Μεθ για έναν εντελώς αρχάριο

Folder

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 6, 2024
Messages
5
Reaction score
1
Points
3
Θα είναι η πρώτη φορά που θα επιχειρήσω κάτι τέτοιο και ειλικρινά είναι τρομακτικό, οι γνώσεις μου στη χημεία είναι ελάχιστες έως μηδαμινές και δεν είμαι ακόμα σίγουρος για το ποια συνταγή να χρησιμοποιήσω, θα εκτιμούσα πραγματικά τη βοήθεια σε τρία θέματα:

- Δεν ξέρω βιβλία ή βίντεο που θα μπορούσαν να με βοηθήσουν, καθώς δεν είμαι αυτός που συνήθως εμβαθύνει στη χημεία, οπότε οτιδήποτε για αρχή θα ήταν υπέροχο, δεν μπορώ καν να αρχίσω να καταλαβαίνω πώς αυτές οι αντιδράσεις παράγουν αυτά τα αποτελέσματα και ποιες χημικές ουσίες μπορώ να αντικαταστήσω με άλλες ή να συνθέσω μόνος μου...

- Συνταγή μεθαμφεταμίνης, σκέφτηκα αρχικά να χρησιμοποιήσω εφεδρίνη που εξάγεται από χάπια γι' αυτό(http://bbzzzsvqcrqtki6umym6itiixfhn...hesis-from-ephedrine-or-pseudoephedrine.7394)./), αλλά η πρόθεσή μου δεν είναι να το χρησιμοποιήσω, αλλά μάλλον να δω αν είναι δυνατόν να βγάλω κέρδος στο μέλλον(ξέρω μερικούς ανθρώπους που ασχολούνται), και κοιτάζοντας την ποσότητα της εφεδρίνης που απαιτείται με έκανε να το εγκαταλείψω, θα κόστιζε περίπου 20~30 δολάρια για να πάρω στα χέρια μου ένα μόνο γραμμάριο εφεδρίνης(χρησιμοποιώντας χάπια, οι άλλες συνταγές για εφεδρίνη φαίνονται 100% εκτός των δυνατοτήτων μου και εντελώς ακατανόητες.) και πώς θα αγοράσω εκατοντάδες κουτιά OTC φαρμάκων χωρίς να σηκώσω ένα φρύδι;, υπάρχει κάποια άλλη συνταγή που είναι δυνατόν να κάνει ένα πολύ νέο(και φτωχό) εργαστήριο αλλά που θα μπορούσε επίσης να κλιμακωθεί για παρτίδες ~100g σε βάρος; είναι αυτό υπερβολικό;

- Χημικές ουσίες και εξοπλισμός, είμαι πολύ κουρασμένος να εμπιστευτώ κανέναν απολύτως για να μου πουλήσει χημικές ουσίες για να φτιάξω ναρκωτικά, υπάρχουν έμποροι χημικών στη Νότια Αμερική που να είναι αξιόπιστοι;, και τέλος οι φιάλες και όλα τα άλλα είναι λίγο πολύ ακριβά για τώρα, μπορώ να κάνω DIY το δρόμο μου για την παρασκευή ναρκωτικών; υπάρχουν κάποιοι οδηγοί σχετικά με αυτό;

για άλλη μια φορά θα είναι η πρώτη μου προσπάθεια και είναι τρομακτικό, οποιαδήποτε βοήθεια εκτιμάται, ευχαριστώ εκ των προτέρων.
 

skanderbeg

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Oct 14, 2022
Messages
59
Reaction score
33
Points
18
P2P meth υπάρχει ένα βίντεο στον ιστότοπο. Κάντε την έρευνά σας για το πώς να αποκτήσετε τα πράγματα που απαιτούνται για να φτιάξετε μόνοι σας P2P και κάντε το. Το Shakenbake, η μείωση της σημύδας και το RED P/Iodine είναι όλες μέθοδοι που χρησιμοποιούν εφεδρίνη. Η μέθοδος με σχεδόν καθόλου απαιτούμενο εξοπλισμό είναι το Shaknenbake. Απλά πάρτε ένα σκληρό μπουκάλι μερικά χάπια pfed, μπαταρίες λιθίου, μεθανόλη, υγρό εκκίνησης (διαιθυλαιθέρας), καυστική σόδα, νιτρικό αμμώνιο και λίγο θειικό οξύ (πάνω από 90%) και αναπτύξτε μερικά μπαλάκια για να κρατήσετε την πίεση στο μπουκάλι. Αυτά είναι σχεδόν όλα.
 

Folder

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 6, 2024
Messages
5
Reaction score
1
Points
3
Θα το εξετάσω, σας ευχαριστώ
 

Shagnazty101

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 20, 2024
Messages
8
Reaction score
4
Points
3
Μόνο για εκπαιδευτικούς σκοπούς και για να μην κάψετε το τετράγωνο γύρω σας... Πάρτε ένα διαφανές μπουκάλι αναψυκτικού, πλαστικό με καπάκι. Καθαρίστε και στεγνώστε καλά. Αν πέσει νερό ή υγρασία στο λίθιο, θα υπάρξει πρόβλημα. Κάποιος μπορεί να πάρει ίσα μέρη ψευδολιθίου, αλισίβα, και το κοκκώδες υλικό από μια στιγμιαία ψυχρή πρέσα. Και πάλι, μην σπάσετε τη συσκευασία νερού μέσα. Και βεβαιωθείτε ότι είναι νιτρική αμμωνία. Θα πει ένας τύπος στο σακουλάκι το ενεργό υλικό. Ένας μάγκας θα έβαζε τα θρυμματισμένα χάπια και τη νιτρική αμμωνία στο μπουκάλι και θα πρόσθετε ενάμιση φλιτζάνι καύσιμο κατασκήνωσης Coleman, ή οποιοδήποτε υλικό με βάση τη νάφθα, στο μπουκάλι. Ένας μάγκας θα χρειαζόταν μια πένσα και ένα σετ κοπτικών μαχαιριών. Πιάστε μια μπαταρία λιθίου ΑΑ στη βάση της με την πένσα και αρχίστε να ξεκολλάτε το μεταλλικό περίβλημα γύρω από την μπαταρία. Θα ζεσταθεί, μην ανησυχείτε. Ξεφλουδίστε το μέχρι τη μέση και στη συνέχεια, χρησιμοποιώντας τα δάχτυλά σας, τραβήξτε το ρολό του πλαστικού από το εσωτερικό του και ξετυλίξτε το. Θα υπάρχουν δύο στρώματα από σκούρο υλικό καλυμμένο με πλαστικό που μοιάζει κάπως με μέταλλο, και ένα άλλο λεπτό κομμάτι στο κέντρο που γίνεται πιο σκούρο και ζεστό. Αυτό το μεσαίο κομμάτι είναι το λίθιο. Σχίστε το σε κομμάτια 1" και βάλτε το μέσα στο μπουκάλι. Γρήγορα. Ένας άνθρωπος θα θέλει να κάνει μια μπαταρία ανά κουτί. Προσθέστε την αλισίβα τελευταία και αντικαταστήστε το καπάκι άνετα. Όχι πολύ σφιχτά. Στη συνέχεια, αρχίστε να ανακινείτε. Ανάλογα με τις συνθήκες θα μπορούσε να αρχίσει να αντιδρά αμέσως, ή θα μπορούσε να πάρει κάποιο χρόνο. Το μπουκάλι θα ζεσταθεί και θα γεμίσει με αέρια. Όταν νιώσετε ότι είναι έτοιμο να σκάσει, χαλαρώστε το καπάκι απαλά και αργά μακριά από το πρόσωπο οποιουδήποτε. Θα υπάρχει μια πολύ έντονη μυρωδιά αμμωνίας που μπορεί να βλάψει αν εισέλθει στα μάτια ή στους πνεύμονες. Συνεχίστε να το επαναλαμβάνετε, ανακινώντας συνεχώς δυνατά μέχρι να κρυώσει και να μην έχει πια πίεση. Μεταγγίστε το υγρό σε φίλτρα και ένα ποτήρι. Σε ένα άλλο δωμάτιο, χρησιμοποιήστε μια κανάτα 2 λίτρων και πλύνετε n στεγνώστε. Βάλτε μια τρύπα στο καπάκι αρκετά μεγάλη ώστε να μπορέσετε να περάσετε μέσα ένα λεπτό σωλήνα μήκους περίπου 2'. Βάλτε τον μέσα περίπου μια ίντσα. Βάλτε ένα φλιτζάνι αλάτι στο μπουκάλι και στη συνέχεια 2 κουταλιές της σούπας θειικό οξύ στο μπουκάλι. Μην χρησιμοποιήσετε κουτάλι... Αντικαταστήστε το καπάκι. Γρήγορα. Θα αρχίσει να βγαίνει καπνός από το σπίτι. Βάλτε τον σωλήνα στο υγρό από το άλλο μπουκάλι και ανακατέψτε. Όταν τελειώσετε, βάλτε το περιεχόμενο στο φίλτρο και αφαιρέστε το λευκό υλικό. Πιέστε με σκληρό βιβλίο ή οτιδήποτε άλλο, ξετυλίξτε το και αφήστε το να στεγνώσει. Ρίξτε από πάνω κρύο οινόπνευμα Ethel ή ασετόν και πιέστε ξανά. Ξετυλίξτε το και αφήστε το να στεγνώσει. Έγινε
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,307
Solutions
4
Reaction score
879
Points
113
Πιθανότατα θα χρειαστείτε κάποιο χρονικό διάστημα ( Ένα έτος) προτού το επιχειρήσετε. Παλαιότερα δεν καταλάβαιναν τη φυσιολογία Έτσι άνοιγαν τρύπες στα κεφάλια των ανθρώπων για να εκτονώνουν την πίεση. Δεν είναι πολύ πιθανό να πετύχετε χωρίς να ξέρετε πώς λειτουργεί. Απλά προσπαθώ να σας γλιτώσω από κάποια χρήματα/δάχτυλα.
 

Folder

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 6, 2024
Messages
5
Reaction score
1
Points
3
Ναι, καταλαβαίνω ότι θα πρέπει να ψάξω πολύ πρώτα και σας ευχαριστώ που λαμβάνετε υπόψη την ασφάλειά μου, είμαι όμως σε αμηχανία για το από πού να ξεκινήσω ακόμη και να προσπαθήσω να το καταλάβω, δεν έχω καμία επίσημη γνώση στη χημεία και δεν ξέρω από πού να ξεκινήσω, συν το ότι όλα εδώ στη νότια Αμερική είναι τόσο ακριβά που με κάνει να κρυώνω μόνο και μόνο κοιτάζοντας όλο τον εργαστηριακό εξοπλισμό. Έχετε κάποιο βιβλίο που θα μπορούσατε να μου προτείνετε; Τα σεμινάρια ή τα βίντεο είναι επίσης μια χαρά, σας ευχαριστώ.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,307
Solutions
4
Reaction score
879
Points
113
Η chemistry libre είναι ένα θέαμα που έχω χρησιμοποιήσει για να μάθω βασικές έννοιες της Χημείας, αλλά υπάρχουν 100 άλλες που θα σας διδάξουν το ίδιο πράγμα. όταν πρόκειται για μεθαδόνη Συγκεκριμένα υπάρχουν μόνο μερικές βασικές αντιδράσεις που θα σας οδηγήσουν εκεί και έχουν ονόματα που μπορείτε να κοιτάξετε για να πάρετε μια γενική εικόνα. Μια αντίδραση αμινοποίησης είναι άλλη 10. Μια αναγωγή που μοιάζει με σημύδα και μια Leuckart είναι εξαιρετικά δημοφιλείς. λίθιο Και η αμμωνία είναι μια σημύδα, το ίδιο και το αμάλγαμα αλουμινίου Και το φωσφορικό / ιωδιούχο ή υδροϊώδες οξύ. Αυτός ο σύνδεσμος θα σας διασκεδάσει για λίγο https://erowid.org/archive/rhodium/chemistry/index.html
και όταν έχετε μια ερώτηση αυτό το ένα έχει πιθανώς την απάντηση. Χρησιμοποιήστε την αναζήτηση
υπάρχουν αρκετές πληροφορίες εκεί για να σας κρατήσουν για τουλάχιστον 6 μήνες (δεν ξέρω γιατί λέει ενεργοποίηση των cookies αλλά δεν προτείνω να ενεργοποιήσετε το Jack shit
 

Folder

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 6, 2024
Messages
5
Reaction score
1
Points
3
Θα το εξετάσουμε, σας ευχαριστώ πολύ
 

oon1

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Feb 3, 2024
Messages
6
Reaction score
5
Points
3

Raz

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 21, 2022
Messages
17
Reaction score
25
Points
3
Μερικές άλλες υποδείξεις, όταν απαερίζετε τη φιάλη, να την κρατάτε πάντα όρθια. Δεν θέλετε να το κρατάτε υπό οποιαδήποτε γωνία, καθώς δεν υπάρχει οξυγόνο στο εσωτερικό της φιάλης. Αν δείτε κομμάτια λιθίου να αναφλέγονται μέσα στο καύσιμο όταν αγγίζουν το κάτω στρώμα, αυτό θα πρέπει να είναι εντάξει. Εφόσον δεν υπάρχει οξυγόνο στο εσωτερικό της φιάλης δεν μπορεί να συμβεί τίποτα.
Υπάρχει ένα βίντεο στο διαδίκτυο με κάποιον ηλίθιο κυβερνητικό τύπο με πλήρη στολή προστασίας από επικίνδυνα υλικά που ανατινάχθηκε σε ένα δρόμο επειδή έριξε τη φιάλη όταν την έριξε. Άφησε αέρα στην αντίδραση και έδωσε στο λίθιο οξυγόνο για να αναφλέξει το καύσιμο. Ξεκαρδιστικά ηλίθιος δήθεν επαγγελματίας.
Όμως ο σκοπός είναι να αντιδράσει (να λιώσει) το λίθιο με την ατμόσφαιρα της αμμωνίας για να σχηματιστούν μικρά σφαιρίδια "υγρού λιθίου" Οπότε η πίεση είναι απαραίτητη. Στη συνέχεια, αυτές οι σφαίρες είναι σε θέση να μειώσουν την ψευδο/εφεδρίνη.
Υπάρχει επίσης βίντεο στο διαδίκτυο, χωρίς ήχο όμως. Απλά ένας τύπος μασάει τσίχλα και δείχνει σε όλους τους μπάτσους πώς να το φτιάξουν. Κάνει πολύ καλή δουλειά στο να παραμένει ψύχραιμος ακόμα και όταν σχεδόν ανατινάζεται γιατί δεν μπορεί να απελευθερώσει την πίεση. Αλλά το κάνει και όλα πάνε καλά. Υπάρχει επίσης ένα άλλο βίντεο με κάποιον τύπο να περπατάει στο δάσος και να το κάνει με το VICE νομίζω και ένα ξεκαρδιστικό με ένα κορίτσι λυκείου να το κάνει με τον δημοσιογράφο να την ρωτάει αν θα έτρωγε μπαταρίες λιθίου lol.
Ω και μην επαναχρησιμοποιείτε μπουκάλια αντίδρασης. Θα αποτύχουν αν επαναχρησιμοποιηθούν. Οπότε είναι καλύτερο να το χρησιμοποιήσετε μια φορά και να πάρετε ένα καινούργιο.
 

Shagnazty101

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 20, 2024
Messages
8
Reaction score
4
Points
3
Μια συμβουλή... Μην κρατάτε ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ που χρησιμοποιείται σε αυτή τη μέθοδο. Περιβλήματα μπαταριών, μπουκάλια, σωλήνες και μην τα πετάτε στα σκουπίδια ή στην άκρη του δρόμου. Όταν το μπουκάλι διαλύεται θα εισέλθει νερό και θα γίνει ανάφλεξη. Κάψτε τα πάντα σε ένα βαρέλι ή σε έναν κουβά των 5 γαλάτων.
 

door

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 25, 2024
Messages
18
Reaction score
2
Points
3
Γεια σας Ψάχνω για βοήθεια καθώς δεν ξέρω πολλά αλλά είμαι καλός με τα χέρια μου Μπορώ να πάρω στα χέρια μου 1λίτρο mayber περισσότερο από bmk λάδι ήθελα να ξέρω πώς να το κάνω κρυσταλλική μέθοδο μεγάλες μετοχές (δεν έχω εργαστήριο ή εξοπλισμό αλλά μπορώ να αυτοσχεδιάσω )
 

Shagnazty101

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 20, 2024
Messages
8
Reaction score
4
Points
3
Όντας άπειρος και , συγχωρέστε μου τη φράση, άσχετος με τις πρόζες ή, υποθέτω, με τις βασικές χημικές... Θα ήταν φρόνιμο για κάποιον να επιμείνει σε αυτά που έχει ως οδηγίες γιατί μια σκόνη θα άλλαζε τα πάντα. Ένας καλός κανόνας, ένα πουλί στο χέρι αξίζει περισσότερο από δύο στο θάμνο. Κάποιος θα ήταν καλό να περάσει από την πειραματική του φάση ΜΕΤΑ από την εμπειρία του.
Lol... Όλοι μας έχουμε βρεθεί εκεί. Υποθετικά μιλώντας, φυσικά.
 

Folder

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 6, 2024
Messages
5
Reaction score
1
Points
3
Ναι, θα κάνω έρευνα πρώτα, αλλά προσπαθώ να μάθω όσο το δυνατόν περισσότερα και να δω ποια συνταγή θα είναι εφικτό να φτιάξω χωρίς να ανατινάξω ένα παράνομο εργαστήριο ή να σκοτωθώ στη διαδικασία, μικρά βήματα, ευχαριστώ για τη συμβουλή
 
Top