Εκχύλιση υδροχλωρικής μεθαδόνης από το στόμα 1mg/1ml UK

Diziet Sma

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 13, 2023
Messages
8
Reaction score
1
Points
3
Προσπαθώ να εξαγάγω/διαχωρίσω το API (δραστικό φαρμακευτικό συστατικό|) υδροχλωρική μεθαδόνη από το στόμα 1mg/1ml.

όπου έχω την έδρα μου είναι ένα πράσινου χρώματος μέτρια παχύρρευστο σιρόπι.

Υπάρχουν πολλές εταιρείες που παράγουν παρόμοια προϊόντα με διαφορετικά συστατικά.

Δεν κατονομάζω την εταιρεία, αλλά αυτή είναι η λίστα με τα έκδοχα.

Κατάλογος εκδόχων
ΠροπυλενογλυκόληΦ. Ευρ.
Υδροξυβενζοϊκό μεθύλιοPh. Eur
Υδροξυβενζοϊκό προπύλιοPh. Eur
Υγρή μαλτιτόληPh. Eur
Καραμέλα E150
Μπλε πατέντα V (E131)
Καθαρισμένο νερό


Μπορεί κάποιος να με βοηθήσει με μια πλήρη εκχύλιση με λεπτομέρειες; Έχω αρκετά βασική εμπειρία αλλά έχω διαβάσει πολλά. Έχω αγοράσει κάποια βασικά πράγματα - χωνιά διαχωρισμού, φιλτράρισμα υπό κενό, συσκευή απόσταξης κ.λπ. Και είμαι ευτυχής να αγοράσω οτιδήποτε χρειαστεί για να κάνω αυτή την εκχύλιση/ διαχωρισμό.

Θα ήμουν πολύ ευγνώμων για μια ολοκληρωμένη διαδικασία, αλλά ακόμη και μια καλή αρχή θα εκτιμούσα πολύ.

Ευχαριστώ.
 

Hank Schrader

Don't buy from me
Resident
Joined
Nov 10, 2022
Messages
79
Reaction score
165
Points
33
Η υδροχλωρική μεθαδόνη έχει τη μορφή διαλυτού άλατος. Σε αντίθεση με τη βάση της μεθαδόνης.
Η ομάδα μου παράγει μεθαδόνη και καθαρίζει μέσω της βάσης.
Η βάση έχει κρυσταλλική εμφάνιση η οποία είναι αδιάλυτη στο νερό! Πώς μπορώ να δω τη διαδικασία λήψης της μεθαδόνης από το σιρόπι σας;
Θα αραιώσω 100 ml του σιροπιού σας σε νερό (περίπου 800 ml) και θα προσθέσω ένα συμπυκνωμένο διάλυμα αλισίβας σε PH 11-12.
Θα ψύχω και θα διηθώ από το κρυσταλλικό ίζημα.
Θα διέλυα το κρυσταλλικό ίζημα σε μεθανόλη που βράζει και θα φιλτραριζόμουν (ό,τι δεν διαλύθηκε, πετάξτε αυτά τα αδιάλυτα άλατα), θα έβαζα τη μεθανόλη στην κατάψυξη και θα εξήγαγα τους κρυστάλλους σε μια μέρα. ο κρύσταλλος έχει σχήμα βάσης. Για να τον μετατρέψετε σε υδροχλωρίδιο ... πρέπει να διαλύσετε 100 mg βάσης σε 2 ml μεθανόλης και να προσθέσετε υδροχλωρικό οξύ σε PH 5-6 και να το αφήσετε στην κατάψυξη. Μετά από μια ημέρα, βγάλτε το από την κατάψυξη και θρυμματίστε το υδροχλωρίδιο - και ξεπλύνετε με παγωμένη ακετόνη.
 

Diziet Sma

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 13, 2023
Messages
8
Reaction score
1
Points
3
ουάου, ευχαριστώ πολύ για την απάντηση - αυτό είναι ακριβώς αυτό που έψαχνα εδώ και πολύ καιρό. Κάποιος που πραγματικά ξέρει τι λέει και δεν δίνει ένα δισεκατομμύριο λόγους για τους οποίους αυτή είναι μια ηλίθια ιδέα. Απλά γεγονότα και παραγωγικές πληροφορίες. Και πάλι, σας ευχαριστώ.

Όταν είμαι σε θέση να το δοκιμάσω αυτό σε περίπου μια εβδομάδα ή έτσι είμαι σίγουρος ότι θα έχω μερικές ακόμα ερωτήσεις σχετικά με τις λεπτομέρειες της διαδικασίας, ελπίζω ότι είστε ακόμα διαθέσιμοι.

Πολλές ευχαριστίες - Diziet.
 
Top