Πώς να συνθέσετε 4 υδροχλωρική μονοϋδρική πιπεριδόνη ;

madmaximus

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Dec 29, 2021
Messages
41
Reaction score
15
Points
8
Μπορεί κάποιος να μοιραστεί τον τρόπο σύνθεσης αυτής της χημικής
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,660
Solutions
3
Reaction score
2,735
Points
113
Deals
1
Αξίζει να αγοράσετε παρά να συνθέσετε
 

woohoo

Don't buy from me
New Member
Joined
Apr 21, 2022
Messages
56
Reaction score
22
Points
8
Εάν χρειάζεστε την ίδια την 4-πιπεριδόνη, όχι την ANPP ή την NPP, πιθανότατα θα μπορέσετε να το κάνετε μόνο με την οδό της Ν-βενζυλικής αμίνης μέσω ακρυλικών. Και αργότερα να αφαιρέσετε το βενζύλιο με υδρογόνωση σε παλλάδιο.
Νομίζω ότι θα πρέπει να είναι γνωστές ευκολότερες διαδρομές.
Ίσως είναι δυνατόν να γίνει boc άλας παραγώγου πυριδίνης όπως η ανιλινοπυριδίνη και να αναχθεί με nabh4.
Όπως εκεί: https://www.hbyingong.com/wholesale...dine-raw-powder-in-stock-cas-125541-22-2.html

Έχω μια ερώτηση σχετικά με όλα αυτά:
Μπορώ να χρησιμοποιήσω ακρυλικό βουτύλιο αντί για μεθύλιο ή αιθύλιο για τη συμπύκνωση;

2.Είναι δυνατόν να φτιάξω πιπεριδόνη μέσω αναγωγής αλάτων πυριδίνης, όπως στη σύνθεση της αρεκολίνης από νικοτινικό οξύ;

3.Ποια είναι η βιομηχανική οδός για τη μη υποκατεστημένη 4-πιπεριδόνη;

Δεν ενδιαφέρομαι να φτιάξω αυτό το σκατό σε μεγάλες ποσότητες, επειδή όλος ο κόσμος και οι Ηνωμένες Πολιτείες είναι πολύ θυμωμένοι με τους εμπόρους fent.
Και δεν υποστηρίζω την επιδημία των οπιοειδών με αυτή τη γελοία κατάχρηση, όταν το χρειάζεσαι κάθε ώρα και πουλάς το αυτοκίνητό σου για να αγοράσεις περισσότερο.
Απλά θέλω κάτι αδύναμο όπως φουρανύλη, βουτυρύλη, ακετύλη για τη δική μου κρυψώνα.
 
Last edited:

woohoo

Don't buy from me
New Member
Joined
Apr 21, 2022
Messages
56
Reaction score
22
Points
8
up the questions
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,660
Solutions
3
Reaction score
2,735
Points
113
Deals
1
Μάθετε αυτό
 

Attachments

  • 83dQ2P61Vw.pdf
    340.9 KB · Views: 774

woohoo

Don't buy from me
New Member
Joined
Apr 21, 2022
Messages
56
Reaction score
22
Points
8
Διπλή ανάρτηση
 

woohoo

Don't buy from me
New Member
Joined
Apr 21, 2022
Messages
56
Reaction score
22
Points
8

Αυτή η αντίδραση δεν χρησιμοποιείται για την απαιτούμενη πιπεριδόνη, ίσως λόγω της αυτοσυμπύκνωσης και του μείγματος των προϊόντων, όταν χρησιμοποιείται φορμαλδεΰδη αντί βενζαλδεΰδης, η στερική παρεμπόδιση είναι επίσης σημαντική.
Είδα πολλές εργασίες, και οι πιπεριδόνες ή οι 4-υποκατεστημένες πιπεριδίνες παρασκευάστηκαν μέσω: ακρυλικών ενώσεων, οργανικών ενώσεων πυριτίου, ακόρεστων ενώσεων (οξειδωμένων σε παράγωγο διβινυλοκετόνης) ή αλάτων πυριδίνης.

Ίσως, η σύνθεση της διβινυλοκετόνης μέσω της αντίδρασης mannich είναι ένας πιθανός τρόπος. θα ελέγξω τις πατέντες.
 
Top