Μαριχουάνα και σεξ

HEISENBERG

ADMIN
ADMIN
Joined
Jun 24, 2021
Messages
1,644
Solutions
2
Reaction score
1,706
Points
113
Deals
666
Η μαριχουάνα είναι μια ουσία που βρίσκεται σε διαδικασία νομιμοποίησης σε πολλές χώρες. Είναι αυτή η ουσία που οι χρήστες θεωρούν λανθασμένα αβλαβή. Η μαριχουάνα στην αγορά παρουσιάζεται με τη μορφή χασίς και διάφορα είδη ελαίων και συμπυκνωμάτων. Η ποικιλία και η ποιότητα του προϊόντος παίζει τεράστιο ρόλο.

ΓΕΝΙΚΈΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΊΕΣ

Το Κέντρο Χρήσης Ουσιών της Βρετανικής Κολομβίας (BCCSU) διεξήγαγε μια μελέτη που αποκάλυψε ότι η κάνναβη μπορεί να κάνει το χημικό σεξ ασφαλέστερο. Οι ερευνητές ισχυρίζονται ότι διεξήγαγαν μια έρευνα, τα αποτελέσματα της οποίας δείχνουν ότι η χρήση κάνναβης μπορεί να προκαλέσει αποτελέσματα παρόμοια με αυτά που λαμβάνουν οι χρήστες όταν χρησιμοποιούν διεγερτικά και ευφορητικά στο chemsex, δηλαδή:
- Απελευθέρωση, αίσθημα σεξουαλικής ελευθερίας
- Υπέρβαση των εμποδίων και των απαγορεύσεων στη σεξουαλική ζωή
- Ανοιχτές συζητήσεις με τους σεξουαλικούς σας συντρόφους
- Φωτεινότερες αισθήσεις από το σεξ, επιτυγχάνοντας τη μέγιστη ευχαρίστηση
- Μείωση του πόνου στο πρωκτικό σεξ
- Αύξηση της αυτοπεποίθησης
- Παράταση της σεξουαλικής επαφής

Αν και δεν μπορώ να χαρακτηρίσω τη μαριχουάνα εντελώς ακίνδυνη και ασφαλή, αλλά αν ακολουθήσετε τις αρχές της μείωσης της βλάβης, η μαριχουάνα είναι προτιμότερο επιφανειοδραστικό από τα διεγερτικά και τα ευφορητικά. Ας συγκρίνουμε τις επιδράσεις αυτών των εντελώς διαφορετικών ουσιών όχι ακριβώς σωστά, αλλά αν στην έξοδο έχουμε παρόμοιο αποτέλεσμα, με σημαντικά λιγότερες αρνητικές συνέπειες, τότε αξίζει να κοιτάξουμε προς την κατεύθυνση της κάνναβης όταν επιλέγουμε μια ουσία για το χημικό.

ΣΥΣΤΆΣΕΙΣ

Για το chemsex, συνιστώ τη χρήση χασίς, αυτό έχει μεγαλύτερη προτίμηση έναντι των ελαίων και των συμπυκνωμάτων. Το Cannafood δεν είναι επίσης ιδιαίτερα κατάλληλο για αυτούς τους σκοπούς. Μπορείτε να πειραματιστείτε με ποικιλίες και μεθόδους κατανάλωσης - είναι καθαρά θέμα γούστου, μπορείτε να μοιραστείτε την εμπειρία σας με μια συγκεκριμένη ποικιλία στα σχόλια. Οι συστάσεις για chemsex δεν έχουν κανένα χαρακτηριστικό σε σύγκριση με τη συμβατική χρήση κάνναβης.

Συνδυασμοί:

Σύμφωνα με πολλούς καταναλωτές, η μαριχουάνα είναι αρκετά καλή για την έξοδο μετά από διεγερτικά και ευφορητικά, αν και σε ορισμένες περιπτώσεις μπορεί να προκαλέσει αύξηση του καρδιακού ρυθμού για σύντομο χρονικό διάστημα και, ταυτόχρονα, άγχος. Για το chemsex, αυτό μπορεί να είναι σχετικό, σε περιπτώσεις όπου το σεξ συμβαίνει κατά την έξοδο μιας ουσίας, αλλά κατά τη γνώμη μου, σε αυτή την περίπτωση, είναι προτιμότερο να χρησιμοποιείτε τη μαριχουάνα σε σόλο.

Μην καπνίζετε μαριχουάνα μαζί με τη χρήση ψυχοδιαλυτικών - αυτό μπορεί να αυξήσει την ψυχοδιαλυτική επίδραση, τις λαμβανόμενες ουσίες και να χαλάσει το ταξίδι.

ΚΙΝΔΥΝΟΣ

Η μαριχουάνα, ακριβώς με επεισοδιακή χρήση, δεν μπορεί να επηρεάσει σημαντικά την υγεία του καταναλωτή, εκτός εάν ο ασθενής έχει ήδη ορισμένες ασθένειες. Αυτό ισχύει ιδιαίτερα για όλα τα είδη ψυχικών παθολογιών. Η συστηματική χρήση θα επηρεάσει αρνητικά τη σεξουαλική ζωή, την απροθυμία για σεξ χωρίς έκθεση σε ουσίες.

ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑ

Μια εναλλακτική λύση στις συνήθεις ουσίες για το chemsex, η οποία, με την κατάλληλη υπεύθυνη κατανάλωση, θα προκαλέσει ελάχιστη ή καθόλου βλάβη. Δυστυχώς, οι οπαδοί του chemsex υποτιμούν αυτή την ουσία προς το παρόν.
 
Last edited:

Peacefull

Don't buy from me
New Member
Joined
Jun 4, 2022
Messages
3
Reaction score
0
Points
1
Το σεξ υπό μαριχουάνα είναι το καλύτερο πράγμα που έχει εφεύρει ποτέ η ανθρωπότητα. Σχεδόν κάθε λεπτό ξοδεύεται με ευχαρίστηση, πραγματικά
Είναι κρίμα που πολλοί άνθρωποι υποτιμούν αυτό το είδος σεξουαλικού πειραματισμού.
 

Paracelsus

Addictionist
Joined
Nov 23, 2021
Messages
198
Reaction score
201
Points
43
Συμφωνώ απόλυτα! Προτιμώ να περιμένω μέχρι να περάσει η κορύφωση των επιδράσεων, οι σκέψεις να επανέλθουν λίγο-πολύ στο φυσιολογικό, αλλά οι αισθήσεις να παραμείνουν οξυμένες. Ένας εξαιρετικός συνδυασμός για μένα :cool:
 

xoxo2.0

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Aug 26, 2022
Messages
95
Reaction score
162
Points
43
Η μαριχουάνα είναι το ναρκωτικό με το οποίο έχω μεγάλη εμπειρία από την καλλιέργεια μέχρι την κατανάλωση. η μαστούρα της είναι πραγματικά ωραία και χαλαρωτική αλλά όταν πρόκειται για σεξ δεν νομίζω ότι είναι το ναρκωτικό που πρέπει να προτιμήσετε. δεν έχω δοκιμάσει να κάνω σεξ αφού μαστουρώσω από αυτή καθώς με κάνει να νυστάζω και δεν έχω πολλές σκέψεις στο μυαλό μου. ναι μερικές φορές με καυλώνει αλλά το σώμα μου εξακολουθεί να προτιμά να ξαπλώνει.
Αυτό μπορεί να μην είναι το ίδιο για σένα καθώς στην περιοχή μου οι εργάτες χρησιμοποιούν μαριχουάνα για να δουλέψουν σε υψηλή θερμοκρασία και λένε ότι αυτό τους δίνει επιπλέον ενέργεια και στο σπίτι έναν ευχάριστο ύπνο.
καθώς αυτό λειτουργεί διαφορετικά στους ανθρώπους, οπότε μπορείτε να το δοκιμάσετε,

Θα ήθελα πολύ να ακούσω τις εμπειρίες σας. :)
 

Mr Good Cat

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 6, 2023
Messages
281
Reaction score
112
Points
43
Για μένα το σεξ υπό MJ είναι οικείο πράγμα, και φέρνει νέα συναισθήματα εξαιρετικά σπάνια. Το κάνω συχνά, αλλά μπορώ να μετρήσω με τα δάχτυλα του δεξιού μου χεριού τον αριθμό των φορών που ήταν εκτός του εύρους.
Ναι! Υπήρξαν μερικές φορές που ήταν φανταστικό με δύο διαφορετικά κορίτσια (όχι ταυτόχρονα) τα οποία γνωρίζω πολλά χρόνια. Μπορώ να πω - ήταν σαν την πρώτη μου φορά - χαχαχα!!! Αυτή η MJ ήταν από τη μία πηγή - ένας γνωστός πωλητής δρόμου στην Ελλάδα. Πιθανώς είναι ένα είδος στελέχους.
 

russianboy

Don't buy from me
Member
Joined
Sep 22, 2023
Messages
3
Reaction score
0
Points
3
hhhhh ίδιο με το σεξ χωρίς συναίσθημα
 
Top