Η λιωμένη μεθαμφεταμίνη γίνεται μπλε

DirkDiggler

Don't buy from me
Resident
Language
🇩🇪
Joined
Feb 5, 2024
Messages
22
Reaction score
10
Points
3
Παρατήρησα ότι όταν η σκόνη PSE μου λιώνει, η σκόνη γίνεται γαλαζωπή. Τώρα υπέβαλα τη μεθαμφεταμίνη σε δοκιμή τήξης σε γυαλί και γίνεται επίσης μπλε. Είναι δυνατόν να έχω ακόμα πολύ μη αντιδραστικό Pse στο προϊόν μου ; Αν ΝΑΙ, ποιος μπορεί να είναι ο λόγος; λάθος θερμοκρασία;;;; χρόνος μαγειρέματος;;;;
ή υπάρχει κάποια άλλη μόλυνση;

Ελπίζω ότι κάποιος μπορεί να με βοηθήσει να διορθώσω αυτό το πρόβλημα.
Ευχαριστώ
Ευγενικοί χαιρετισμοί
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
Τι είδους χάπια χρησιμοποιείτε;
 

DirkDiggler

Don't buy from me
Resident
Language
🇩🇪
Joined
Feb 5, 2024
Messages
22
Reaction score
10
Points
3
Χρησιμοποίησα διαφορετικούς τύπους και όλα έγιναν μπλε στο γυαλί Νομίζω ότι κάνω κάτι λάθος με την αντίδραση ή τον καθαρισμό
 

hacke8

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Feb 26, 2024
Messages
117
Reaction score
31
Points
28
Γεια σας, κύριε, ξέρετε πώς να αφαιρέσετε τη μηλική χλωροφαιναραμίνη από τα χάπια υδροχλωρικής ψευδοεφεδρίνης; Είναι πάντα τόσο διαλυτή στον ίδιο διαλύτη όσο και η ψευδοεφεδρίνη.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
Έτσι, η μεθυλαμίνη αντιδρά με τα αλκαλικά μέταλλα και τα ηλεκτροθετικά μέταλλα σχηματίζοντας μπλε " ηλεκτρίδια" τα οποία προκαλούνται από διαλυμένα ηλεκτρόνια. Αυτό είναι φυσιολογικό και πιθανότατα αυτό που βλέπετε.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
Ποια αλληλουχία αντιδράσεων χρησιμοποιείτε;
 

DirkDiggler

Don't buy from me
Resident
Language
🇩🇪
Joined
Feb 5, 2024
Messages
22
Reaction score
10
Points
3
Τι εννοείτε με τον όρο ακολουθία αντιδράσεων;
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
Birch, Emde, Rp/I, Leukart, ποια μείωση; Υπάρχουν 20 τρόποι για να φτιάξεις μεθαμφεταμίνη, ποιον απ' όλους κάνεις εσύ;
 

DirkDiggler

Don't buy from me
Resident
Language
🇩🇪
Joined
Feb 5, 2024
Messages
22
Reaction score
10
Points
3
Χρησιμοποιώ την υποφωσφορική οδό... με κόκκινο φώσφορο, ιώδιο, εφεδρίνη, φωσφορικό οξύ...
 

testint

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 26, 2023
Messages
125
Reaction score
68
Points
28
Μου έχει συμβεί αυτό μόνο με τη χρήση ιωδίου redphos με χρονική απελευθέρωση πήγε από αφράτο λευκό σε τόσο σκούρο μπλε όπως το μελάνι στυλό εντάξει ποιότητα κακή απόδοση αυτό στα μέσα της δεκαετίας του '90
 

DirkDiggler

Don't buy from me
Resident
Language
🇩🇪
Joined
Feb 5, 2024
Messages
22
Reaction score
10
Points
3
Χρησιμοποιώ την υποφωσφορική οδό με κόκκινο φωσφορικό ιώδιο ...
Ποια διαδρομή πρέπει να χρησιμοποιήσω ώστε η ποιότητα να είναι καλύτερη;
 

Candyshop

Buying through escrow
New seller
Language
🇵🇱
Joined
Jul 13, 2023
Messages
30
Reaction score
17
Points
8
Deals
1
Γεια σας παρατήρησα ένα θέμα στο φόρουμ, οπότε έχω μια ερώτηση, τι ποσότητες χρησιμοποιείτε για την αντίδραση του ιωδίου και του κόκκινου φωσφόρου , και του ορθοξέος , ? Δώστε τις ποσότητες χρησιμοποιώντας 1 κιλό εφεδρίνης;
 

testint

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 26, 2023
Messages
125
Reaction score
68
Points
28
Δεν ζεσταίνεται πολύ αυτή η διαδρομή είναι μια χαρά δεν είμαι σίγουρος τι είναι το μπλε δεν το εξέτασα ποτέ πραγματικά cuz δεν ήταν θέμα ποιότητας αν και η θερμότητα είναι ο κύριος ύποπτος μου
 

DirkDiggler

Don't buy from me
Resident
Language
🇩🇪
Joined
Feb 5, 2024
Messages
22
Reaction score
10
Points
3
Ποια θερμοκρασία θα λέγατε ότι είναι εντάξει για αυτή τη διαδρομή;;;; Χρησιμοποιώ 110 - 130 C για αυτό
 

maserkooo

Don't buy from me
Resident
Joined
May 20, 2023
Messages
80
Reaction score
42
Points
18
Στο 90% των περιπτώσεων, ποντάρω στην εξαγωγή του σκύλου από τη δεύτερη ουσία που περιέχεται στο φάρμακο που χρησιμοποιείτε. μου συνέβη με το rhinopront.
 

DirkDiggler

Don't buy from me
Resident
Language
🇩🇪
Joined
Feb 5, 2024
Messages
22
Reaction score
10
Points
3
Χρησιμοποιούσα επίσης το rhinopront... το προϊόν λειτουργεί αλλά δεν ήταν τόσο καθαρό όσο θα ήθελα
 

DirkDiggler

Don't buy from me
Resident
Language
🇩🇪
Joined
Feb 5, 2024
Messages
22
Reaction score
10
Points
3
Ποιος ξέρει γιατί αυτό το Meth γίνεται μπλε/πράσινο ?
 

Attachments

  • MkAOcGKxjQ.jpeg
    MkAOcGKxjQ.jpeg
    2.4 MB · Views: 70

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
Σύμφωνα με μια αναζήτηση στον πιο εξαντλητικό πίνακα μηνυμάτων Meth Making στην ιστορία (, το αρχείο της Κυψέλης) το "Smurf dope" είναι το αποτέλεσμα των αναστολέων ισταμίνης: Loperamide, Chorphenimin, και loratadine Δεν απομακρύνεται από τα χάπια psuedoephedrine ( ενδεχομένως ακόμη και ολόκληρο χάπι shake and bake) και η χρήση σιδήρου ή χαλκού μπορεί να προκαλέσει πρασινωπή απόχρωση 🧑‍🔬
 

DirkDiggler

Don't buy from me
Resident
Language
🇩🇪
Joined
Feb 5, 2024
Messages
22
Reaction score
10
Points
3
Πώς μπορώ να καθαρίσω τα χάπια από αυτό;
 
View previous replies…

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
Αυτή είναι μια εξαιρετική ερώτηση. Εγώ θα το έκανα ένα ξέπλυμα με άνυδρη ακετόνη για αρχή . Αν αυτό δεν λειτουργούσε θα το διέλυα σε ζεστό IPA και θα το περνούσα από το χωνί buchner δεύτερο. Θα το διέλυα σε χλωροφόρμιο και θα το περνούσα από το χωνί buchner 3ο και θα το δοκίμαζα με νερό δεύτερο (διαλύοντας το και περνώντας το από το χωνί buchner) αφού το νερό είναι ο φθηνότερος διαλύτης. Βλέπω ότι η χλωροφινεραμίνη και η λοπεραμίδη είναι διαλυτές σε νερό αλκοόλη και χλωροφόρμιο οπότε η ακετόνη είναι η μόνη σου.ελπίδα και μάλλον δεν είναι διαλυτή σε αυτήν ούτε και η μεθαμφεταμίνη. Οπότε αυτή είναι μια καλή εξήγηση γιατί είναι εκεί μέσα . Η λορατσδίνη ΔΕΝ είναι διαλυτή στο νερό, οπότε αυτή είναι η μόνη σου ελπίδα εκτός αν έχεις MEK DMSO ή κάτι άλλο καλό
 

DirkDiggler

Don't buy from me
Resident
Language
🇩🇪
Joined
Feb 5, 2024
Messages
22
Reaction score
10
Points
3
Σας ευχαριστώ για αυτές τις καλές πληροφορίες...Εγώ πάντοτε κλέβω το προϊόν μου με ακετόνη και κάνω ανακρυστάλλωση με αιθανόλη....αλλά εξακολουθεί να γίνεται μπλε.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
Συνήθως αρχίζω να πληκτρολογώ και ακριβώς πριν πατήσω return κάνω έρευνα 3 λεπτών και η έρευνα έλεγε ότι τα πράγματα δεν βγαίνουν εύκολα, πράγμα που ήταν λογικό, γιατί αν ήταν έτσι δεν θα ήταν εκεί μέσα
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
Στην κυψέλη λένε ότι το τετραχλωροαιθυλένιο είναι το σωστό υλικό
 
Top