MDA ΑΠΌ ΤΗΝ ΗΛΙΑΚΉ - ΜΈΘΟΔΟΣ ΣΚΙΆΧΤΡΟΥ

kamikaze3030

Don't buy from me
Resident
Language
🇧🇷
Joined
May 22, 2023
Messages
42
Reaction score
21
Points
8
Γνωρίζει κανείς το υπόλοιπο αυτής της συνταγής; Είναι μια διάσημη συνθετική διαδρομή, χρειάζομαι το τέλος της, το μέρος της αναδιάταξης hofmann που χρησιμοποιεί TCCA για να σχηματίσει το MDA. Σας ευχαριστώ.

Ακολουθήστε παρακάτω:




100g
Helional (100g ~92ml)
Υδροξυλαμίνη HCl (36,93g)
DMSO (500ml)
NaOH (21g)
H2O2 30% διαλυμένο (ph 7,5-7.
8)
(600ml)

Ηλιακή μάζα: 192,21g/mol
Υδροξυλαμίνη.HCl μάζα: 69.49g/mol

Η αλδεΰδη (.52mol, 100g) προστέθηκε σε διάλυμα υδροξυλαμίνης HCl (.53mol, 36.93g) σε DMSO (500ml). Το διάλυμα αυτό θερμάνθηκε στη συνέχεια για 90 λεπτά σε 85-90* πάνω από καυτό/βράζον νερό με έντονη ανάδευση [βεβαιωθείτε ότι το RBF είναι ανοικτό από πάνω]. Μετά την απομάκρυνση της θερμότητας, το διάλυμα αφέθηκε να παραμείνει σε αναδευτήρα μέχρι η θερμοκρασία να φθάσει σε ~80*, και προστέθηκε υδατικό NaOH** μέχρι να επιτευχθεί pH 10 (η προσθήκη διαλύματος NaOH προκαλεί καπνό και σκούρο χρώμα του διαλύματος. Σημειώνεται απότομη αλλαγή του pH). [προαιρετικά: προστέθηκαν 6 g σόδας διττανθρακικού οξέος ως ρυθμιστικό pH]. Στη συνέχεια, σε 70*+, 500-600ml εξουδετερωμένου 30% H2O2 προστέθηκαν σταγόνα-σταγόνα μέσω χωνιού προσθήκης, διατηρώντας τη θερμοκρασία κάτω από 95*, και παρακολουθώντας το pH για να διατηρηθεί μεταξύ 9-10 (προσθήκη διαλύματος 10% NaOH εάν απαιτείται ) . Μετά την ολοκλήρωση της προσθήκης, η αντίδραση αφέθηκε να αναδευτεί μέχρι να σταματήσει η ανάπτυξη αερίων και η εξώθερμη. Το προκύπτον ανοικτό κίτρινο διάλυμα χύνεται σε ένα πιάτο pyrex σε θερμοκρασία περίπου 50*, και τοποθετείται σε ψυγείο 0* και αφήνεται να παραμείνει όλη τη νύχτα. Οι προκύπτοντες κρύσταλλοι φιλτράρονται υπό κενό και πλένονται με νερό. Ποσοτική απόδοση. (Θα πρέπει να υπάρχουν αστραφτεροί λευκοί κρύσταλλοι αμιδίου ίσως με υποψίες κίτρινου χρώματος που θα πρέπει να απομακρυνθούν με πλύση με νερό).

Λόγοι για χαμηλές αποδόσεις μπορεί να είναι η υπερθέρμανση της υδροξυλαμίνης/DMSO (οτιδήποτε πάνω από 100* θα αρχίσει να προκαλεί κίτρινο ακάθαρτο αμίδιο/χαμηλότερες αποδόσεις) και η μη προσθήκη αρκετού H2O2 στο σωστό εύρος pH.
 

eddycordon

Don't buy from me
New Member
Joined
May 21, 2023
Messages
27
Reaction score
13
Points
3
u το κάνατε ποτέ ?
 

kamikaze3030

Don't buy from me
Resident
Language
🇧🇷
Joined
May 22, 2023
Messages
42
Reaction score
21
Points
8
Εγώ δεν το κάνω, αλλά αρκετά παράνομα εργαστήρια στη χώρα μου κάνουν MDA με αυτή τη συνθετική οδό
 

eddycordon

Don't buy from me
New Member
Joined
May 21, 2023
Messages
27
Reaction score
13
Points
3
Πού βρήκατε αυτή τη σύνθεση;
 

gumarabic

Don't buy from me
Resident
Joined
Nov 13, 2022
Messages
28
Reaction score
11
Points
3
Πού βρήκατε αυτή τη σύνθεση;
 

kamikaze3030

Don't buy from me
Resident
Language
🇧🇷
Joined
May 22, 2023
Messages
42
Reaction score
21
Points
8
Σε ένα έργο της βραζιλιάνικης αστυνομίας που επισυνάπτεται στο διαδίκτυο με το συναρμολογημένο εργαστήριο και ένα μέρος της συνταγής γραμμένο με το χέρι, και σε ένα άλλο φόρουμ στο darkweb. Πρόκειται για μια απλή διαδρομή, την οποία χρησιμοποιούν πολλά παράνομα εργαστήρια για την παραγωγή MDA.
 

Unclejoe007

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Oct 25, 2022
Messages
8
Reaction score
6
Points
3
Αν κάποιος το έχει δοκιμάσει αυτό, παρακαλούμε ενημερώστε μας πώς κατέληξε!
 

kharpa177

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 7, 2023
Messages
58
Reaction score
20
Points
8
αδερφέ ξέρω ότι θα μπορούσα να σου δώσω ένα σημάδι σχετικά με αυτό πρόσθεσε με στο telegram: kharp12
 

googie

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 1, 2023
Messages
45
Reaction score
32
Points
18
Μοιραστείτε μαζί μας;
 

kamikaze3030

Don't buy from me
Resident
Language
🇧🇷
Joined
May 22, 2023
Messages
42
Reaction score
21
Points
8
Έχω ήδη πάρει την πλήρη συνταγή bro, ήμουν επιτυχής
 

Regis Kimble

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 28, 2023
Messages
11
Reaction score
5
Points
3
Πού μπορώ να βρω την πλήρη συνταγή; Δύο σκυλιά μου έδωσαν άθλιες αποδόσεις, ποτέ πάνω από 40%.
Νομίζω ότι μια αναγωγική αμίνωση με τετροξείδιο του τιτανίου θα μπορούσε να είναι μια καλή δοκιμή...
Σκέψεις;
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,661
Solutions
3
Reaction score
2,737
Points
113
Deals
1
ΦΑΚΙΛΗ ΜΕΤΑΤΡΟΠΗ ONE-POT ΤΩΝ ΑΛDEHYDES ΣΕ ΑΜΙΓΜΑΤΑ πηγήαποτελεσμάτων
 

Attachments

  • dVHjGr7Xgf.pdf
    698.1 KB · Views: 515

Regis Kimble

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 28, 2023
Messages
11
Reaction score
5
Points
3
Τι εξουδετερώνεται 30% H2O2- πώς μπορεί κανείς να "εξουδετερώσει" μια βάση και να εξακολουθεί να συμπεριφέρεται ως βάση;
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
Έχει προσαρμοστεί το Ph σε 7-7,5 λέει. Το H²O² είναι ένα οξύ, οπότε τυπικά λειτουργεί ως οξύ
 
Top