Οι εικόνες που δημοσιεύετε στο darkweb.

amphmnamii

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 10, 2022
Messages
47
Reaction score
30
Points
18
Γεια σας, έχω ένα άλλο απλό νήμα.
Οι εικόνες που δημοσιεύετε στο darkweb, μπορεί να σας θέσουν σε κίνδυνο, ειδικά αν είστε πωλητής (vendor)
Για παράδειγμα, βγάζετε φωτογραφία τα γυαλιστερά σας πράγματα, αλλά μπορεί να μην έχετε συνειδητοποιήσει ότι σχεδόν κάθε τηλέφωνο καταγράφει όχι καν φωτογραφία, αλλά ΜΕΤΑΔΕΔΟΜΕΝΑ της συσκευής σας!
....
Έψαχνα για παράδειγμα που μπορώ να σας αποδείξω, αλλά οι ιστοσελίδες που δείχνουν τα μεταδεδομένα δεν έδειχναν αυτό που ήθελα. Αλλά όπως και να έχει, η αστυνομία έχει εργαλεία εγκληματολογίας που μπορούν να ψάξουν για τη συσκευή σας, και ακόμα χειρότερα για την τοποθεσία σας. (αν έχετε ενεργοποιήσει το loc. serv. κατά τη λήψη της φωτογραφίας), οπότε αυτό το λάθος μπορεί να σας κοστίσει χρήματα για δικηγόρους ή την ελευθερία σας.

Δεν λέω μαλακίες όταν ήμουν "μικρό παιδί" ακριβώς με αυτόν τον τρόπο με έπιασαν. (Απλά το θυμήθηκα ενώ ανέβαζα τη φωτογραφία και αποφάσισα να μοιραστώ αυτή την εμπειρία μαζί σας!)

Οι ειδικοί της αστυνομίας ασχολούνται με την παρακολούθηση της διακίνησης ναρκωτικών στο σκοτεινό διαδίκτυο και δοκιμάζουν διάφορες επιλογές για να μας πιάσουν. (Ελπίζω ότι δεν γνώριζαν ακόμα για αυτό το φόρουμ)
(αυτό το τελευταίο πράγμα που ξέρω από πηγή, δηλαδή, ήταν σε μπύρα με αστυνομικό της πληροφορικής lol)
Μείνετε ασφαλείς.
 

HEISENBERG

ADMIN
ADMIN
Joined
Jun 24, 2021
Messages
1,644
Solutions
2
Reaction score
1,706
Points
113
Deals
666
Το φόρουμ μας αφαιρεί αυτόματα τα μεταδεδομένα όταν ανεβάζετε μια φωτογραφία. Είναι εύκολο να το ελέγξετε. Τραβήξτε μια φωτογραφία και ελέγξτε τα μεταδεδομένα της, στη συνέχεια ανεβάστε τη φωτογραφία αυτή στο φόρουμ, κατεβάστε την πίσω και ελέγξτε ξανά τα μεταδεδομένα της κατεβασμένης εικόνας.
 

amphmnamii

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 10, 2022
Messages
47
Reaction score
30
Points
18
Αυτό είναι το απόλυτο. Οι δεξιότητές σας στον προγραμματισμό βρίσκονται σε επίπεδο σύμπαντος.
 

miner21

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 15, 2023
Messages
502
Reaction score
235
Points
43
Υπάρχουν υπηρεσίες που θα αφαιρέσουν αυτά τα δεδομένα. Νομίζω ότι μπορεί να είναι δυνατόν να το κάνετε και μόνοι σας
 
Top