Έχω μια ερώτηση στην οποία πρέπει να έχω απάντηση

Dbcooper1969

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 6, 2023
Messages
1
Reaction score
0
Points
1
μπορεί η μαύρη πίσσα να μετατραπεί σε #3 και ή #4. αν είναι δυνατόν μπορεί κάποιος να μου πει πώς να το κάνω ευχαριστώ παιδιά οποιαδήποτε πληροφορία θα ήταν μεγάλη
 

Midget_Impinger

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 10, 2022
Messages
30
Reaction score
11
Points
8
Πρώτα απ' όλα - ο χειρότερος δυνατός τίτλος νήματος. Πρέπει να προσπαθήσετε περισσότερο από αυτό, lol.

Όσον αφορά το BHT στην πραγματική ηρωίνη - υποθέτω ότι "τεχνικά" ναι, μπορεί να γίνει, αλλά υπάρχουν μερικοί λόγοι που απλά δεν είναι λογικό ή επιθυμητό.

Πρώτον, η "μαύρη ηρωίνη πίσσας" δεν είναι πραγματικά καθόλου ηρωίνη (τουλάχιστον σπάνια περιέχει ηρωίνη). Αν είστε εξοικειωμένοι με τη διαδικασία παρασκευής ηρωίνης, αυτή συνίσταται στη λήψη του ακατέργαστου χυμού παπαρούνας και την επεξεργασία του για την εξαγωγή της μορφίνης, και στη συνέχεια στην αντίδραση της μορφίνης με οξικό ανυδρίτη για την ακετυλίωση των υδροξυλικών ομάδων της μορφίνης στις θέσεις 3 και 6.
Η BTH είναι προφανώς αυτό που συμβαίνει αν παραλείψετε εντελώς τη διαδικασία εξαγωγής μορφίνης και προσπαθήσετε να επεξεργαστείτε τον ίδιο τον ακατέργαστο χυμό παπαρούνας. Και μερικές φορές δεν χρησιμοποιούν καν οξικό ανυδρίτη, αλλά παγωμένο οξικό οξύ (ή ακόμη και απλώς ξύδι).

Κάποιες πηγές λένε ότι άρχισαν να το κάνουν αυτό επειδή οι Ηνωμένες Πολιτείες απαγόρευσαν την πώληση του οξικού ανυδρίτη και έτσι οι μάγειρες προσπάθησαν να χρησιμοποιήσουν αντί αυτού ΓΑΑ ή ξύδι, με αποτέλεσμα το BHT που γνωρίζετε σήμερα. Αλλά δεν είμαι τόσο σίγουρος γι' αυτό (εννοώ, έλα τώρα... μπορούν να βρουν τις πρόδρομες ουσίες για να φτιάξουν μεθαμφεταμίνη και φαιντανύλη, αλλά δεν μπορούν να βάλουν τα βρώμικα δάχτυλα των καρτέλ τους στον οξικό ανυδρίτη; μαλακίες).

Οπότε θα μπορούσες τεχνικά να πάρεις την πίσσα και να την επεξεργαστείς σε ηρωίνη; Βέβαια. Αλλά..... θα πρέπει να πάρετε μεγάλη ποσότητα, αφού ουσιαστικά την αντιμετωπίζετε ως ακατέργαστο χυμό, και θα πρέπει είτε να εξάγετε τη μορφίνη και να συνεχίσετε με αυτή, είτε να εξάγετε τις μονοακετυλομορφίνες και να τις επαναακετυλιώσετε για να πάρετε την ακατέργαστη ηρωίνη.

Αλλά γιατί να μπεις στον κόπο; Παρόλο που η BHT μοιάζει με απόλυτο σκατό, κάποια από αυτά είναι στην πραγματικότητα αρκετά καλά και ακόμη πιο ισχυρά από την πραγματική ηρωίνη. Αυτό οφείλεται στο γεγονός ότι περιέχει πολύ 6-MAM, το οποίο είναι πιο ισχυρό από την ηρωίνη (src):

... και λόγω της έλλειψης επεξεργασίας και καθαρισμού, περιέχει μια πληθώρα άλλων οπιούχων που συνήθως αφαιρούνται κατά τη διαδικασία παρασκευής ηρωίνης όταν εξάγεται η μορφίνη (θυμηθείτε, δεν είναι σφάλμα, είναι χαρακτηριστικό!). Αυτά τα άλλα οπιούχα αλκαλοειδή μπορούν να οδηγήσουν σε μια απίστευτη μαστούρα (αρκετή ώστε να προκαλέσει ακόμη και υπερβολική δόση...)

Εδώ είναι ένα νήμα για το Bluelight που μπορεί να είναι σχετικό: Οποιοσδήποτε έχει εμπειρία με καθαρή 6-μονοακετυλομορφίνη;

Ελπίζω να απάντησα στην ερώτησή σας.
 

Midget_Impinger

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 10, 2022
Messages
30
Reaction score
11
Points
8
Συνειδητοποίησα ότι είπα "BHT" αντί για "BTH" περίπου δύο φορές εκεί μέσα... συγγνώμη. Ήταν αργά το βράδυ.
 

None

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 18, 2022
Messages
30
Reaction score
6
Points
8
Έχω πρόσβαση μόνο σε οξικό οξύ, δεν είναι πρακτικό η μορφίνη και η οξική παλινδρόμηση;
 

Plinius

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 1, 2023
Messages
36
Reaction score
15
Points
8
Μην παρεξηγηθείτε, αλλά έχετε συνείδηση ότι είναι η 3η φορά που κάνετε την ερώτηση σε αυτό το φόρουμ ?
Η απάντηση είναι όχι, και το λογικό συμπέρασμα είναι : το οξικό οξύ είναι πολύ πιο εύκολο να βρεθεί από το Ac2O κατά συνέπεια, αν σχεδόν όλοι χρησιμοποιούν αυτό το χημικό, υπάρχει λόγος ;)
 

Fastfood

Don't buy from me
New Member
Joined
Apr 6, 2023
Messages
5
Reaction score
5
Points
1
Γεια σας παιδιά ποιες είναι οι χημικές ουσίες για την παρασκευή της φαιντανύλης. Και εγώ έχω. 2 αριθμούς cas για να το φτιάξω . Να μαγειρέψω αυτή την πρώτη ύλη όπως ακριβώς μαγειρεύω το carfent σε fenty
 
Top