ΠΑΡΟΧΟΙ ΔΙΑΔΙΚΤΥΟΥ και ΠΑΡΟΧΟΙ ΤΗΛΕΦΩΝΙΚΩΝ ΑΡΙΘΜΩΝ

amphmnamii

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 10, 2022
Messages
47
Reaction score
30
Points
18

?

Υπάρχουν πολλοί πάροχοι υπηρεσιών διαδικτύου. Αλλά είναι μπερδεμένο ποιον πάροχο να επιλέξετε, οι τιμές τους είναι διάφορες, αλλά αν η τιμή δεν είναι σημαντική αλλά η ασφάλεια, ποια είναι η καλύτερη επιλογή; Φυσικά οι πάροχοι διαδικτύου αλλάζουν ανάλογα με την περιοχή. Όλες οι εταιρείες τηλεπικοινωνιών έχουν υποχρέωση να δώσουν όλα τα δεδομένα σας σχετικά με εσάς, εάν το ζητήσει η αστυνομία. Έτσι, αν δεν χρησιμοποιείτε VPN ή Onion, μπορεί εύκολα να συλληφθείτε αν κάνετε κάτι παράνομο.
Οι έμποροι μικρών ποσοτήτων δεν ενδιαφέρονται για την κρυπτογράφηση κλπ. Και έτσι αυτοί οι έμποροι θέτουν σε κίνδυνο τις πηγές τους.
Θέλω εδώ να συζητήσω για κάποιες βασικές μεθόδους κρυπτογράφησης που μπορούν να εξηγηθούν στους "απλούς" εμπόρους.
Θέλω επίσης να συζητήσω για παρόχους τηλεφωνικών αριθμών ή άλλες μεθόδους για να είστε σε επαφή με έναν τηλεφωνικό αριθμό, επειδή οι τηλεφωνικοί αριθμοί εξακολουθούν να παίζουν ρόλο.

--- καλύτερος πάροχος διαδικτύου στις ΗΠΑ, την ΕΥΡΩΠΗ;
--- βασικές μέθοδοι κρυπτογράφησης που μπορούν να εξηγηθούν σε "απλούς" εμπόρους;
--- άλλες μέθοδοι. έχω δει την αποστολή μηνυμάτων sms και mms μέσω διαδικτύου. (δεν θυμάμαι πώς γινόταν).
Δηλαδή είναι δυνατόν να έχουμε "εικονικό" αριθμό τηλεφώνου;
 

marekzmarek

See my products
Seller
Language
🇬🇧
Joined
Mar 18, 2024
Messages
45
Reaction score
31
Points
18
Deals
11
Για μένα προσωπικά κάθε ένας δικτυακός πάροχος είναι ο ίδιος. Όλοι χρησιμοποιούν την ίδια τεχνολογία με άλλα ονόματα. Αν u χρησιμοποιείτε router onion και είστε ταυτόχρονα ο router onion τότε u r untraceable με δεδομένα. Τηλεμετρικά; Αλήθεια; Με τον αποκεντρωμένο αγγελιοφόρο δεν χρειάζεται να ανησυχείτε για την αλληλογραφία. Δημόσιο κλειδί αν είναι απαραίτητο. Ποτέ μην συγχρονίζετε δεδομένα μεταξύ κανονικού και σκοτεινού τηλεφώνου εργασίας. Να είστε πάντα έτοιμοι να χάσετε το τηλέφωνο εργασίας. Και σίγουρα χρησιμοποιώντας μόνο τον αριθμό που είναι καταχωρημένος για τυχαία το καλύτερο με μία συσκευή.
Εάν έχετε τα πιο σημαντικά δεδομένα κρυπτογραφημένα στο κεφάλι σας, τότε είστε ασφαλείς😉 είναι μόνο η γνώμη μου.
 

miner21

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 15, 2023
Messages
502
Reaction score
235
Points
43
Νομίζω ότι οι πάροχοι διαδικτύου όσον αφορά την ασφάλεια των πελατών τους είναι όλοι ίδιοι. Κανένας από αυτούς δεν θα έχει πρόβλημα να σας καταγγείλει στις αρχές, αν πιστεύει ότι παραβαίνετε το νόμο. Όλοι τους πρέπει να απαντήσουν σε κλήτευση.

Όσον αφορά την ανταλλαγή μηνυμάτων για τον "απλό έμπορο", υποθέτω ότι αυτή τη στιγμή θα συνιστούσα τη Συνεδρίαση. Πρόκειται για κρυπτογραφημένα μηνύματα. Μπορείτε να ρυθμίσετε την αυτόματη διαγραφή των παλαιών μηνυμάτων. Δρομολογεί τα μηνύματά σας μέσω κόμβων υπηρεσιών σε άλλες χώρες για να αποκρύψει την IP σας. Μπορείτε επίσης να ρυθμίσετε ένα pin ή δακτυλικό αποτύπωμα για να ανοίξετε την εφαρμογή. Δεν είναι τέλειο αλλά αξιοπρεπές.

Μου αρέσει το XMPP με κρυπτογράφηση OMEMO ή OTR. Δεν νομίζω ότι αυτό θα ταίριαζε στον μέσο έμπορο.
 
Top