Χρησιμοποιώ το Mullvad VPN + Wickr Me στη συσκευή μου Android, είμαι πραγματικά σίγουρος;

grace

Don't buy from me
New Member
Joined
May 18, 2022
Messages
10
Reaction score
2
Points
1
Θα ήθελα να ξέρω αν με τη χρήση και των δύο μεθόδων ανωνυμίας είμαι πραγματικά μυστικοπαθής και αν έχετε κάποια μέθοδο που μπορείτε να προτείνετε θα το εκτιμούσα για να χρησιμοποιήσω ένα κινητό και να στέλνω μηνύματα ανώνυμα.
 

HEISENBERG

ADMIN
ADMIN
Joined
Jun 24, 2021
Messages
1,644
Solutions
2
Reaction score
1,706
Points
113
Deals
666
Είναι σημαντικό να θυμάστε ότι εξίσου σημαντικός παράγοντας είναι το πού βρίσκεστε μόνοι σας και για ποιο λόγο χρησιμοποιείτε την τεχνολογία ανωνυμίας στο διαδίκτυο. Εάν ζείτε στις ΗΠΑ, είναι προτιμότερο να μην χρησιμοποιήσετε το Wickr.
 

grace

Don't buy from me
New Member
Joined
May 18, 2022
Messages
10
Reaction score
2
Points
1
Βρίσκομαι σε άλλη χώρα.
Μου συνιστάτε να χρησιμοποιήσω κάποια άλλη προστασία της ιδιωτικής μου ζωής; Σκέφτομαι να χρησιμοποιήσω ένα τηλέφωνο άνθρακα. Θέλω να αισθάνομαι ασφαλής.
 

HEISENBERG

ADMIN
ADMIN
Joined
Jun 24, 2021
Messages
1,644
Solutions
2
Reaction score
1,706
Points
113
Deals
666
Είναι δύσκολο να απαντηθεί αυτή η ερώτηση. Δεν υπάρχει τίποτα που να είναι απολύτως ασφαλές. Για μένα, η καλύτερη προστασία είναι το jabber (με κρυπτογράφηση otr ή omemo) + κίνηση μέσω ενός προγράμματος περιήγησης tor. Το λειτουργικό σύστημα tails ή whonix.
Αλλά όλα εξαρτώνται από το πλαίσιο του τι τα χρειάζεσαι όλα αυτά. Πολλοί αρκούνται σε μυστικές συνομιλίες telegram και νομίζουν ότι όλα είναι μια χαρά.
 

Saul

Don't buy from me
Resident
Joined
May 1, 2022
Messages
325
Reaction score
133
Points
43
ένας σοφός άνθρωπος είπε κάποτε.
μην χρησιμοποιείτε ποτέ τα πιο δημοφιλή ανώνυμα εργαλεία.
προσπαθήστε να χρησιμοποιήσετε ένα όχι και τόσο εμπορικό προϊόν.
Το jabber είναι πολύ καλό με το otr μόνο που το πρόβλημα είναι ότι μόνο μια μικρή ομάδα από πωλητές, διαχειριστές το χρησιμοποιούν.

για απλά μηνύματα υπάρχει ακόμα ένα πολύ καλό εργαλείο
privnote.com
 

meribel

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 24, 2022
Messages
18
Reaction score
14
Points
3
Γεια σας,

Ο καλύτερος τρόπος για να προστατεύσετε τον εαυτό σας είναι να τον φιλοξενήσετε μόνος σας
 

madmoney69

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 29, 2022
Messages
161
Reaction score
156
Points
43

Γιατί για τις ΗΠΑ δεν προτείνετε τη χρήση του wickr;
 

HEISENBERG

ADMIN
ADMIN
Joined
Jun 24, 2021
Messages
1,644
Solutions
2
Reaction score
1,706
Points
113
Deals
666

Απλώς δεν συνιστώ τη χρήση του wickr. Είναι προτιμότερο να χρησιμοποιήσετε το jabber. Η έδρα του Wickr βρίσκεται στις ΗΠΑ.
 

madmoney69

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 29, 2022
Messages
161
Reaction score
156
Points
43
Ναι, άκουσα ότι ανήκει στην amazon.
Το πρόβλημα με το jabber είναι ότι το 95% των ανθρώπων δεν ξέρει πώς να το χρησιμοποιήσει.
 

HEISENBERG

ADMIN
ADMIN
Joined
Jun 24, 2021
Messages
1,644
Solutions
2
Reaction score
1,706
Points
113
Deals
666
Η εκλαΐκευση των ανώνυμων μέσων επικοινωνίας και εμπορίου είναι το δυσκολότερο μέρος της επιχείρησής μας. Όλοι έχουν συνηθίσει στην ευκολία, η οποία σπάνια συνδυάζεται με την ανωνυμία και την ασφάλεια.
 

dnkr

Don't buy from me
New Member
Joined
Aug 11, 2022
Messages
19
Reaction score
7
Points
3
Μπορούν να ανακτηθούν τα διαγραμμένα μηνύματα Wickr από την LE;
 

tonymontana2023

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 22, 2023
Messages
17
Reaction score
4
Points
3
Χρησιμοποιώ το NordVPN το οποίο AFAIK δεν κρατάει αρχεία καταγραφής

Νομίζω ότι η MullVad είναι επίσης έτσι.

Τα περισσότερα VPN διατηρούν αυτόματα επικίνδυνα αρχεία καταγραφής

Τίποτα δεν είναι απολύτως ασφαλές
 

madmoney69

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 29, 2022
Messages
161
Reaction score
156
Points
43
Το Wickr θα κλείσει στο τέλος του 2023 δεν δέχεται νέους χρήστες.
Καλύτερα να βρείτε και να χρησιμοποιήσετε εφαρμογή ανοιχτού κώδικα.
 

Drsmurf

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 1, 2023
Messages
15
Reaction score
19
Points
3
Το σήμα Telegram και το wickr δεν είναι καθόλου ασφαλή υπάρχουν ήδη πολλά νήματα σε αυτά

Στις εφαρμογές για κινητά που πρέπει να χρησιμοποιήσετε είναι Atox, Session,xabber με OTR

Pc laptop based pidgin με otr ή retroshare και τα δύο παρέχουν end to end κρυπτογράφηση
 

KokosDreams

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 16, 2022
Messages
912
Solutions
2
Reaction score
594
Points
93
Συνεδρία >>>>>
 

DrKamikaze

Don't buy from me
Member
Joined
Oct 16, 2023
Messages
3
Reaction score
0
Points
1
Έχω διαβάσει πολλά σπουδαία πράγματα για το ίδιο το δίκτυο Session & the Oxen. Το μόνο ζήτημα που μπορώ να σκεφτώ είναι ότι οι διακομιστές εξακολουθούν να διαχειρίζονται από τους προγραμματιστές του δικτύου Oxen. Το δίκτυο Oxen στερείται επίσης μεγάλης υιοθέτησης και γι' αυτό το λόγο το αποφεύγω προς το παρόν. Προφανώς εφαρμόζουν μια συνδρομή "Premium" στον αγγελιοφόρο τους, κάτι που ποτέ δεν μου άρεσε.
 

KokosDreams

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 16, 2022
Messages
912
Solutions
2
Reaction score
594
Points
93
Έχω επίσης παρατηρήσει εξελίξεις με τις οποίες δεν θα συμφωνούσα πλήρως, αλλά εξακολουθώ να χρησιμοποιώ τη συνεδρία :)
 

DrKamikaze

Don't buy from me
Member
Joined
Oct 16, 2023
Messages
3
Reaction score
0
Points
1
Το Tox routed over Tor είναι η λύση που χρησιμοποιώ, αλλά αυτό μπορεί να αλλάξει σύντομα. Τα δίκτυα P2P εξακολουθούν να έχουν τα εγγενή τους τρωτά σημεία, αλλά με το Tor τοποθετημένο πάνω από το Tox είστε αρκετά ασφαλείς.
 

HustlerFox

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Oct 11, 2023
Messages
75
Reaction score
46
Points
18
Ίσως με τη σύνοδο θα είστε πιο ασφαλείς, δεν εμπιστεύομαι πλέον καμία παλιά εφαρμογή όπως το telegram ή το wickr...
Σε κάθε περίπτωση θα είναι ακόμα καλύτερα αν τρέξεις το GrapheneOs (σε τηλέφωνο google pixel) με tor και orbot πριν προσθέσεις το vpn
 
Top