Υπάρχει λόγος που προτιμώνται τα θειικά άλατα για τις αμφεταμίνες

BrownRiceSyrup

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 26, 2022
Messages
52
Reaction score
29
Points
18
Ξέρω ότι το συμπυκνωμένο θειικό οξύ δεν έχει νερό μέσα του, οπότε αυτό είναι ιδανικό όταν φτιάχνετε ένα άλας, αλλά αυτός είναι ο κύριος λόγος που βλέπουμε τα θειικά άλατα ως τον τρόπο που πρέπει να ακολουθήσετε στα περισσότερα σεμινάρια;

ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ γαμώτο κατάφερα να πάρω την ελεύθερη βάση της αμφεταμίνης και τώρα το ερώτημα είναι, αέριο ή οδό ακετόνης/θειικού οξέος... ya know?

Τι λες για όλα αυτά;
 

w2x3f5

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
358
Reaction score
174
Points
43
Η θειική αμφεταμίνη δεν είναι υγροσκοπική, γεγονός που αποτελεί τον κύριο λόγο. Η μονοφωσφορική αμφεταμίνη παρασκευάζεται επίσης, είναι πιο μαλακή στη δράση. Η ανάμειξη ακετόνης με θειικό οξύ είναι πολύ κακή ιδέα - θα δώσει πρόσθετες ακαθαρσίες, χρησιμοποιήστε ένα μείγμα αλκοόλης και θειικού οξέος. Το φωσφορικό οξύ μπορεί να συνδυαστεί με την ακετόνη.
Το υδροχλωρίδιο θα μετατραπεί πολύ γρήγορα σε μια λακκούβα νερού, τραβάει πολύ έντονα το νερό από τον αέρα.
 

BrownRiceSyrup

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 26, 2022
Messages
52
Reaction score
29
Points
18
Ναι, πες μου το αυτό αφού κάνω ακριβώς αυτό, επίσης θα έπρεπε να το ξέρω tbh.

Πριν κάνω οτιδήποτε, καθόμουν εκεί για 20 λεπτά και σκεφτόμουν τι μπορώ να χρησιμοποιήσω ως διαλύτη για το θειικό οξύ με το οποίο δεν θα αντιδράσει... δεν ξέρω γιατί δεν σκέφτηκα το οινόπνευμα... νομίζω ότι απλά θυμήθηκα την αφυδατωτική του δύναμη και υπέθεσα ότι θα αντιδράσει με τις αλκοόλες..... Ο αιθέρας δεν λειτούργησε, δεν ήταν διαλυτός σε εξάνια/επτάνια, (εκ των υστέρων - duh). το πρόσθεσα σε ακετόνη και τίποτα δεν αντέδρασε αμέσως, ωστόσο είχα κάνει αυτό το λάθος και στο παρελθόν αλλά αυτή τη φορά δεν είδα κανένα λευκό σκατό αρχικά οπότε είπα fuck it.....

Έγινε πολύ βρώμικο γρήγορα.......

Οπότε λες να χρησιμοποιήσουμε θειικό σε ισοπροπυλική αλκοόλη, σωστά; Και να το ρίξουμε μέσα; Γιατί αυτό βγάζει εντελώς νόημα.
 

Mo0odi

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Aug 26, 2022
Messages
148
Reaction score
54
Points
28
Ανακάτεψα ακετόνη με θειικό οξύ
Δεν υπάρχουν προσμίξεις σε αυτό, είναι ένα εξαιρετικό προϊόν
 
View previous replies…

w2x3f5

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
358
Reaction score
174
Points
43
Το θειικό οξύ είναι καταλύτης για την πολυσυμπύκνωση και τον επακόλουθο πολυμερισμό της ακετόνης. Όσο υψηλότερη είναι η συγκέντρωση του οξέος, τόσο ταχύτερη είναι η αντίδραση.
 

w2x3f5

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
358
Reaction score
174
Points
43
Προσθέστε περισσότερα
Όταν τρία μόρια ακετόνης συμπυκνώνονται υπό την επίδραση πυκνού θειικού ή υδροχλωρικού οξέος, σχηματίζεται συμμετρικό τριμεθυλοβενζόλιο (μεσιτυλένιο)
 

BrownRiceSyrup

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 26, 2022
Messages
52
Reaction score
29
Points
18
Όχι, έχει δίκιο, είναι αυτό το άσπρο, σαν χορδή. Δεν φαίνεται να διαλύεται στο νερό. Αν αφήσεις θειικό σε ακετόνη για αρκετό καιρό σε υψηλές συγκεντρώσεις γίνεται και αυτό κόκκινο.... τουλάχιστον σε μένα έγινε...
 
View previous replies…

Mo0odi

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Aug 26, 2022
Messages
148
Reaction score
54
Points
28
Όταν στέγνωσα την αμφεταμίνη μου στον ήλιο έγινε πορτοκαλί ή κοντά στο κόκκινο


Έτσι το είπα στον κ. G. Patton και μου είπε ότι αν εκτεθεί σε υπεριώδεις ακτίνες ή οξυγόνο, αντιδρούν και αλλοιώνουν το προϊόν, οπότε κρατήστε τα μακριά από το φως και τον αέρα κατά τη διάρκεια της ξήρανσης του προϊόντος.
 

Mo0odi

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Aug 26, 2022
Messages
148
Reaction score
54
Points
28
Επίσης, μην αφήνετε την ακετόνη με θειικό οξύ για μεγάλο χρονικό διάστημα
 

w2x3f5

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
358
Reaction score
174
Points
43
Οι προσμίξεις σας είναι πιθανότατα στο στάδιο της ανάκτησης και όχι από οξύ με ακετόνη
 

w2x3f5

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
358
Reaction score
174
Points
43
Κάποτε έκανα ένα λάθος χρησιμοποιώντας θειικό οξύ σε ακετόνη και πήρα μια μυθώδη κίτρινη σκόνη που ξεπλένεται πολύ δύσκολα, δεν υπήρξαν προβλήματα με παρόμοιες συνθέσεις όταν χρησιμοποίησα οξύ σε αλκοόλη.
 

41Dxflatline

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 23, 2022
Messages
320
Solutions
1
Reaction score
153
Points
43
Το δικό μου έγινε κόκκινο πριν από περίπου 10 χρόνια, αλλά δεν φαίνεται να είχε καμία επίδραση στη συμπεριφορά ή τη χρησιμότητά του
 

diogenes

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 27, 2021
Messages
183
Reaction score
94
Points
28
Είχα μια μακρά περίοδο που προσπαθούσα να πάρω μείγμα ακετόνης-θειικού οξέος για αλάτισμα και ο μόνος τρόπος για να αποτρέψω το σχηματισμό μεσιλικών αλάτων (κόκκινο χρώμα και απαίσια μυρωδιά) ήταν να χρησιμοποιήσω παγωμένη κρύα ακετόνη και οξύ, αλλά ακόμα και με τη μεγαλύτερη δυνατή προσοχή θα γινόταν κόκκινο μετά από λίγο (μερικές ώρες). Η εμπειρία μου επιβεβαιώνει αυτό που λέει ο w2x3f5 ότι το μείγμα θειικού οξέος-IPA είναι πολύ καλύτερο για το αλάτισμα.
 

Pervitin

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 26, 2022
Messages
27
Reaction score
3
Points
3
Διάβασα ότι το Α-φωσφορικό είναι πιο διαδεδομένο στις ΗΠΑ λόγω του χαμηλότερου σημείου ζέσεως, οπότε μπορείτε να το καπνίσετε. Αλλά αυτό συνεπάγεται το πρόβλημα ότι πρέπει να το αποθηκεύετε ξηρά.
 

w2x3f5

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
358
Reaction score
174
Points
43
Υπάρχει ένα πρόβλημα με τα φωσφορικά, αν το μονοφωσφορικό στεγνώνει καλά μετά την παραλαβή, τα υπόλοιπα φωσφορικά είναι μύξες που δεν μπορούν να στεγνώσουν
 
View previous replies…

41Dxflatline

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 23, 2022
Messages
320
Solutions
1
Reaction score
153
Points
43
Έχουν περίπου τη συνοχή του ίδιου του 85% φωσφορικού οξέος εκτός από... κολλώδη;
 

w2x3f5

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
358
Reaction score
174
Points
43
Ανάλογα με την ποσότητα του φωσφορικού οξέος, θα λάβετε ένα άλας διαφορετικής σύνθεσης. Ως πρότυπο, η ελεύθερη βάση αραιώνεται με ακετόνη και το φωσφορικό οξύ προστίθεται σταγόνα-σταγόνα σε ph 6, η συνοχή της σκόνης στην ακετόνη πρέπει να είναι στερεή, όχι σαν μύξες. ναι το 85% φωσφορικό οξύ είναι καλό για την παρασκευή άλατος αν ρωτήσατε γι' αυτό
 

41Dxflatline

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 23, 2022
Messages
320
Solutions
1
Reaction score
153
Points
43
Όχι, γιατί η ξήρανση της φωσφορικής αμφεταμίνης στο IPA έχει μείνει "σιρόπι", στην αρχή νόμιζα ότι ήταν φωσφορικό οξύ αφού έχει την ίδια σύσταση αλλά δεν είναι όξινο. Τώρα σκέφτομαι ότι μπορεί να είναι άλλα άλατα.
 

BrownRiceSyrup

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 26, 2022
Messages
52
Reaction score
29
Points
18
Έχω πάρει αυτό το σιρόπι μερικές φορές πάρα πολύ.... δεν έχω ιδέα τι είναι, και id πάρει αυτό χρησιμοποιώντας θειικό οξύ. συνήθως συμβαίνει όταν χρησιμοποιώ πάρα πολύ και πάω κάτω από ph 6, αλλά idk θα μπορούσε να είναι μια τύχη... έχω αποτύχει πολλές περισσότερες φορές από ό, τι έχω πετύχει, αλλά έχω πετύχει, βρήκα μια μέθοδο που λειτουργεί πολύ καλά για μένα και έτσι απλά επιμένω με αυτό...
 

w2x3f5

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
358
Reaction score
174
Points
43
Δεν πήρα αλάτι στην αλκοόλη, έκανα φωσφορικό μόνο στην ακετόνη, κρυσταλλώνεται καλά σε αυτήν.
 

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
298
Reaction score
246
Points
43
Η μονοφωσφορική αμφεταμίνη πρέπει να παρασκευάζεται με τιτλοδότηση σε νερό, το ph που θέλετε είναι 5 έως 6. Το μονοφωσφορικό δεν μπορεί να παρασκευαστεί σε αλκοόλη καθώς όταν προσθέσει κανείς το φωσφορικό οξύ 75 ή 85% δεν έχει σημασία, όπως είναι ή σε αλκοόλη στη βάση σε αλκοόλη έρχεται το σημείο που όλη η Αμφ. μετατρέπεται ξαφνικά σε τσιχλόφουσκα και δεν παίρνει πια κανένα οξύ. Έτσι έχετε ένα μίγμα πολυφωσφορικών . Δεν είναι πρόβλημα να στεγνώσει αυτή η μάζα τσιχλόφουσκας και στεγνώνει χωρίς προβλήματα και μπορεί να καταναλωθεί και δεν είναι κακό αλλά όχι το μονοφωσφορικό.
Το μονοφωσφορικό το οποίο μπορεί να φτιαχτεί με την προσθήκη νερού και μετά αραιωμένου φωσφορικού οξέος στη βάση σε μη πολικό διαλύτη και μετά αναμειγνύουμε τα άγια σκατά και των δύο, έχει το πλεονέκτημα ότι είναι πολύ πιο υδατοδιαλυτό από το πολυφωσφορικό και επίσης περισσότερο από το θειικό. Αυτή η υψηλότερη διαλυτότητα σημαίνει καλύτερη βιοδιαθεσιμότητα και έχει ελαφρώς ταχύτερη έναρξη από τα άλλα άλατα. Μόνο το ανθρακικό άλας λέγεται ότι το ξεπερνάει, αλλά δεν προσπάθησα ποτέ να το φτιάξω.

Τώρα όταν φτιάχνετε το μονοφωσφορικό στο νερό συμβαίνει κάτι που θα σας ενοχλήσει πρώτα: Κατά την προσθήκη του φωσφορικού οξέος θα δείτε πρώτα το αλάτι να πέφτει από το διάλυμα και αυτό θα σας χαροποιήσει. Όταν προσθέτετε περισσότερο οξύ ξαφνικά όλο το αλάτι θα -φουσκώσει! - εξαφανίζεται και πάλι! Σε διαφορά με το θειικό οξύ όπου αυτό είναι κακό, είναι ακριβώς αυτό που θέλετε με τα άλατα του φωσφορικού οξέος καθώς θέλετε αυτό με την καλύτερη υδατοδιαλυτότητα. Το οποίο παίρνετε σε ph 5 με 6 και αφού διαχωρίσετε και εξατμίσετε το νερό.

Ο κόκκινος αποχρωματισμός που εμφανίζεται όταν προστίθεται πολύ οξύ δεν προκαλείται από οξύ ή αμφεταμίνη αλλά από προσμίξεις, κυρίως P2P και ήπια βασικές προσμίξεις που ήρθαν μέσα από τη διαδικασία. Το P2P περνάει ωραία μέσα από τις ατμοαποστάξεις και τις διαδικασίες Α/Β, καθώς είναι αμφοτερικό παρουσία βάσεων και οξέων, ειδικά με τις βάσεις, ας πούμε ότι γίνεται ξαφνικά υδατοδιαλυτό σε πολύ μεγαλύτερο βαθμό.
Πραγματικά καθαρή βάση αμφεταμίνης δεν αλλάζει χρώμα όσο οξύ και αν προσθέσετε. Κανένα από τα πρωτόκολλα μετά την αντίδραση που έχω δει εδώ δεν παράγει πραγματικά καθαρή βάση αμφεταμίνης και έτσι η ανάγνωση σχετικά με το πρόβλημα του αποχρωματισμού (από ροζ σε κόκκινο) δεν αποτελεί καθόλου έκπληξη.
 
View previous replies…

w2x3f5

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
358
Reaction score
174
Points
43
η ακετόνη λειτουργεί πολύ καλύτερα, βγαίνει ένα καλό στερεό αλάτι, χωρίς μύξες. Το έλεγξα προσωπικά το 2005))))
 

w2x3f5

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
358
Reaction score
174
Points
43
Όσον αφορά το p2p και τον χρωματισμό, θα υποστηρίξω. αυτό είναι αλήθεια. Οι προσμίξεις της p2p και των παραγώγων της δίνουν χρώμα λόγω παραπροϊόντων, αυτό ισχύει και για τις συνθέσεις p2np και p2p, η αμίνη μετά από κλασματική απόσταξη σε υψηλό κενό δεν χρωματίζεται όταν χρησιμοποιείται περίσσεια οξέος, η καθαρή βάση της αμίνης είναι εντελώς άχρωμη και διαφανής.
 
Top