κάνοντας χυμό ατμού με HCL.;

Smasherunlocksit

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 22, 2023
Messages
12
Reaction score
2
Points
3
είναι δυνατόν να γίνει ένα HCL σε χυμό ατμού για να γίνει πολύ πιο καπνίσιμο ή υπάρχει ένας πραγματικά απλός τρόπος να βασιστεί το HCL οξυκωδόνης προκειμένου να καπνίσει;
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
Hcls, τα υδροχλωρίδια είναι όξινα άλατα. Τα οξέα Lewis διάφορα ονόματα αλλά κάνουν ένα μόριο πιο σταθερό, δηλαδή αυξάνουν πολύ το σημείο τήξης και βρασμού. Αυτό δεν είναι καλό σημάδι για το κάπνισμα συνήθως. Αν μπορούσατε να εξουδετερώσετε το οξύ Lewis με κάποιο τρόπο, να το εξουδετερώσετε με κάτι 🤔 σβήσετε ίσως. Χμμ ξέρω ότι όταν θέλω να καπνίσω κρακ, η hcl κοκαΐνης απλά δεν καπνίζει με τίποτα, αλλά αν προσθέσω κάτι βασικό που μετατρέπεται σε βάση κοκαΐνης, η hcl φεύγει. Το χλωριούχο υδρογόνο είναι ένα αρκετά ισχυρό οξύ, οπότε ίσως πρέπει να δοκιμάσω μια ισχυρή βάση για να το εξουδετερώσω. Αναρωτιέμαι αν η αλισίβα θα μπορούσε να λειτουργήσει, είναι μια ισχυρή βάση. NaOH, υδροξείδιο του νατρίου; 👎 υδροξείδιο του νατρίου; Νάτριο. Hydroxide Hydrogen. Χλωριούχο... χλωριούχο νάτριο... υδροξείδιο του υδρογόνου. Υδροξείδιο του νατρίου και χλωριούχο υδρογόνο κάνουν αλάτι και νερό. Αντιδρούν και αλληλοεξουδετερώνονται 💩💩💩
 

Smasherunlocksit

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 22, 2023
Messages
12
Reaction score
2
Points
3
εντάξει ας πούμε ότι έχω ουσιαστικά 100mg οξυ HCL και HCL που πιθανόν να είναι στην ισοδυναμία του ή κοντά στην ισοδυναμία του; τι mole διάλυμα Naoh να είναι. ή αν θέλετε να με βοηθήσετε με τα μαθηματικά γιατί im δεν είμαι καλός σε αυτά τι ποσοστό soultion και πόσο soultion χρησιμοποιώ; Δεν θα έπρεπε να ξεκινήσω με την προσθήκη μιας μικρής μικρής ποσότητας hcl για να μειώσω το δείγμα οξυγόνου σε ~3ph και στη συνέχεια να προσθέσω το soultion Naoh, να φιλτράρω με κενό το soultion από το δοχείο μου και στη συνέχεια να το αφήσω να στεγνώσει πλήρως; δεν τα πάω πολύ καλά με τα μαθηματικά/ τη διαμόρφωση αριθμών
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
Θα έβλεπα το th kpa οποιουδήποτε μορίου βάσης σας είναι, και θα χρησιμοποιούσα ένα διάλυμα naoh και λίθμου μέχρι να πάρω 2 ακέραιους αριθμούς χαμηλότερους από το kpa, και θα δήλωνα ότι ήταν 100% αποπρωτονιωμένο(100% των μορίων ήταν στη βασική μορφή). Αυτή είναι η μέθοδος που διάβασα
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
Αν πληκτρολογήσετε oxycodone pka στο Google το κορυφαίο αποτέλεσμα είναι το springerlink που λέει ότι το 95% του oxy είναι ενωμένο στο ph9, ενώ σε χαμηλότερο ph περισσότερο oxycodone ήταν πρωτονιωμένο....unionized= όχι ιοντικό. Η πρωτονιωμένη πρόσθεσε υδρογόνο, οξινισμένη
 
Top