Είναι δυνατή η σύνθεση Pentobarbital Sodium από χάπια φαινοβαρβιτάλης;

Nstudies

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 2, 2023
Messages
2
Reaction score
0
Points
1
Γεια σε όλους, είμαι νέος στη μελέτη των βαρβιτουρικών και ήθελα να μάθω αν ξεκινώντας από τα δισκία φαινοβαρβιτάλης είναι δυνατόν να συνθέσω κάποιο διάλυμα νατρίου πεντοβαρβιτάλης, το μόνο που έχω εδώ στην περιοχή είναι αυτή η ένωση και η παρασκευή της από το μηδέν είναι μια δουλειά για την οποία προς το παρόν δεν έχω τον κατάλληλο εξοπλισμό.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
Ναι, φαίνεται αρκετά εύκολο, αλλά πείτε μου, γιατί να μπείτε σε αυτόν τον κόπο; Είναι και τα δύο βαρβιτουρικά και στην πραγματικότητα η μόνη διαφορά είναι 1 λειτουργική ομάδα
 

Nstudies

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 2, 2023
Messages
2
Reaction score
0
Points
1
Θέλω να μελετήσω αυτό το είδος της κοκκώδους τροποποίησης, γνωρίζω ότι τα δύο είναι πολύ παρόμοια, μπορεί να είναι χρήσιμο έτσι ώστε στο μέλλον να μπορώ να κάνω τροποποιήσεις όπως αυτή απλά αλλάζοντας τα χάπια.

Μπορείτε να μου πείτε πώς να κάνω αυτή τη σύνθεση των συστατικών;
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
518
Reaction score
281
Points
63
Μπορώ να υποσχεθώ ότι θα βοηθήσω, διότι χρειάστηκε να μάθω λεπτομερώς τα βαρβιτουρικά και να γνωρίζω τις επιδράσεις ορισμένων που είχα την ευκαιρία να πάρω, τόσο με καλές όσο και με κακές συνέπειες (είναι ένας επαγωγέας ηπατικών ενζύμων που κάνει όλα τα άλλα φάρμακα να μεταβολίζονται εξαιρετικά γρήγορα). Το χόρτο φαίνεται να είναι μια εξαίρεση το βερονάλ (διαιθυλικό στο C2 του μηλονικού οξέος από το οποίο φτιάχνεται). Οπότε πρέπει να ασχοληθείς με τη χημεία και να πάρεις το 2 υποκατεστημένο dialkyl malonate το οποίο θα αντιδράσεις με ουρία όπως στο YouTube ή καλύτερα, νομίζω ότι ο ChemPlayer που βρίσκεις στο bitchute έχει ένα βίντεο για αυτή την αντίδραση (είναι πανέξυπνος και όλα του τα βίντεο μπορούν να σου μάθουν πολλά για τη χημεία). Έχω τη μαγεία να μπορώ να κάνω παραγγελίες σίγμα με μάλλον μετριοπαθή και καθαρό τρόπο. Ο μηλονικός εστέρας μπορεί να μην είναι dirrectly διαθέσιμος αλλά σίγουρα οι 2-αλογονωμένοι θα είναι, και η προετοιμασία όσων χρειάζεστε είναι απλή εργαστηριακά. Πρώτα εξοικειωθείτε με τη χημεία τους και στη συνέχεια αναζητήστε τον εστέρα στο sigma-Aldrich/ Merck και μετά επικοινωνήστε μαζί μου. Στην υγειά μας!
 
Top