Αναζητώ ένα φάρμακο για τη θεραπεία του εθισμού μου στην κάνναβη

Arbus

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 10, 2023
Messages
14
Reaction score
11
Points
3
Καπνίζω πάρα πολύ χόρτο, αλλά κατά κάποιο τρόπο δεν μπορώ να σταματήσω επειδή μου αρέσει να είμαι φτιαγμένος, γι' αυτό ήθελα να ρωτήσω εδώ για τη σύστασή σας
 

jokerfa

Don't buy from me
Member
Joined
Jun 9, 2023
Messages
3
Reaction score
2
Points
3
Όταν το cbd δεν βοηθάει να πάρει το kratom αυτό Elementes τον εθισμό στην κάνναβη
 

Arbus

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 10, 2023
Messages
14
Reaction score
11
Points
3
χρησιμοποιώ την CBD σε καθημερινή βάση ούτως ή άλλως. Επίσης, μου έχει μείνει ακόμα λίγο κράτομ, αλλά πρέπει να το εξάγετε γιατί η σκόνη μπορεί να προκαλέσει γαστρίτιδα.
 

41Dxflatline

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 23, 2022
Messages
320
Solutions
1
Reaction score
153
Points
43
Μοιάζει με ψυχολογικό πρόβλημα
 

Arbus

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 10, 2023
Messages
14
Reaction score
11
Points
3
ναι, σίγουρα είναι. Πιστεύω ότι οι υποδοχείς μου είναι απλά πυκνοί.
 

Arbus

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 10, 2023
Messages
14
Reaction score
11
Points
3
πάντα κατηγορούσα την ποτοαπαγόρευση για την κατάθλιψή μου, αλλά από τη στιγμή που βρίσκομαι σε αυτό το φόρουμ έχω ελπίδα, ότι μπορώ να μάθω πώς να φτιάχνω κάποια φάρμακα φτηνά, και στη συνέχεια να τα δίνω στους ανθρώπους όπου κάνω φιλανθρωπία.
 

41Dxflatline

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 23, 2022
Messages
320
Solutions
1
Reaction score
153
Points
43
Η ναλτρεξόνη μπορεί να θεραπεύσει καταναγκαστικές συμπεριφορές.
 

Paracelsus

Addictionist
Joined
Nov 23, 2021
Messages
198
Reaction score
201
Points
43
Χαιρετισμοί. Ο λόγος εδώ βρίσκεται στην επιφάνεια. Καπνίζεις πολύ, αυτό είναι που λες. Το σύστημα έχει αποσφαλματωθεί και ο εγκέφαλος λειτουργεί, αν και αισθάνεται ότι κάτι δεν πάει καλά, δεν ενδιαφέρεται και δεν έχει εκπαιδευτεί να αλλάξει αυτό το σύστημα. Πρέπει να κάνετε μια ισχυρή προσπάθεια θέλησης για να αρχίσετε να αλλάζετε την κατάσταση. Αλλά αυτή η προσπάθεια δεν μπορεί να είναι μια εφάπαξ προσπάθεια. Θα πρέπει να υποστηρίζει την απόφασή σας να αλλάξετε το κάπνισμα ή να μην καπνίζετε καθόλου για μεγάλο χρονικό διάστημα. Μόνο σε αυτή την περίπτωση η κατάσταση μπορεί να αλλάξει. Σας συνιστώ να διαβάσετε το ακόλουθο θέμα.

Τα φάρμακα και τα συμπληρώματα μπορούν να διευκολύνουν λίγο την κατάσταση και να βοηθήσουν, αλλά πρέπει να γνωρίζετε δύο πράγματα:
1. Δεν υπάρχει μαγικό χάπι για τον εθισμό. Με αυτή την κατάσταση, πρέπει να δουλέψετε πολύ και σκληρά εσείς οι ίδιοι. Με το μυαλό, τη θέληση και τη δύναμή σας.
2. Η λήψη φαρμάκων μπορεί να βοηθήσει, αλλά έχει νόημα μόνο αν αρνηθείτε την ουσία.

Σε περίπτωση άρνησης της κάνναβης, το ακόλουθο σχήμα μπορεί να βοηθήσει:
  • Emoxypine 125mg tabs. 1 δισκίο το πρωί και το βράδυ για 30 ημέρες.
  • Εάν υπάρχουν έντονα νευρολογικά προβλήματα - προσθέστε οποιοδήποτε σύμπλεγμα βιταμινών Β σε ενέσιμες μορφές. Πάρτε το καθημερινά για 14 ημέρες.
  • Εάν υπάρχουν προβλήματα με τον ύπνο - μελατονίνη 1 ταμπλέτα πριν από τον ύπνο 7 ημέρες.
  • Εάν υπάρχει ευερεθιστότητα - οποιοδήποτε ηρεμιστικό χωρίς συνταγή, φυσικής προέλευσης.
  • Κάποιο gabapentionid. Για παράδειγμα Phenibut - λεπτομέρειες και σχήμα μπορείτε να βρείτε εδώ.

Επιπλέον είναι καλύτερα να αλλάξετε τον συνήθη τρόπο αναψυχής. Είναι δυνατόν να κάνετε ένα διάλειμμα σε μια σχέση, αν είναι συνδεδεμένη με τη χρήση, να αλλάξετε την παρέα, τα μέρη όπου χαλαρώνετε κ.λπ.

Επίσης, μην ξεχνάτε τον επαρκή ύπνο, την υγιεινή διατροφή, τον καθαρό αέρα, τη σωματική δραστηριότητα - αυτές οι φαινομενικά απλές ενέργειες δεν έχουν μεγάλη σημασία, αλλά είναι πολύ σημαντικές για την αλλαγή του συνηθισμένου συστήματος κατανάλωσης.

Σε γενικές γραμμές, αυτά είναι όλα. Εάν έχετε οποιεσδήποτε ερωτήσεις, γράψτε μου στο pm.
 
Top