Question Πώς να καθαρίσετε τη βρώμικη μεθαμφεταμίνη

jeff

Don't buy from me
New Member
Joined
May 27, 2023
Messages
1
Reaction score
0
Points
1
Γεια σε όλους, είμαι νέος εδώ και αναρωτιόμουν αν θα μπορούσατε να με βοηθήσετε να βρω τον ευκολότερο τρόπο για να καθαρίσω τη βρώμικη μεθαδόνη μου. Είχε μια σύντομη παραμονή στον κάδο απορριμμάτων και τώρα έχει λίγη βρωμιά μέσα.
Η ιδέα μου ήταν να τη διαλύσω σε νερό και να τη φιλτράρω. Στη συνέχεια θα μπορούσα να βράσω το νερό και θα έπρεπε να μείνουν καθαροί κρύσταλλοι, σωστά;
Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων.
 

Attachments

  • 79y2hNmgRj.jpeg
    79y2hNmgRj.jpeg
    4.4 MB · Views: 262

Daveibrilator23

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 4, 2023
Messages
1
Reaction score
4
Points
3
Χρησιμοποιώ ασετόν για να καθαρίσω... βάλτε λίγο αλάτι σε ένα φλιτζάνι και προσθέστε ασετόν... το αλάτι αφαιρεί το νερό από το ασετόν και αυτό πρέπει να χρησιμοποιήσετε για να καθαρίσετε το Stuff.... σας

Παρακαλώ διορθώστε με αν κάνω λάθος.
 

BevItUp

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 6, 2023
Messages
74
Reaction score
61
Points
18
Σας ευχαριστούμε για την ιδέα του αλατιού! Χρησιμοποιούσα σκέτη ακετόνη
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
Οι καλές μέθοδοι περιλαμβάνουν παγωμένη ακετόνη (100%, ξηραμένη με θειικό μαγνήσιο ή μοριακό κόσκινο 3A) η οποία αποτελεί ξέπλυμα. Η καυτή ισοπροπυλική αλκοόλη 99+% που βράζει και ξηραίνεται με τον ίδιο τρόπο είναι καταπληκτική 🤩 και η εξατμιζόμενη και 3η είναι το απεσταγμένο νερό. Διαλύει τόσα πολλά πράγματα που δεν σταματάει πολλά. Συνθλίψτε το πρώτα για οποιαδήποτε μέθοδο. Η ακετόνη, ακόμα και η άνυδρη διαλύει κάποια μεθαδόνη. Οπότε μην το αφήσετε να μουλιάσει.
 

Mr Good Cat

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 6, 2023
Messages
281
Reaction score
112
Points
43
Προσπάθησα να στεγνώσω IPA 99% και ακετόνη 99% καθαρότητας με μαγνήσιο και κάθε φορά το αποτέλεσμα ήταν σφάλμα. Κάθε φορά που το έκανα είχα σκόνη μαγνησίου που επέπλεε στο υγρό μέρος και ήταν εντελώς αδύνατο να τις φιλτράρω.
Διάβασα επίσης ότι το νερό + NaCl δεν αναμιγνύεται με την ακετόνη και το IPA, οπότε μάλλον είναι ένας καλός τρόπος για να στεγνώσετε διαλύτες τέτοιας καθαρότητας.
 

BevItUp

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 6, 2023
Messages
74
Reaction score
61
Points
18
Ας δούμε... Ένα μπιμπερό και μερικά μαύρα στίγματα... Έχω κάνει και χειρότερα. Χέσε το καθάρισμα, θα είσαι μια χαρά. :sneaky:(y)
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
Για κάποιο λόγο (μαστουρωμένος με μεθαμφεταμίνη) περιέγραψα τον καθαρισμό. Ξεσκονίστε το αν και καπνίστε το. Διαλύστε το σε λίγο νερό και περάστε το μέσα από ένα φίλτρο φαίνεται ακόμη και υπερβολικό. Ξέρετε ποια αντιδρώντα και διπροϊόντα είναι πιθανώς σε αυτό; Χειρότερα από τη βρωμιά σίγουρα.
 

BevItUp

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 6, 2023
Messages
74
Reaction score
61
Points
18
Επειδή δεν ήθελα να αγοράσω ένα μεγάλο μεταλλικό δοχείο, αγόρασα λίγο ασετόν για αφαίρεση βερνικιών νυχιών. Είναι 100%, αλλά δεν πρόσεξα ότι έχει μια μικρή ποσότητα βενζοϊκού ντενατονίου, το οποίο δεν είχα ακούσει ποτέ πριν, αλλά προφανώς αρχίζουν να το βάζουν σε όλα τώρα. Ο λόγος που έχουν αρχίσει να βάζουν το Denatonium Benzoate σε όλα είναι επειδή προφανώς είναι η πιο πικρή ουσία που γνωρίζει ο άνθρωπος. Προφανώς είναι τόσο πικρή που βάζοντας μια μικρή ποσότητα στην ακετόνη είναι σχεδόν αδύνατο να την πιει ένας άνθρωπος. Ποτέ δεν σκέφτηκα να πιω ασετόν, αλλά προφανώς πολλά κορίτσια σε πάρτι με βερνίκια νυχιών το κάνουν (δεν ήξερα καν ότι τα πάρτι με βερνίκια νυχιών ήταν κάτι τέτοιο). Είναι αυτό που άρχισαν να βάζουν στο αντιψυκτικό για να μην το πίνουν τα σκυλιά.

Προφανώς, το όριο πικρότητας είναι 0,05 μέρη ανά εκατομμύριο (ppm). Στην ορολογία της εξόρυξης άνθρακα αυτό είναι ίσο με 1/2 γραμμάριο ανά μετρικό τόνο! Είναι 1/2 χιλιοστό ανά χιλιόμετρο! Για τον άνθρωπο, είναι κάπου γύρω στα 10 ppm πικρίας που ο λαιμός σου κλείνει και το στόμα σου αρχίζει ανεξέλεγκτα να κάνει ό,τι πρέπει για να αποβάλει την πικράδα. Συνήθως προκαλείται σπασμός στον αυχένα. (Μόλις το διάβασα αυτό, κάπως περίεργο ε;)

Τέλος πάντων, ήθελα να δω αν κάποιος άλλος το έχει αντιμετωπίσει αυτό και να πάρω μερικές συμβουλές.

Έχω το ασετόν στην κατάψυξη αυτή τη στιγμή έτοιμο να δώσω σε κάποιο προϊόν ένα καλό πλύσιμο. Δεδομένου ότι παίρνω από το στόμα, ανησυχώ για το βενζοϊκό ντενατόνιο που κάνει το καθαρισμένο προϊόν πολύ πικρό για να το κατεβάσω. Εγώ προσπαθώ ->🤪

Το σχέδιό μου είναι να καθαρίσω λίγο και να δω πώς θα λειτουργήσει. Σκέφτομαι ότι αφού το προϊόν από μόνο του είναι κανονικά πολύ πικρό, τι είναι λίγο περισσότερο; Επίσης, σκεφτόμουν να δοκιμάσω κόκα κόλα για να το κατεβάσω. Αλλά, αν είναι τόσο πικρό όσο προβλέπω ότι θα είναι... αυτό μπορεί να είναι πολύ κόκα κόλα σε μια συνεδρίαση;

Είμαι 90% σίγουρος ότι αν την κατέβαζα με ένα σφηνάκι ουίσκι ή τεκίλα, το στόμα μου μπορεί να μην καταλάβαινε ότι το ξεγέλασα μέχρι να ήταν πολύ αργά! Και μετά να το κυνηγήσεις με μια κόκα κόλα ή ίσως με μια κουταλιά ζάχαρη; Αλλά δυστυχώς... Έχω σταματήσει να πίνω. Μου φάνηκε καλή ιδέα εκείνη τη στιγμή 😒

Ευχηθείτε μου καλή τύχη!
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
Ναι, αλλάζει λίγο η γεύση. Η σύζυγός μου δεν καπνίζει μετά το ξέπλυμα με ασετόν . Λέει "yuk, τι του έκανες;" Τελευταία 100ml βραστό iso ανά γραμμάριο και ένα γρήγορο ανακάτεμα και ένα ταξίδι μέσα από το φίλτρο Buchner με εξυπηρετεί καλά και συνήθως περίπου 15% κατά βάρος κάποιων άγνωστων κρυστάλλων μένουν στο φίλτρο Buchner. Πιθανώς MSM
.
 

xile

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 25, 2023
Messages
102
Reaction score
51
Points
28
Κατά τη γνώμη μου θα πρέπει να το διαλύσετε σε νερό ή ipa/νερό ή βότκα, να το φιλτράρετε και να κρυσταλλώσετε το Fluid. Απλά δουλέψτε με βρωμιά, όχι με ασαφές συνθετικό προϊόν.
 
Top