κατανομή των δοσολογιών σε μεγάλης κλίμακας παραγωγή: Στο δοχείο με γνωστό αριθμό του επιλεγμένου διαλύτη, τοποθετούμε ολόκληρο το στυπόχαρτο. Παίρνουμε το στυπόχαρτο, ανακινούμε τις σταγόνες μέσα στο δοχείο και μετράμε πόσος διαλύτης παραμένει. Όλες οι εργασίες πραγματοποιούνται σε πολύ κρύο δωμάτιο για να αποφύγουμε την υπερβολική εξάτμιση. Μετρώντας, πήραμε τη διαφορά - την ποσότητα του διαλύτη που απορροφήθηκε από το blotter. Στη συνέχεια, προετοιμάζουμε το διάλυμα της επιθυμητής συγκέντρωσης - τον αριθμό των δόσεων (πόσα τετράγωνα έχουμε) στην προκύπτουσα ποσότητα διαλύτη. Έτσι, μπορείτε να πάρετε ένα μεγάλο δοχείο και να "φορτώσετε" γρήγορα χιλιάδες δόσεις. Χρειάζεστε περισσότερες λεπτομέρειες, γράψτε.
 
Last edited by a moderator:

chinacat

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 8, 2022
Messages
20
Reaction score
5
Points
3
Η καθαρή βότκα θα κάνει το κόλπο. Σύμφωνα με τη συμβουλή του Williams, βρείτε πρώτα πόσο διαλύτη απορροφούν οι καρτέλες σας και, στη συνέχεια, ετοιμάστε διάλυμα. Αναμείξτε το xtal με dh20 στο δοχείο στο οποίο το παραλαμβάνετε. Μου αρέσει να χρησιμοποιώ μια σύριγγα και να εφαρμόζω το διάλυμα πάνω σε κάθε σειρά στυπόχαρτου κάθετα και στη συνέχεια οριζόντια... το στυπόχαρτο απορροφά το διάλυμα ομοιόμορφα.
 

DeepSpace9

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 15, 2022
Messages
12
Reaction score
1
Points
3
Βότκα, και μια σύριγγα. 10ml βότκα ανά 0,1 γραμμάριο βελόνας, θα είναι τέλεια για μια σελίδα. Αφήστε το να διαλυθεί και στη συνέχεια περάστε διαγώνια τη σύριγγα από τη μία γωνία στην άλλη. (Από κάτω προς τα πάνω)
 

BLVST

Don't buy from me
New Member
Joined
Oct 25, 2022
Messages
1
Reaction score
0
Points
1
Έχω ακούσει ότι η ακετόνη κατανέμεται ομοιόμορφα και εξατμίζεται καθαρά με χαρτί ακουαρέλας 14lb.
 

cubesquare

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 11, 2022
Messages
150
Reaction score
97
Points
28
Ενδιαφέρομαι πολύ να δω αυτή τη συζήτηση. Πίσω στη δεκαετία του '80, με οδήγησαν να πιστέψω ότι το LSD αναμιγνύονταν με διάλυμα στρυχνίνης για να το βοηθήσουν να συνδεθεί με το χαρτί. Πόσο ανίδεος και αφελής ήμουν :)
(Αυτό ποτέ δεν με εμπόδισε να το απολαύσω...)
 

TotalSynthesis

Don't buy from me
New Member
Joined
Sep 17, 2022
Messages
82
Reaction score
46
Points
18
Ακούγεται σαν προπαγάνδα της DEA... :D
 

cubesquare

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 11, 2022
Messages
150
Reaction score
97
Points
28
Αυτή τη στιγμή διαβάζω ένα βιβλίο με τίτλο "Acid Test: How a Daring Group of Psychonauts Rediscovered the Power of LSD, MDMA, and Other Psychedelic Drugs to Heal Addiction, Depression, Anxiety, and Trauma" του Tom Schroder.
Μιλάει για τον Rick Doblin, τον Michael Mithoefer και ένα σωρό άλλους που αγωνίζονται για τον προγραμματισμό της DEA ώστε να επιτραπεί η χρήση αυτών των ψυχοφαρμάκων δύναμης
στη θεραπεία.
Συζήτησε πολλά από την προπαγάνδα κατά του LSD της εποχής DEA/Regan που διακινούνταν.
Αν και δεν αναφέρθηκε η στρυχνίνη, πολλά από τα άλλα πράγματα που αναφέρθηκαν ήταν πράγματα που είχα ακούσει από το στόμα μου ως πιθανές επιπτώσεις της αγαπημένης μου ενασχόλησης.
Ζούσα στη Νότια Αφρική, οπότε αυτή η σκατένια προπαγάνδα έγινε παγκόσμια.
Τρύπες στον εγκέφαλο, ένα ακόμη χτύπημα θα μπορούσε να καταστρέψει τον εγκέφαλό σου, άνθρωποι που ξεφλουδίζουν το δέρμα τους επειδή νόμιζαν ότι ήταν πορτοκάλια, άνθρωποι που πηδούσαν από μπαλκόνια, πεπεισμένοι ότι μπορούσαν να πετάξουν. Θέλω να πω, όλα αυτά τα σκατά με κατατρόμαξαν πριν από το πρώτο μου ταξίδι (ένα purple ohm το 1988). Μετά από αυτό ήμουν μια χαρά, ήξερα τι μου έκανε το οξύ.
 

TheShocker

Don't buy from me
New Member
Joined
Oct 21, 2022
Messages
11
Reaction score
10
Points
3
Είχα την ίδια εντύπωση..έκανα πολύ LSD στα 90sn και πάντα είχα συσπάσεις στη σπονδυλική μου στήλη για μήνες μετά από μια κραιπάλη..ένας γιατρός κάποτε μου είπε ότι ήταν από τα χημικά που δεν είχαν καθαριστεί σωστά από το LSD που είχα κάνει..χμμ.
 

Cypherdelic

Don't buy from me
Resident
Joined
Nov 14, 2022
Messages
10
Reaction score
3
Points
3
Ήμουν επίσης περίεργος για αυτό, ναι, θα μπορούσατε να το κάνετε με μια πιπέτα ξεχωριστά, αλλά τώρα συνειδητοποιώ ότι το χαρτί στυπόχαρτο κατανέμει το υγρό αρκετά ομοιόμορφα ούτως ή άλλως.
 

Symbiosis

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 3, 2022
Messages
3
Reaction score
2
Points
1
Πόσο καταναλώνατε; Ποτέ δεν είχα αυτό το ζήτημα και ive είχε ένα δίκαιο ποσό ταξιδιών αλλά με λογικό τρόπο που απέχουν τουλάχιστον μια εβδομάδα μεταξύ τους γενικά. Δεν θα μου έκανε εντύπωση αν οι φτωχοί χημικοί που δεν ήθελαν να καθαρίσουν και να μειώσουν την απόδοση/κέρδος δεν θα έκαναν πλύσεις καθαρισμού για την ανακρυστάλλωση
 

cubesquare

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 11, 2022
Messages
150
Reaction score
97
Points
28
Νομίζω ότι αυτοί οι χημικοί συνήθως βγήκαν από την επιχείρηση αρκετά γρήγορα - τα ταξίδια τους δεν ήταν τόσο καλά όσο τα άλλα, οπότε οι άνθρωποι επέλεγαν να αγοράζουν διαφορετικές μάρκες :)
Πάντα πίστευα αυτό με τη στρυχνίνη λόγω του πώς ένιωθε το στόμα μου στο οξύ, αλλά γνωρίζοντας αυτά που ξέρω σήμερα, αυτό ήταν πιθανότατα ψυχοσωματικό, καθώς πήγαινα σε κάθε ταξίδι με αυτό ως "γνώση", οπότε επηρεάστηκε η νοοτροπία μου...
Άκουσα επίσης πολλούς ανθρώπους να γκρινιάζουν για σκελετικά προβλήματα - εγώ απλά απέδιδα τους όποιους πόνους είχα στο υπερβολικό γέλιο και στο χορό...
 
Top