δόση κεταμίνης

pappaclown

Don't buy from me
New Member
Joined
Apr 3, 2022
Messages
7
Reaction score
0
Points
1
Έχω σύριγγα κεταμίνης 500mg και θέλω απλώς να την πάρω για να μάθω πώς αισθάνομαι, πρέπει να πάρω 500mg με τη μία ή πρέπει να πάρω περισσότερα λιγότερα

αν και δεν έχω πάρει ποτέ κεταμίνη
 

Brain

Expert Pharmacologist
Joined
Jul 6, 2021
Messages
240
Reaction score
270
Points
63
Γεια σας
  • Όταν χορηγείται από το στόμα, οι δόσεις κεταμίνης κυμαίνονται από 1,5 mg/kg έως 4 mg/kg. Αυτός ο τρόπος χορήγησης βοηθά στην αποφυγή ερεθισμού του ρινικού βλεννογόνου, πόνου. Συνιστάται να χρησιμοποιούνται κάψουλες (εάν η κεταμίνη είναι σε μορφή σκόνης). Η διάρκεια δράσης με χορήγηση από το στόμα είναι κατά μέσο όρο 1-2 ώρες και η έναρξη της δράσης αρχίζει σταδιακά μετά από 10-40 λεπτά.
  • Κατά την ενδορινική χορήγηση, τα αποτελέσματα εκδηλώνονται μετά από 5-15 λεπτά και έχουν συνολική διάρκεια έως και δύο ώρες (κατά μέσο όρο 1-1,5 ώρα). Με αυτόν τον τρόπο χορήγησης, είναι εύκολη η παρακολούθηση και ο έλεγχος της κατάστασης και της συχνότητας χρήσης του ατόμου. Η αρχική (χαμηλή) δόση κεταμίνης είναι 0,2-0,8 mg/kg, η μεσαία δόση είναι 0,8-1,5 mg/kg. Δόσεις άνω των 1,85 mg/kg θεωρούνται υψηλές και αυξάνουν τον κίνδυνο παρενεργειών, ψευδαισθήσεων, οπισθοδρομικής αμνησίας και απώλειας συνείδησης με αναπνευστική καταστολή.
  • Όταν χορηγείται παρεντερικά (ενδοφλέβια και ενδομυϊκά), οι δόσεις ξεκινούν από 0,05 mg/kg και παρέχουν ιδιαίτερα υποκειμενικά συναισθήματα κατά τη διάρκεια του ταξιδιού με κεταμίνη. Ωστόσο, σε περίπτωση αύξησης της δόσης, υπάρχει κίνδυνος να επέλθει γενική αναισθησία στην άκρη της βελόνας, η οποία χαρακτηρίζεται από οπισθοδρομική αμνησία και αδυναμία ανάκλησης του συναισθήματος του ταξιδιού με κεταμίνη, γι' αυτό και συνιστάται η ενδελεχής τιτλοποίηση ή η χαμηλή δόση έναρξης.
σας συνιστώ να διαβάσετε αυτές τις πληροφορίες Είναι όλα εξηγημένα λεπτομερώς - /index.php?threads/ketamine.339/
αν έχετε άλλες ερωτήσεις, στείλτε μου μήνυμα ηλεκτρονικού ταχυδρομείου.
 

pappaclown

Don't buy from me
New Member
Joined
Apr 3, 2022
Messages
7
Reaction score
0
Points
1
Ευχαριστώ.
 
Top