Προσδιορισμός των μεθαντομερών (διασπασμένο τρυγικό οξύ)

Gustavoo

Don't buy from me
New Member
Joined
Jun 22, 2024
Messages
6
Reaction score
0
Points
1
Γεια σας, χρειάζομαι βοήθεια με την ταυτοποίηση των enantomers. Κολύμπι έκανε τη διάσπαση χρησιμοποιώντας τρυγικό οξύ 87-69-4 σε νερό. Η πρώτη φωτογραφία είναι το προϊόν που πήρε από φιλτραρισμένο νερό και η δεύτερη από στερεό τρυγικό. Ξέρω ότι θα έπρεπε να υπάρχει d ισομερές στο νερό, αλλά σύμφωνα με τη δομή των κρυστάλλων, μου φαίνεται ότι ήταν σε στερεό κατακρημνισμένο τρυγικό. Ποια είναι η γνώμη σας;
Xm92hkdbi1
P8iTnjVxYF
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
OMDIzVJ2b9
Μου αρέσει το #2 επειδή είναι D. Το #1, δεν μοιάζει πραγματικά με L. Αλλά και οι κρύσταλλοι ταρτάρ μπορεί να μοιάζουν λίγο διαφορετικοί από τους κρυστάλλους υδροχλωριδίου. Μήπως απογύμνωσε το τρυγικό άλας και επαναπρωτονικό και τα δύο ή κανένα από τα δύο ή μόνο τη δεύτερη; εικόνα; Εικόνα των κρυστάλλων τρυγικού άλατος για λόγους αναφοράς
 

Gustavoo

Don't buy from me
New Member
Joined
Jun 22, 2024
Messages
6
Reaction score
0
Points
1
Και οι δύο εικόνες είναι ήδη κρύσταλλοι hcl. Το υδροξείδιο χρησιμοποιήθηκε πρώτα για την απελευθέρωση από το τρυγικό, ακολουθούμενο από τιτλοδότηση HCl
 

Gustavoo

Don't buy from me
New Member
Joined
Jun 22, 2024
Messages
6
Reaction score
0
Points
1
Η συμπαγής πέτρα μου έμοιαζε με μακριές λεπτές βελόνες. Επειδή το κατακρημνισμένο τρυγικό άλας αφέθηκε να κρυώσει αργά μετά τη θέρμανση πριν από τη διήθηση
 

Tovenaar

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Aug 29, 2023
Messages
49
Reaction score
21
Points
8
Το 2 είναι το d-meth σας,
1 είχε πολύ διαφορετικές μορφές κρυστάλλου
 

Gustavoo

Don't buy from me
New Member
Joined
Jun 22, 2024
Messages
6
Reaction score
0
Points
1
Γεια σας, δίνω μια ενημέρωση. Σας ευχαριστώ για τις απόψεις σας, αλλά σύμφωνα με τους ανθρώπους που το έχουν δοκιμάσει, λένε ότι το ισχυρότερο προϊόν είναι στη φωτογραφία νούμερο 1
 

door

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 25, 2024
Messages
18
Reaction score
2
Points
3
Μπορείτε να εξηγήσετε πώς το κάνατε;
 
Top