Meth Synth : υπάρχουν εναλλακτικές λύσεις για το h3po2 ή για τον κόκκινο φώσφορο που δεν είναι εφικτές

stevepreston

Don't buy from me
New Member
Language
🇺🇸
Joined
Aug 24, 2024
Messages
20
Reaction score
3
Points
3
ΠΑΡΑΚΑΛΩ υπάρχει κάποια εναλλακτική λύση για το h3po2 ή για τον κόκκινο φώσφορο δεν είναι εφικτή στη χώρα μου κάποιος να βοηθήσει
Έχω τους κρυστάλλους ιωδίου / naoh / υδριώδες οξύ / hcl / eveeeeryyything έχω πρόσβαση σε όλα εκτός από αυτά τα δύο παρακαλώ κάποιος να βοηθήσει
 

BlueDex

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Dec 5, 2022
Messages
65
Reaction score
26
Points
18
Μπορείτε να χρησιμοποιήσετε φωσφίδιο αργιλίου (AlP), αλλά αυτό μπορεί να απελευθερώσει τοξικό αέριο φωσφίνη. Κάντε το έξω ή σε απορροφητήρα και φορέστε μάσκα αερίων και λοιπά. AlP + I2 --> AlI3 + PI3. Το φύλλο αλουμινίου έχει χρησιμοποιηθεί για τη μετατροπή της αιθανόλης σε ιωδιούχο αιθύλιο, αλλά όχι σε αιθάνιο. Το ιώδιο και ο κόκκινος φώσφορος μπορούν να μετατρέψουν την αιθανόλη σε αιθάνιο. Το φωσφίδιο του αργιλίου περιέχει φώσφορο.

Εδώ η νορεφεδρίνη ανάγεται σε δεξτροαμφεταμίνη.
Orp7lDPkS4


Το φωσφίδιο του αργιλίου δεν είναι αστείο. Αν εισπνεύσετε το αέριο φωσφίνη, είστε νεκροί.
JHlYWQgeDq


Τοξικό αέριο φωσφίνης.
GqptOKR7WT
 

stevepreston

Don't buy from me
New Member
Language
🇺🇸
Joined
Aug 24, 2024
Messages
20
Reaction score
3
Points
3
πώς να προχωρήσετε παρακαλώ αναλογίες ψευδοφιδίου και ιωδίου και φωσφορικού αργιλίου και χρόνου επαναρροής και θερμότητας παρακαλώ
 

BlueDex

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Dec 5, 2022
Messages
65
Reaction score
26
Points
18
Δεν πρόκειται για φωσφορικό αργίλιο AlPO4. Φωσφίδιο του αργιλίου AlP.
 

stevepreston

Don't buy from me
New Member
Language
🇺🇸
Joined
Aug 24, 2024
Messages
20
Reaction score
3
Points
3
και θα μπορούσε να αντικαταστήσει τον κόκκινο φώσφορο ? στην υδριδική αναγωγή ?
 

stevepreston

Don't buy from me
New Member
Language
🇺🇸
Joined
Aug 24, 2024
Messages
20
Reaction score
3
Points
3
Υπάρχει κάποια βοήθεια εδώ
 

stevepreston

Don't buy from me
New Member
Language
🇺🇸
Joined
Aug 24, 2024
Messages
20
Reaction score
3
Points
3
γεια σας οποιαδήποτε βοήθεια παρακαλώ υπάρχει τρόπος να το κάνω χωρίς τον κόκκινο φώσφορο παρακαλώ παιδιά έχω μόνο i2 (εργαστηριακός βαθμός) και hi (57%) παρακαλώ οποιαδήποτε βοήθεια υπάρχει κάποια εναλλακτική λύση για τον κόκκινο φώσφορο γιατί μπορώ να βρω το h3po2 ( το υποοξύ ) υπάρχει κάποιο άλλο οξύ μπορεί να βοηθήσει ?
 

Jimmyjohn48

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 6, 2024
Messages
21
Reaction score
3
Points
3
Δεν έχετε πρόσβαση σε αγώνες στην περιοχή σας; Τα εντυπωσιακά μαξιλαράκια είναι μια καλή πηγή
 

stevepreston

Don't buy from me
New Member
Language
🇺🇸
Joined
Aug 24, 2024
Messages
20
Reaction score
3
Points
3
υπάρχει αλλά δεν είναι επεκτάσιμη αφού χρειάζεται πολύς χρόνος αφού τα σπιρτόκουτα στη χώρα μου είναι σπάνια να βρεθούν ..δεν έχω κανένα πρόβλημα σε pse ή χάπια εφιδρίνης ή υδριώδες οξύ ή κρυστάλλους ιωδίου το μόνο μου πρόβλημα είναι το red.p και το hypo
 

Jimmyjohn48

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 6, 2024
Messages
21
Reaction score
3
Points
3
Υπάρχουν και άλλοι τρόποι για να το αποκτήσετε, όπως παρατήρησα εδώ. Μπορείτε να ρωτήσετε έναν από τους ειδικούς εδώ μέσα σε ιδιωτικό μήνυμα
 

BlueDex

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Dec 5, 2022
Messages
65
Reaction score
26
Points
18
Αποκτήστε το φωσφίδιο του αργιλίου. Βεβαιωθείτε ότι η φιάλη είναι γεμάτη με Argon για αδρανή ατμόσφαιρα. Μπορείτε να συνδυάσετε ιώδιο (I2), υδροϊώδες οξύ (HI) και φωσφίδιο αργιλίου (AlP) και ατμόσφαιρα αργού (Ar) και την εφεδρίνη ή τη νορεφεδρίνη σας για να την αναγάγετε σε δεξτρομεθαμφεταμίνη ή δεξτροαμφεταμίνη και ίσως να προσθέσετε διαλύτη εξανίου (υγρό αναπτήρα άνθρακα ή καύσιμο κατασκήνωσης Coleman).

Φωσφίδιο αργιλίου (AlP).
ZCD2nu0sQl
 

SoldadoDeDrogas

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 16, 2023
Messages
214
Reaction score
142
Points
43
Εάν έχετε υδροϊώδες οξύ, αυτό είναι το μόνο που χρειάζεστε για να αναγάγετε την εφεδρίνη/ψευδο- σε μεθαμφεταμίνη. Απλώς επαναρροφάτε υδροϊώδες οξύ και εφεδρίνη για μερικές ώρες.
Η αντίδραση υποφωσφορικού οξέος/κόκκινου φωσφόρου και ιωδίου απλώς δημιουργεί το υδροϊώδες οξύ.
 

stevepreston

Don't buy from me
New Member
Language
🇺🇸
Joined
Aug 24, 2024
Messages
20
Reaction score
3
Points
3
Είσαι σίγουρος γι' αυτό; γιατί διάβασα κάπου ότι ο κόκκινος φώσφορος είναι επίσης απαραίτητος για να συνεχιστεί η αντίδραση όχι;
 

SoldadoDeDrogas

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 16, 2023
Messages
214
Reaction score
142
Points
43
Το κόκκινο p ή η περιεκτικότητα σε φώσφορο τρώει το ιώδιο και το υδριώδες οξύ είναι το προϊόν, μαζί με (νομίζω;) κάποια πράγματα που ανακυκλώνονται (hypo;), αέριο φωσγένιο και λίγο νερό;
Δεν είναι απαραίτητο να φτιάξεις μεθαμφεταμίνη αν έχεις ήδη το HI (υδρογονανθρακικό οξύ), αλλά αυτό ανακυκλώνεται και συνεχίζει να αντιδρά με οποιοδήποτε ιώδιο μέχρι να εξαντληθεί. Αυτός είναι ο λόγος για τον οποίο μπορείτε να αποθηκεύσετε το κόκκινο p σας και να το χρησιμοποιήσετε για μερικά μαγειρέματα πριν αδρανοποιηθεί (ή έτσι μου έχουν πει). Δεν έχω ακούσει ποτέ ότι κάποιος μπορεί να αποθηκεύσει το υποπό για άλλη χρήση, οπότε δεν είμαι σίγουρος γι' αυτό. Το κόκκινο p συνήθως φιλτράρεται από το διάλυμα μετά την αντίδραση με το EP/PSE και το ιώδιο που έχει απομείνει εξουδετερώνεται με θειοθειικό νάτριο πριν μετατραπεί σε HCl.

Δεν ξέρω τον ακριβή μηχανισμό και δεν έχω όρεξη να τον ψάξω άλλο..... Δεν έχω δει πάρα πολλές πληροφορίες σχετικά με αυτό, ούτε επειδή είναι μια "ξεπερασμένη" μέθοδος και κανείς δεν μπορεί να ασχοληθεί πια, οπότε δεν είμαι ακριβώς σίγουρος αν το κόκκινο p θα αναγεννήσει το υδριώδες οξύ αφού έχει χρησιμοποιηθεί για την αναγωγή EP/PSE ή in-situ ή αν μπορεί να χρησιμοποιηθεί μόνο για την αντίδραση με το ιώδιο για την παραγωγή υδριώδους οξέος. Ίσως κάποιος που γνωρίζει πραγματικά και μπορεί να το εξηγήσει να μας κάνει την χάρη...
 

stevepreston

Don't buy from me
New Member
Language
🇺🇸
Joined
Aug 24, 2024
Messages
20
Reaction score
3
Points
3
Σας ευχαριστώ, έχει περάσει καιρός από τότε που δημοσίευσα την ερώτησή μου, αλλά δεν υπάρχουν ειδικοί εδώ για να ansewer και είμαι πραγματικά κολλημένος, επίσης, δεν με πειράζει να πετάξω th Hi μετά τη χρήση του, επειδή είναι φθηνό εδώ όπου ζω, ούτως ή άλλως ήσασταν ο μόνος που απάντησε, σας ευχαριστώ πολύ, ούτως ή άλλως
 

stevepreston

Don't buy from me
New Member
Language
🇺🇸
Joined
Aug 24, 2024
Messages
20
Reaction score
3
Points
3
Είσαι σίγουρος γι' αυτό; γιατί διάβασα κάπου ότι ο κόκκινος φώσφορος είναι επίσης απαραίτητος για να συνεχιστεί η αντίδραση όχι;
 

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
298
Reaction score
245
Points
43
Ναι, έχει δίκιο. Το HI 57% θα κάνει ωραία τη δουλειά, θα πρέπει όμως να χρησιμοποιήσετε μια καλή περίσσεια από αυτό, η συγκέντρωση πρέπει να παραμένει > 40% όλη την ώρα. Μπορείτε να μειώσετε την ποσότητα HI που απαιτείται προσθέτοντας H3PO4 85%+ κατά τη διάρκεια της αντίδρασης, πράγμα που θα το αφυδατώσει και θα διατηρήσει τη λειτουργική συγκέντρωση HI υψηλή. Προσοχή! Δεν θέλετε να σπρώξετε το HI προς τα έξω!
Ένας άλλος τρόπος είναι να παρασκευάσετε το HI επιτόπου από φωσφορικό οξύ και NaI ή KI.
Και φυσικά το H3PO3 θα λειτουργήσει πολύ καλά ως αντικατάσταση του RP ή του H3PO2 - χρειάζεται περισσότερο από αυτό και υψηλότερες θερμοκρασίες αλλά λειτουργεί εξαιρετικά. Το H3PO4/NaI ή KI χρειάζεται ακόμη υψηλότερες θερμοκρασίες.
Για το H3PO3 αναζητήστε τις προμήθειες υδροπονίας ή αμπελοκαλλιέργειας.
 

stevepreston

Don't buy from me
New Member
Language
🇺🇸
Joined
Aug 24, 2024
Messages
20
Reaction score
3
Points
3
hi + h3po3 μπορείτε να παρέχετε θερμοκρασία και χρόνο για επαναρροή ;
 
Top