Προβλήματα σχηματισμού τρυγικού άλατος LSD

Nicoino

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Dec 21, 2022
Messages
21
Reaction score
3
Points
3
Γεια σας παιδιά, πραγματικά δυσκολεύομαι να σχηματίσω το τρυγικό άλας από την ελεύθερη βάση.

Αυτή ήταν η τρίτη μου δοκιμή, οι δύο πρώτες ήταν κάπως βρώμικες και ο διαλύτης μάλλον δεν ήταν άνυδρος, η ποσότητα του τρυγικού ήταν επίσης με το μάτι για να αποφευχθούν απώλειες από τη μεταφορά των νιφάδων της freebase σε δοχείο για να σταθμιστούν. Νομίζω ότι ο σχηματισμός του ημι και του διττανθρακικού θα μπορούσε να εμποδίσει η μία την κρυστάλλωση της άλλης, οπότε για την τελευταία μου δοκιμή χρησιμοποιήθηκαν στεκιομετρικές ποσότητες.

Ξεκίνησα με 1060mg κρεμ χρώματος freebase τα οποία διαλύθηκαν σε 4ml άνυδρης θερμής μεθανόλης, προστέθηκαν 245mg τρυγικού οξέος και διαλύθηκαν σε λίγα δευτερόλεπτα. Το διάλυμα αναδεύτηκε για λίγα λεπτά και στη συνέχεια προστέθηκε αιθέρας σταγόνα-σταγόνα εξασφαλίζοντας ότι το ίζημα που προκλήθηκε από μια σταγόνα διαλύθηκε πριν προστεθεί άλλη μια.

Πολύ αργά το διάλυμα θόλωσε, προστέθηκαν μερικές ακόμη σταγόνες και το διάλυμα διατηρήθηκε υπό ανάδευση για λίγα λεπτά.

Μετά από 10 λεπτά έλεγξα τη διαδικασία και δυστυχώς, όπως συνέβη και στο άλλο παρελθόν, αποτυγχάνοντας να τρέξει ένα ελαιώδες υπόλειμμα.

καθιζάνονταν χωρίς κανέναν κρύσταλλο. Αν κάποιος έχει κάποια συμβουλή θα το εκτιμούσα πάρα πολύ.

Επισυνάπτεται παρακάτω η φωτογραφία της ελεύθερης βάσης.
 

Attachments

  • lzSteVMJZ8.jpg
    lzSteVMJZ8.jpg
    7.7 MB · Views: 331

testint

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 26, 2023
Messages
125
Reaction score
68
Points
28
Γιατί έχεις αρχίδια αδερφέ που προσπαθείς να ταρτάρεις ολόκληρη την παρτίδα σου αντί για μικρά κλάσματα ,η κρυστάλλωση μπορεί να είναι δύσκολη όπως ξέρεις και μόνο τρεις προσπάθειες εσύ κύριε είσαι κύριος και μελετητής
Με πολύ σεβασμό.
 

VeNoMxXx

Don't buy from me
Resident
Joined
Nov 14, 2023
Messages
23
Reaction score
14
Points
3
Λοιπόν Ακούγεται σαν λίγο λιγότερο υγρό για Μετατροπή σε Αλάτι μεθανόλη στεγνώνει γρήγορα θα δοκίμαζα με καθαρό νερό/μεθανόλη και λίγη θερμότητα χρειάζεται εργασία στο σκοτάδι τότε θα αρχίσει να λάμπει πορτοκαλί όταν γίνει τρυγικό Αλάτι
 

ViezeGrey

Don't buy from me
New Member
Joined
Apr 5, 2024
Messages
1
Reaction score
0
Points
1
Γεια σας, είχατε κάποια επιτυχία μετά την αρχική σας ανάρτηση;

Βρίσκομαι σε παρόμοιο στάδιο, ωστόσο αντί για υπόλειμμα έχω περάσει σε έναν εξαιρετικά παχύρρευστο σχηματισμό "ζελέ", τον οποίο δεν έχω καταφέρει να κρυσταλλώσω σε στερεή δομή. Προσπάθησα να εξατμίσω μέρος του διαλύματος για να μειώσω την αναλογία της μεθανόλης, ωστόσο αυτό δεν είχε αποτέλεσμα. Σε μια διαφορετική σημείωση, φτάσατε στη μορφή της ελεύθερης βάσης σας μέσω της αντίδρασης PyBOP; Ή μέσω κάποιας άλλης αντίδρασης;
 

VeNoMxXx

Don't buy from me
Resident
Joined
Nov 14, 2023
Messages
23
Reaction score
14
Points
3
έχετε πρόσβαση σε φασματογράφο οπουδήποτε ? από πού είναι φτιαγμένη ή απομονωμένη η ελεύθερη βάση ? Το LSD είναι χημεία υψηλού επιπέδου, δεν είναι μαγείρεμα μεθαμφεταμίνης.
 

VeNoMxXx

Don't buy from me
Resident
Joined
Nov 14, 2023
Messages
23
Reaction score
14
Points
3
Απλά στείλτε μου Pm αν χρειάζεστε υποστήριξη, ίσως μπορώ να σας βοηθήσω με αυτό!
 

VeNoMxXx

Don't buy from me
Resident
Joined
Nov 14, 2023
Messages
23
Reaction score
14
Points
3
έκανα LSA tratrate δεν είμαι σίγουρος πόσο διαφορετικά ενεργεί στη μετατροπή σε άλας , χρησιμοποίησα αλκοόλη / και καθαρό νερό δεν είμαι σίγουρος τι αναλογίες ακριβώς αλλά δούλεψε καλά μετά την προσθήκη ττρατικού οξέος σιγά-σιγά με λίγη θερμότητα άρχισε να λάμπει πορτοκαλί στο σκοτάδι thats σημάδι για ακτινοβολία whats allways there with acid. how did u fully do it was it sure oil and water free?
 
Top