Να αυξήσετε την απόδοση της 4-MMC;

ymaaah

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 27, 2022
Messages
156
Reaction score
51
Points
28
Την πρώτη φορά που είχα 3,5g και την πρώτη φορά που είχα 5,5-6g, τα πιθανά μου λάθη είναι ότι το pH μου δεν ήταν πολύ καλό νομίζω, ίσως πολύ χαμηλό και το 4-MMC μου δεν ήταν πολύ λευκό μετά τη διήθηση, νομίζω ότι είναι επειδή άφησα το διάλυμα ακετόνης και HCl με 4mmc στην κατάψυξη, επειδή μερικές ώρες αργότερα, το διάλυμα λευκού γάλακτος ήταν λευκό αλλά με λίγο κόκκινο/πορτοκαλί, νομίζω ότι έκανα λάθος και στη μεθυλίωση, νομίζω ότι άφησα το διάλυμα περισσότερο από 2 ώρες, δεν ξέρω αν αυτό είναι λάθος, και το διάλυμά μου δεν ήταν ζεστό, το φτιάχνω στη σοφίτα μου και η θερμοκρασία είναι κρύα, οπότε.. Ίσως η αντίδραση δεν είναι αρκετά ζεστή για να έχω μέγιστη απόδοση, μπορώ να ζεστάνω το διάλυμα στην αρχή για να ξεκινήσει η αντίδραση ίσως;

Την πρώτη φορά που έβαλα το 4-MMC/ακετόνη/HCl στην κατάψυξη για 8-10 ώρες, η πέτρα 4-MMC ήταν πολύ πολύ λευκή αλλά η ακετόνη/HCl ήταν το κάτω μέρος επειδή δεν ανακάτεψα πριν το βήμα της κατάψυξης...

Αν κάποιος μπορεί να με βοηθήσει να αυξήσω την απόδοση παρακαλώ; :'(
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
518
Reaction score
281
Points
63
Νομίζω ότι θα πρέπει να παρέχετε κάποια περισσότερα δεδομένα, όπως ποια είναι η ποσότητα της πρόδρομης ουσίας με την οποία ξεκινήσατε
 

ymaaah

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 27, 2022
Messages
156
Reaction score
51
Points
28
Ξεκίνησα με 10g 2b4m, 50ml DCM, 20ml 40m, νερό idk ίσως 3x 20-30ml, 4-5ml HCl και 50ml ακετόνη
 

mocnykutas

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 16, 2023
Messages
168
Reaction score
106
Points
28
Εάν u έκανε pH 4 δεν υπάρχει πρόβλημα u βγάζετε μόνο περισσότερο piryzyn και αυτό όλο.
Χρειάζεται να είσαι καλός χημικός για να πάρεις περισσότερο % προϊόν και σίγουρα το προϊόν σου δεν δίνει πολύ υψηλό έχει περίπου 40% καθαρό σίγουρα.
 

ymaaah

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 27, 2022
Messages
156
Reaction score
51
Points
28
Εντάξει, αλλά άφησα το διάλυμα 4mmc/acetone/hcl στην κατάψυξη ενώ σχεδόν 1 ημέρα, δεν είναι κακό; Είδα ένα πορτοκαλί χρώμα στην κορυφή του διαλύματος είναι γιατί η μεφεδόνη μου δεν είναι πολύ λευκή, απόψε θα κάνω μια άλλη σύνθεση νομίζω ότι έκανα ένα λάθος στη μεθυλίωση idk, νομίζω ότι η απόδοσή μου θα αυξηθεί σύνθεση μετά από σύνθεση
 
View previous replies…

mocnykutas

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 16, 2023
Messages
168
Reaction score
106
Points
28
My is pure :) i get 7.5g crystal form 10g 2b4m
 

Attachments

  • SV4i3jWPgO.jpeg
    SV4i3jWPgO.jpeg
    430.7 KB · Views: 212
  • wsgucAVEyQ.jpeg
    wsgucAVEyQ.jpeg
    465.1 KB · Views: 222

ymaaah

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 27, 2022
Messages
156
Reaction score
51
Points
28
Το πρώτο σας μήνυμα ήταν ωραίο, γιατί κάνατε αυτή την ανάρτηση; Θέλω κάποια βοήθεια, πραγματικά δεν με νοιάζει πόσο απόδοση και καθαρότητα παίρνετε, εντάξει έχετε 7,5g 4mmc από 10g αλλά να έχετε κατά νου ότι κάνετε 4mmc, ένα από τα ευκολότερα φάρμακα για να φτιάξετε, όταν θα έχετε το ίδιο επίπεδο με τον Heisenberg μπορείτε να μιλήσετε και να είστε περήφανοι για το προϊόν σας, και χρησιμοποιείτε τον ταχύτερο και ευκολότερο τρόπο επειδή χρησιμοποιείτε NMP, idk πόσο χρονών είστε αλλά στοιχηματίζω ότι είστε μεταξύ 30 και 40, έχετε οικογένεια; Έχετε οικογένεια; Έχετε σύζυγο; Κάποια παιδιά; Σας αγαπούν; Αγαπάς κάποιον; Αυτό το άτομο σας αγαπάει; Μάλλον δεν το νομίζω. Αν έχεις οικογένεια και αν έχεις μια καλή ζωή, γαμώτο αδερφέ είσαι λυπημένος σε αυτό το σημείο;
 

mocnykutas

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 16, 2023
Messages
168
Reaction score
106
Points
28
U λένε είναι Απλά φάρμακα για να γίνει δείχνουν όπως είναι αλήθεια:)
 

ymaaah

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 27, 2022
Messages
156
Reaction score
51
Points
28
Bro κάνω 4mmc, αλλά αρχίζω συνθέσεις, δεν έχω καμία εμπειρία, μην μου πείτε ότι κάνατε καθαρό 4-mmc με πολύ καλή απόδοση
 

mocnykutas

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 16, 2023
Messages
168
Reaction score
106
Points
28
Έκανα πολλά mmc 7 χρόνια.
Γρηγορότερος τρόπος μπορεί να κάνει κρύσταλλο 1 ημέρα ή περισσότερο και να μοιάζει περισσότερο με πάγο
 

Attachments

  • oDPt7FhLwC.jpeg
    oDPt7FhLwC.jpeg
    5.7 MB · Views: 491
  • wcHy1dmJPh.jpeg
    wcHy1dmJPh.jpeg
    5.6 MB · Views: 506
  • JRAVY5SHiM.jpeg
    JRAVY5SHiM.jpeg
    399.4 KB · Views: 226
  • VzsAuBFYKn.jpeg
    VzsAuBFYKn.jpeg
    567.4 KB · Views: 216

ymaaah

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 27, 2022
Messages
156
Reaction score
51
Points
28
7 χρόνια; Η απόδοσή σας είναι μόνο 75%; Bro dont be narscissic like that when u have a mid level ;), there are ppl here that have 10x your lvl sont dont be an butthole please .. :(
 
Top