Πώς να παραγγείλετε πρόδρομες ουσίες με ασφάλεια ?

chemden

Don't buy from me
New Member
Joined
Jun 29, 2022
Messages
18
Reaction score
1
Points
3
Διαβάζω σε πολλές πηγές ότι δεν είναι ασφαλές να παραγγείλετε πρόδρομες ουσίες στη διεύθυνση του εργαστηρίου ή στο σπίτι, αλλά σε λίγες πηγές αναφέρουν ότι για να μην παραγγείλετε στα ονόματά τους. Έτσι, οι ερωτήσεις μου είναι οι εξής:
  1. Αν ναι, πώς να το κάνω με ασφάλεια;
  2. Τι γίνεται με τις ταχυδρομικές θυρίδες, τις υπηρεσίες παραλαβής πακέτων;
Αν έχετε συμβουλές σχετικά με αυτό το θέμα, γράψτε τις εδώ.

ΥΓ. Παρακαλώ μεταφέρετε αυτό το νήμα στην κατάλληλη ενότητα.
 
Last edited:

WinterDust

Don't buy from me
Resident
Joined
May 21, 2022
Messages
230
Reaction score
206
Points
43
Deals
3
Γεια σας Chemden,

Δεν καταλαβαίνω, από την ανάρτησή σου στις 30 Ιουλίου, είπες ότι ανοίγεις μια νόμιμη επιχειρηματική χημική εταιρεία για να αρχίσεις να αγοράζεις πρόδρομες ουσίες και να παρασκευάζεις αμφεταμίνη.

Γιατί να χρειάζεστε βοήθεια σε αυτό;

Όλες οι μεταφορές chemichal εντός της ΕΕ γίνονται με ελεγχόμενες μεταφορές και υψηλούς κανονισμούς, αν πρόκειται να κάνετε "νόμιμη", τότε αυτό δεν αποτελεί θέμα.

Στην περίπτωσή σας, τα προβλήματά σας είναι οι έλεγχοι.

Με τις καλύτερες συστάσεις
 

chemden

Don't buy from me
New Member
Joined
Jun 29, 2022
Messages
18
Reaction score
1
Points
3
Γεια σας.

Έχω ήδη ανοίξει μια χημική εταιρεία.

Θέλω να βεβαιωθώ ότι δεν δημιουργώ υποψίες, οπότε τουλάχιστον τους πρώτους 4 μήνες, δεν θέλω να χρησιμοποιήσω αυτή την εταιρεία ούτε καν για να πάρω πρόδρομη ουσία για πρόδρομη ουσία. Και θέλω να περάσω τουλάχιστον 2 ελέγχους πριν τη χρησιμοποιήσω για κάτι παράνομο. Χρησιμοποιώ αυτή την εταιρεία για να πάρω εργαστηριακό εξοπλισμό. Προς το παρόν, παίρνω τις πρόδρομες ουσίες από τους προμηθευτές.

Με τους καλύτερους χαιρετισμούς.
 

WinterDust

Don't buy from me
Resident
Joined
May 21, 2022
Messages
230
Reaction score
206
Points
43
Deals
3
Γεια σας,

Θα μπορούσατε να μου εξηγήσετε ποιος είναι ο "σκοπός" αυτής της νόμιμης χημικής εταιρείας πρώτα, είναι πωλήσεις; παραγωγή; ανάπτυξη; μεταπωλητής; καθώς αυτό είναι ένα από τα ερωτήματα που θα ελεγχθούν;

Λυπάμαι, αλλά υπάρχουν πάρα πολλά λάθη στο σχέδιό σας, που ένας έλεγχος και η επιβολή του νόμου θα σας πιάσουν αμέσως.

Πρώτα απ' όλα, μπορεί να ξέρετε ή να μην ξέρετε πότε θα ελεγχθείτε μπορεί να είναι προγραμματισμένος αλλά και τυχαίος, οπότε μπορείτε και δεν μπορείτε να είστε προετοιμασμένοι γι' αυτό.

Δεύτερον, αν αυτή είναι η εταιρεία που θέλετε να χρησιμοποιήσετε ως "κέλυφος" της εταιρείας σας, τότε θέλετε να ξεκινήσετε με την αγορά μικρών ποσοτήτων πρόδρομων ουσιών που "ταιριάζουν" στον εργαστηριακό εξοπλισμό που αγοράζετε.

Τρίτον, δεν θέλετε να χρησιμοποιήσετε την εταιρεία σας για οποιαδήποτε παράνομη δραστηριότητα τουλάχιστον τα πρώτα 2-4 χρόνια λειτουργίας, οι νέες εταιρείες ελέγχονται από τα τελωνεία όταν εισάγουν / εξάγουν οτιδήποτε μεταξύ των γραμμών της χώρας.

Τέταρτον, ο λόγος για τον οποίο πρέπει να έχετε μια νόμιμη επιχείρηση για 2-4 χρόνια πρώτα είναι λόγω, πρώτα απ' όλα της νομιμότητας κατά τον έλεγχο και των εσόδων.

Πέμπτον, δεν χρησιμοποιείς την εταιρεία σου για να είσαι ο "κύριος" χρήστης παράνομων πρόδρομων ουσιών. Αυτό που πρέπει να κάνετε είναι να ανοίξετε μια εταιρεία-βιτρίνα στο όνομα άλλου προσώπου, να αγοράσετε τις πρόδρομες ουσίες μέσω της κύριας εταιρείας σας και να τις πουλήσετε στον εαυτό σας χρησιμοποιώντας την εταιρεία-βιτρίνα σας. Με αυτόν τον τρόπο, όταν θα ελεγχθείτε, δεν θα θεωρηθείτε υπεύθυνος.

Μπορώ να συνεχίσω εδώ, αλλά ελπίζω να έχετε ήδη σκεφτεί αυτά τα σενάρια.

Με εκτίμηση,

Εάν ενδιαφέρεστε να μοιραστείτε ιδέες μπορούμε να κρατήσουμε αυτή τη συζήτηση στο PM, θα ήμουν περισσότερο από ευτυχής να βοηθήσω, δεδομένου ότι γνωρίζω αυτά τα πράγματα αρκετά καλά.
 

Mrblue

Don't buy from me
New Member
Joined
Sep 2, 2022
Messages
4
Reaction score
0
Points
1
Σκέφτομαι να παραγγείλω με ψεύτικο όνομα και διεύθυνση και να στείλω σε ανώνυμο ντουλάπι αν αγοράσω από πωλητές hobbyst όπως ο Nitrochemis ή ο konstatinos.
Αλλά αν θέλω να αγοράσω από καταστήματα που ζητούν "δήλωση τελικού χρήστη" όπως το laboratoriumdiscounter δεν ξέρω αν μπορώ να συμπληρώσω τη "δήλωση τελικού χρήστη" με ψεύτικες πληροφορίες.
Επίσης θα μπορούσα να συμπληρώσω τη διεύθυνσή μου ως χημική εταιρεία και στο τέλος αν στείλουν με την DHL να επιλέξω παράδοση σε διαφορετική διεύθυνση.
Δεν ξέρω πώς να το κάνω.
 

KokosDreams

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 16, 2022
Messages
912
Solutions
2
Reaction score
594
Points
93
Νομίζω ότι για εσάς ίσως αξίζει να έρθετε σε επαφή με την Οργανική Χημεία Πολωνία

Έχει εξαιρετικής ποιότητας προϊόντα και πολύ δίκαιες τιμές! Επίσης, έχει πολλά πράγματα διαθέσιμα, οπότε ίσως μπορέσετε να τον έχετε ως κύριο προμηθευτή σας, δεν απαιτείται EUS
 
Top