Question Πώς να μετατρέψετε την (S)-3-υδροξυ-γαμμα-βουτυρολακτόνη CAS αριθ. 7331-52-4 σε GHB CAS: 96-48-0

MisterAnonymous

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 3, 2023
Messages
70
Reaction score
24
Points
8
Γεια σας,

Μπορεί κάποιος να μου πει αν η (S)-3-υδροξυ-γ-γαμμα-βουτυρολακτόνη CAS: 7331-52-4 είναι μια καλή πρόδρομη ουσία του GHB CAS: 96-48-0; Και μπορείτε να μου δώσετε τη σύνθεση παρακαλώ; 🙏🙏
Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
Χαιρετισμούς,

MisterAnonymous.
 

AgamemnonFromTroy

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jan 19, 2024
Messages
75
Reaction score
49
Points
18
Ναι θα πρέπει να είναι δυνατή η υδρόλυση δεν μπόρεσα να βρω κάτι στο διαδίκτυο αλλά η θεωρητική διαδικασία θα πρέπει να είναι κάπως έτσι:
-(S)-3-υδροξυ-γαμμα-βουτυρολακτόνη (CAS: 7331-52-4) σε νερό.
-Προστίθεται ισχυρή βάση (NaOH, KOH)
-ρυθμίστε για επαναρροή και θερμάνετε το μείγμα μέχρι να εξουδετερωθεί το ph
-αφήστε το μείγμα να κρυώσει και στη συνέχεια εκχυλίστε με διαλύτη
-αφήστε το να κρυσταλλωθεί (επαναλάβετε αυτό το βήμα για να καθαρίσετε το τελικό προϊόν)
 

TheWaterman

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Aug 4, 2022
Messages
158
Reaction score
48
Points
28
Νομίζω ότι έχετε πέσει λίγο έξω, καθώς το 96-48-0 δεν είναι GHB αλλά GBL. Δεν νομίζω ότι το 7331-52-4 είναι πρόδρομη ουσία της GBL ή του GHB. Είναι μια διαφορετική έκδοση της GBL, όπως μου είπαν. Αν είναι δυνατόν παρακαλώ συμβουλέψτε με καθώς αυτό είναι πολύ πιο εύκολο να βρεθεί.
 

MisterAnonymous

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 3, 2023
Messages
70
Reaction score
24
Points
8
Ξέρω ότι το 96-48-0 είναι Γάμμα-βουτυρολακτόν ήταν απλά ένα τυπογραφικό λάθος lol 😆
Αλλά σχετικά με την ερώτησή σας θέλω επίσης να ξέρω ότι πρόκειται.να χτυπήσω το αγόρι μου! Είναι επαγγελματίας χημικός με μεταπτυχιακό από ένα από τα καλύτερα πανεπιστήμια του κόσμου!
Αυτός θα ξέρει!
Θα επικοινωνήσω μαζί σας σε μια ή δύο μέρες...
 
Top