Question Πώς εξάγεται η μεθυλφαινιδάτη;

White Star

Don't buy from me
New Member
Language
🇪🇸
Joined
Sep 27, 2023
Messages
1
Reaction score
0
Points
1
Γεια σας παιδιά, χρειάζομαι βοήθεια, συνοπτικά θέλω να εκχυλίσω υδροχλωρική μεθυλφαινιδάτη από τα δισκία μου (MetransXr) (παρατεταμένης αποδέσμευσης) Δοκίμασα τη μέθοδο εκχύλισης με νερό αλλά όταν στέγνωσε, έμεινε ένα κολλώδες στρώμα με τη μεθυλφαινιδάτη. Σκοπεύω να κάνω άλλη μια εκχύλιση με το καουτσούκ και να δω αν μπορώ να πάρω κάτι, οποιεσδήποτε συστάσεις θα ήταν ευπρόσδεκτες / Εδώ είναι οι εικόνες μου
 

Attachments

  • RDOn17UP2S.jpg
    RDOn17UP2S.jpg
    6 MB · Views: 272
  • 1HzVPEJgia.jpg
    1HzVPEJgia.jpg
    5 MB · Views: 73
  • JNq37ZHlxI.jpg
    JNq37ZHlxI.jpg
    5.1 MB · Views: 221
  • HORZ1n6Iuh.jpg
    HORZ1n6Iuh.jpg
    5.8 MB · Views: 218
  • xSbwqKXH0I.jpg
    xSbwqKXH0I.jpg
    5.2 MB · Views: 234

SoldadoDeDrogas

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 16, 2023
Messages
214
Reaction score
141
Points
43
Αποκτήστε έναν κατάλογο όλων των ανενεργών συστατικών σας και υπολογίστε ποια από αυτά που θα διαλυθούν σε διαθέσιμους διαλύτες. Ομοίως, υπολογίστε τις ιδιότητες διαλυτότητας για το MPH. Μπορείτε είτε να ξεπλύνετε τα άλλα σκατά από το MPH, είτε να ξεπλύνετε το MPH από τα άλλα σκατά, αν αυτό σας φαίνεται λογικό. Για παράδειγμα, μπορεί να μπορείτε να ξεπλύνετε το "κολλώδες" κατάλοιπό σας με κρύο, ξηρό αιθέρα ή άλλο διαλύτη που δεν θα διαλύσει την MPH. Την επόμενη φορά μπορείτε πιθανώς να καθαρίσετε τα χάπια σας με μεθανόλη ή IPA.


Η υδροχλωρική μεθυλφαινιδάτη USP είναι μια λευκή, άοσμη, λεπτή κρυσταλλική σκόνη. Τα διαλύματά της είναι όξινα στο λίτμο. Είναι ελεύθερα διαλυτό στο νερό και στη μεθανόλη, διαλυτό στην αλκοόλη και ελαφρώς διαλυτό σε
χλωροφόρμιο και στην ακετόνη. Το μοριακό του βάρος είναι 269,77.

Το Metrans XR περιέχει επίσης τα ακόλουθα έκδοχα: Βουτυλιωμένο υδροξυτολουόλιο, κερί καρναούμπα, οξική κυτταρίνη, υπρομελλόζη, ισοπροπυλική αλκοόλη, λακτόζη, φωσφορικό οξύ, πολοξαμερίνη, πολυαιθυλενογλυκόλη, οξείδια πολυαιθυλενίου, ποβιδόνη, προπυλενογλυκόλη, χλωριούχο νάτριο, στεατικό οξύ, γλυκαντικό οξύ, συνθετικά οξείδια σιδήρου, διοξείδιο του τιτανίου και τριακετίνη.
 
Top