MDP2NP σε MDA μέσω αναγωγικής αμίνωσης NaBH4/CuCl2;

InLikeFlynn

Don't buy from me
Resident
Joined
May 27, 2023
Messages
46
Reaction score
27
Points
18
Είναι πραγματικά τόσο απλό όσο η αντικατάσταση του P2NP με το MDP2NP από το αυτοκόλλητο της σύνθεσης ενός τόπου για την αμφεταμίνη; Ποιες άλλες εκτιμήσεις πρέπει να έχω αν αυτό δουλέψει;
 

Pulser

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 28, 2023
Messages
5
Reaction score
1
Points
3
1. Θα χρειαστείτε MDP2P/οξική αμμωνία >ιμίνη> για να παράγετε MDA.

2. αν έχετε NaBH4, δεν χρειάζεστε CuCl2.
ο κυανοβοροϋδρίτης λειτουργεί καλύτερα σε αυτή την αντίδραση.
 

InLikeFlynn

Don't buy from me
Resident
Joined
May 27, 2023
Messages
46
Reaction score
27
Points
18
Δυστυχώς δεν υπάρχει πρόσβαση σε MDP2P (εκτός αν είμαι σε θέση να μετατρέψω το MDP2NP σε MDP2P) ή κυανοβοροϋδρίτη. Έχω πρόσβαση σε NaBH4/CuCl2 από άλλα πειράματα νιτροστυρενίου και MDP2NP.

Η μέθοδος στην οποία αναφέρομαι στην αρχική ανάρτηση είναι εδώ: https://bbgate.com/threads/one-pot-amphetamine-synthesis-from-p2np-with-nabh4-cucl2-1kg-scale.70/

Ήμουν απλά περίεργος αν το MDP2NP μπορεί να αντικαταστήσει το P2NP, θα επιβιώσει η μεθυλενοδιοξυομάδα στην αντίδραση και ομοίως με το P2NP και θα παράγει MDA;

Διαβάζω κάποια επιτυχία στη μείωση του MDP2NP σε MDA σε αυτό το νήμα εδώ: https://www.thevespiary.org/talk/index.php?topic=15090.0

Αλλά αναρωτιόμουν αν κάποιος το έχει κάνει και έχει κάποια εμπειρία από πρώτο χέρι ή συμβουλές για τη σύνθεση, αν είναι δυνατόν.
 

Pulser

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 28, 2023
Messages
5
Reaction score
1
Points
3
Πρέπει να ήταν πραγματικά αργά το βράδυ για μένα, για να απαντήσω σε μια εντελώς διαφορετική ερώτηση από αυτή που μου κάνατε.

Θα το εξετάσω για εσάς και θα δω ποια είναι η γνώμη μου.
 

Jordan Belfort

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 10, 2023
Messages
128
Reaction score
60
Points
28
Αν κάνετε ένα Al/Hg, Al/Ga με ιώδιο (αλλιώς δεν λειτουργεί) και θέρμανση μέχρι 30-35 βαθμούς Κελσίου, και αντικαταστήσετε τη μεθυλαμίνη/νιτρομεθάνιο με αιθυλαμίνη/νιτροεθάνιο θα λειτουργήσει και σε ένα δοχείο.
 

Melv99

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jan 16, 2023
Messages
31
Reaction score
11
Points
8
Ναι, λειτουργεί ακριβώς το ίδιο. Το αποτέλεσμα είναι Mda αντί για απλά A. Θα πρότεινα απόσταξη από IPA, προσθήκη βάσης και εκχύλιση με NP. Στη συνέχεια, κανονική επεξεργασία.
 

InLikeFlynn

Don't buy from me
Resident
Joined
May 27, 2023
Messages
46
Reaction score
27
Points
18
Υπάρχουν πολλές διαφορές φυσικών ιδιοτήτων μεταξύ του υδροχλωρικού MDA και του θειικού MDA; Δεν έχω στήσει ποτέ πριν συσκευή αερίου HCl και θέλω απλά να προσπαθήσω να αλατίσω με θειικό οξύ από τεμπελιά, εκτός αν πραγματικά αξίζει να κάνω HCl, τότε θα προχωρήσω και θα μάθω lol.
 

InLikeFlynn

Don't buy from me
Resident
Joined
May 27, 2023
Messages
46
Reaction score
27
Points
18
Θα αναφέρω όταν δοκιμάσω αυτό το σύνθετο. Πιθανότατα θα είναι το επόμενο έργο μου :)
 

Melv99

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jan 16, 2023
Messages
31
Reaction score
11
Points
8
Κάντε το θειικό άλας ως συνήθως. Είναι ευκολότερο αν γνωρίζετε ήδη τη διαδικασία και θα ξέρετε αν όντως παρήγατε κάτι. Μπορείτε να δοκιμάσετε το Hcl αργότερα, τότε που θα πάρετε το κολάι, αν θέλετε.

Το θειικό φαίνεται να είναι καλύτερη επιλογή παντού για το MDa..... ή έτσι έχω διαβάσει.
 

Akashic

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 19, 2023
Messages
9
Reaction score
2
Points
3
Δεδομένου ότι τυχαίνει να είναι σχετικό με την τρέχουσα εξέλιξη της θέσης, πώς γίνεται το mda hcl να μην έχει τις ίδιες υδροσκοπικές ιδιότητες με το amp hcl;

Όσο για την αναγωγή, αναρωτιέμαι κι εγώ πολύ καιρό γι' αυτό... αν όντως λειτουργεί ως άμεσος αναγωγέας του αντίστοιχου νιτρόπ, το nabh4/cupric θα ήταν μακράν η λαθραία οδός. η προσβασιμότητα LiAlH είναι περιορισμένη και το κόστος ή με το αμάλγαμα έχεις να αντιμετωπίσεις τον υδράργυρο, γιατί να το ρισκάρεις αν δεν χρειάζεται.

επίσης νομίζω ότι το θειικό οτιδήποτε είναι χάλια προσωπικά, και πιο αδύναμο από το αντίστοιχο άλας hcl. Πού είναι κάποιος που πραγματικά ξέρει τι λέει πώς θα πάρουμε το σταθερό amp hcl, Όχι λακκούβες γλίτσας
@InLikeFlynn υποθετικά Πρακτικά αυτή η γενιά hcl φτιάξε μια αξιοπρεπή συσκευή ex drip funnel,one hole stopper, filter flask, ptfe hose off the nipple, in line drying tube glass tube tip και clamp it on stand. Χωρίς πρόσθετη ξήρανση θα πήγαινα με στάγδην θειικό σε υδατικό hcl και nacl υγρή slush συνοχή. Και κάνε και μερικές ξηρές εκτελέσεις πριν επιχειρήσεις στο πολύτιμο υποθετικό φβ που δούλεψες
εναλλακτικά, τιτλοποίηση w/ aqueous Hcl 37% πιστεύω ότι είναι όντως το καλύτερο ωστόσο χρειάζεται περισσότερη δεξιότητα. υποθετικά πρέπει να προσθέσεις με ακρίβεια x ποσότητα οξέος κάτω από 6 σε 5,8 το κόλπο είναι στην προσθήκη προστίθεται μόνο μια φορά και αφήνεται να xtal χωρίς διαταραχή
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
518
Reaction score
281
Points
63
Το είχα ετοιμάσει χωρίς καμία ενόχληση που μπορώ να θυμηθώ, τα μέσα μου για την αναγωγή Al/Hg αλλά δεν μπορώ να θυμηθώ ποιο οξύ εμπλέκεται Απομόνωσα το πραγματικό άλας αλλά η μορφή του άλατος είναι κατάλληλη για πιο μακροπρόθεσμη αποθήκευση και δεν χρειάζεται αν σκοπεύετε να μεθυλιώσετε το άζωτο (πράγμα που δεν έκανα ποτέ).
 
Top