Question Ψάχνετε για σπόρους ή φυτά κόκας στην Ευρώπη

mdpv

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2023
Messages
13
Reaction score
6
Points
3
Γεια σας, ψάχνω για μικρά φυτά ή σπόρους κόκας.
Ξέρω ότι δεν αξίζει τον κόπο για μια σύνθεση, αλλά θα ήθελα να μασήσω παραδοσιακά τα φύλλα ή να φτιάξω τσάι.

Χαιρετισμούς
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
518
Reaction score
279
Points
63
Είμαι σίγουρος ότι δεν θα βγει όπως το φαντάζεστε...
 

mdpv

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2023
Messages
13
Reaction score
6
Points
3
Δεν έχει σημασία. Δεν χρειάζομαι να φτιαχτώ.
Θα ήταν απλώς ωραίο να το έχω. Θα ήταν μια ωραία προσθήκη στα φυτά κάνναβης, σάλβιας, πεγιότ, παπαρούνας και καθέτου στον χειμερινό μου κήπο.
Ελπίζω να βγάζει νόημα 😉
Το επόμενο θα είναι η εφέδρα και ελπίζω η κόκα.
 

miner21

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 15, 2023
Messages
505
Reaction score
236
Points
43
Ειλικρινά θα ήθελα να αποκτήσω και εγώ διάφορα είδη σπόρων. Μετά από αυτό. Αν έρθει το τέλος του κόσμου, θα τους χρειαστούμε.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
Οι άνθρωποι τα πωλούν στο Etsy, τα φύλλα και τους σπόρους τόσο. Οι άνθρωποι τα λαμβάνουν, υπάρχουν βουνά από κριτικές. Ποτέ δεν έχω σκεφτεί να τα καλλιεργήσω, αλλά ακόμη και με μια περιστασιακή ματιά βλέπω ότι πρέπει να αγοράσετε τους σπόρους σε μια συγκεκριμένη εποχή του έτους, επειδή δεν αποθηκεύονται πολύ εμείς καθόλου και μόνο οι αρκετά φρέσκοι σπόροι είναι βιώσιμοι. Επίσης, μπορεί να χρειάζεται ή να μην χρειάζεται στρωματοποίηση.Απλά το αναφέρω για να έχετε ένα σχέδιο όταν η εποχή που θα πέσουν οι σπόροι θα είναι έτοιμη. Έχω δει κάποια γραπτά σχετικά με την εξαγωγή του από σακούλες με φύλλα. Δεν ήταν απίστευτα αποδοτικό αλλά θυμάμαι ότι έβγαζαν 12 γραμμάρια από τα φύλλα και νομίζω ότι ήταν 5 κιλά φύλλα.
 

miner21

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 15, 2023
Messages
505
Reaction score
236
Points
43
Και αυτό είναι απολύτως νόμιμο; Κανένα πρόβλημα; Δεν έχω πάει ποτέ στο etsy, νόμιζα ότι ήταν χειροτεχνία.
 
View previous replies…

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
Όχι, δεν είναι ούτε καν λίγο νόμιμο. Το Etst έχει επίσης πολλές καθαρές κετόνες που χρησιμοποιούνται για την αρωματοποιία και τα σαπούνια" η ακετοφαινόνη για παράδειγμα μυρίζει κεράσια και βανίλια εγώ προσωπικά δεν θα την μύριζα. Θα μπορούσε να βλάψει. Το Etsy είναι ένας αρκετά καλός τρόπος για να ξεπλύνετε κάποια χημικά. Οι περισσότεροι άνθρωποι δεν συνειδητοποιούν τι έχουν εκεί.
 

miner21

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 15, 2023
Messages
505
Reaction score
236
Points
43
Αυτό είναι φοβερό! Υποθέτω ότι θα μπω στο etsy
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
υπάρχει συνθετική καΐνη εκεί. Είναι από τον Καναδά και λένε ότι θέλουν ένα DEA# αλλά αναρωτιέμαι αν θα έκαναν τα στραβά μάτια όταν έλεγξαν αυτά τα ψηφία. Κανείς δεν αγοράζει χημικά στο Etsy με άδεια DEA. Αγοράζουν από την Sigma-aldridge και άλλα τέτοια. Το Etsy έχει ρίζες για μέρες, αιθέρια έλαια, φυτικά εκχυλίσματα......Κάποιος στην Ινδία δεν δίνει δεκάρα, θα σου τα στείλει ταχυδρομικώς.
 

miner21

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 15, 2023
Messages
505
Reaction score
236
Points
43
Ναι, κοιτάζω πράγματα τώρα. Δεν είναι κακό μέρος για να ψωνίσεις γενικά.
 

Dr. MMX

Professional
Manufacturer Seller
Language
🇺🇸
Joined
Nov 28, 2023
Messages
176
Reaction score
69
Points
28
Deals
7
Απ' όσο γνωρίζω η κόκα πρέπει να αναπτυχθεί σε τέλειο ύψος πάνω από το βλέπετε για να αποκτήσει το δυναμικό της για κοκαΐνη :)
 

PharmacopeiaLabs

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇷
Joined
May 27, 2023
Messages
21
Reaction score
12
Points
3
δοκιμάστε sharetheseeds.me
είναι ένα φόρουμ όπου οι άνθρωποι στέλνουν δωρεάν σπόρους ο ένας στον άλλον, οπότε πρέπει να πείσετε κάποιον να τον στείλει, ίσως πληρώνοντας μερικά δολάρια.
 

miner21

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 15, 2023
Messages
505
Reaction score
236
Points
43
Αυτό είναι μεγάλο ευχαριστώ!
 
Top