Σύνθεση μεθαμφεταμίνης από εφεδρίνη ή ψευδοεφεδρίνη

Madre

PR manager
Joined
Sep 6, 2022
Messages
58
Reaction score
130
Points
33
Υπάρχουν πολλά καλά φάρμακα στον κόσμο. Τα αγαπημένα μας φάρμακα. Κοκαΐνη, lsd, mdma, 4mmc, shrooms...
Αλλά ένα πάντα ξεχώριζε. Από χρόνο σε χρόνο, από αιώνα σε αιώνα.
Το ναρκωτικό της επιλογής για τους φτωχούς και τους πλούσιους, προσωπικό αγαπημένο του Κένεντι και του Χίτλερ, καθώς και του Jesse Pinkman...

Η Μεγαλειότητά του, η μεθαμφεταμίνη.


Η απλούστερη σύνθεση της μεθαμφεταμίνης από εφεδρίνη ή ψευδοεφεδρίνη

Η υδροχλωρική εφεδρίνη χρησιμοποιείται σήμερα κυρίως για ιατρικούς σκοπούς, ως αθλητικό φάρμακο και ως πρόδρομη ουσία για τη σύνθεση ή την απομίμηση αμφεταμίνης/μεθαμφεταμίνης στη μαύρη αγορά. Εάν αναζητάτε εφεδρίνη, να γνωρίζετε ποια πηγή είναι πιο εύκολα διαθέσιμη στην περιοχή σας. Σε πολλές χώρες, η εφεδρίνη καταγράφεται ως ναρκωτικό ή πρόδρομη ουσία.
Στα ιατρικά παρασκευάσματα, η υδροχλωρική εφεδρίνη διατίθεται σε υδατικό διάλυμα, δισκία ή σιρόπια.Στις μέρες μας είναι σχεδόν αδύνατο να το βρείτε σε φιαλίδια και αμπούλες, παρόλο που είναι καθαρό και αρκετά εύκολο να εξαχθεί.

Είναι πιο δύσκολο να εξαχθεί η εφεδρίνη από δισκία ή σιρόπια, επειδή η εξαγωγή εξαρτάται σε μεγάλο βαθμό από τη σύνθεση του φαρμάκου και τα πρόσθετα συστατικά, θα μιλήσουμε γι' αυτό ξεχωριστά.Η ψευδοεφεδρίνη ή η νορεφεδρίνη μπορούν να χρησιμοποιηθούν ως εναλλακτική λύση της εφεδρίνης για τη σύνθεση. Η ψευδοεφεδρίνη (PSE) θα δώσει μεθαμφεταμίνη και η νορεφεδρίνη (φαινυλοπροπανολαμίνη, PPA) θα δώσει αμφεταμίνη. Αυτά τα δύο ανάλογα της εφεδρίνης βρίσκονται συχνά σε κτηνιατρικά φάρμακα.

Αντιδραστήρια
Εφεδρίνη / ψευδοεφεδρίνη
*Κρύσταλλοι ιωδίου
*Κόκκινοςφώσφορος
Νερό

*Δείτε πώς να πάρετε κρυστάλλους ιωδίου και κόκκινο φώσφορο γρήγορα και εύκολα σε αυτό το νήμα:
http://bbzzzsvqcrqtki6umym6itiixfhn...odine-red-phosphorus-for-meth-synthesis.7393/


Εξοπλισμός
Αντιδραστήρας: χλωριούχου νατρίου για ενέσιμο διάλυμα είναι καλό για το σκοπό αυτό.
Αλλά προσέξτε: συνήθως δεν είναι κατασκευασμένο από γυαλί ανθεκτικό στη θερμότητα και απαιτεί λεπτή θέρμανση, καλύτερα σε λουτρό αλατιού/άμμου - ένα μικρό μπολ ή δοχείο με αλάτι/άμμο που θερμαίνεται απευθείας στη σόμπα. Για μεγάλες ποσότητες, συνιστάται η χρήση δοχείων με επίπεδο φαρδύ πυθμένα.

Συσκευήπαλινδρόμησης. Είναι ένας φελλός με ένα κομμάτι τυποποιημένου γυάλινου σωλήνα (πιπέτα) 6-12 cm που εισάγεται μέσα σε αυτόν. Χρησιμοποιείται ως αντίστροφος ψύκτης αέρα για τη συμπύκνωση των υδρατμών και την επιστροφή τους στη μάζα της αντίδρασης.
Η χρήση πώματος ROMIN είναι ανεπιθύμητη, διότι η διάβρωσή του από ατμούς ιωδίου οδηγεί σε μόλυνση του μίγματος αντίδρασης.Ο ιδανικός αντιδραστήρας είναι μια κωνική γυάλινη φιάλη με επίπεδο πυθμένα και γυάλινο πώμα στο οποίο έχει συγκολληθεί ένας σωλήνας (από έναν μάστορα υαλουργό). Εάν δεν υπάρχει κάτι κατάλληλο, η συσκευή παλινδρόμησης μπορεί να κατασκευαστεί από μια πιπέτα, για το σκοπό αυτό αφαιρέστε το λαστιχάκι από αυτήν, ανοίξτε μια τρύπα στο λαστιχένιο καπάκι του φιαλιδίου στη διάμετρο της πιπέτας και κολλήστε την έτσι ώστε να στέκεται κάθετα με το λεπτό άκρο της προς τα κάτω. Μπορείτε επίσης να φτιάξετε το πώμα από ένα ελαστικό έμβολο σύριγγας κατάλληλης διαμέτρου. Απλώς τα βύσματα από καουτσούκ διαβρώνονται πιο γρήγορα.Ορισμένοι χρησιμοποιούν δύο συσκευές παλινδρόμησης στο μαγείρεμα - στο τέλος της αντίδρασης, όταν το ιώδιο έχει ήδη φτάσει σε πλήρη ισχύ, αλλάζετε τη συσκευή ή μάλλον το καπάκι με την παλινδρόμηση σε ένα φαρδύτερο.


Εξοπλισμός θέρμανσης:
Η συνήθης συσκευή είναι ένα σίδερο.Η σόλα είναι επάνω και αυτό είναι όλο. Χρησιμοποιούνται επίσης μια ηλεκτρική σόμπα και ένα αλατόλουτρο (ένα δοχείο αλατιού που τοποθετείται στο γκάζι). Όταν χρησιμοποιείτε λουτρό αλατιού, πρέπει να θυμάστε ότι έχει μεγάλη θερμική αδράνεια, δηλαδή αν μειώσετε τη φωτιά, δεν θα επηρεάσει γρήγορα την αντίδραση. Αλλά όλοι οι χημικοί της κουζίνας αγαπούν τα σίδερα - η θερμότητα είναι σταθερή και οι διαιρέσεις στο σίδερο (πυράκτωση) είναι πολύ κατάλληλες για τη διαδικασία.

Επίσης, θα χρειαστείτε
Ζυγαριές με βήμα 0,05g ή λιγότερο
Σύριγγες διαφόρων μεγεθών
Βελόνα σύριγγας διαμέτρου 0,8 mm





Συνταγή:

ΘΥΜΗΘΕΙΤΕ, δεν μπορείτε να το κάνετε αυτό με το μάτι, πρέπει να ακολουθήσετε τις ακριβείς αναλογίες! Κατά την κλιμάκωση, χρησιμοποιήστε γυάλινο μπουκάλι ανθεκτικό στη θερμότητα!
Για 1g εφεδρίνης ή αναλόγου χρειάζεστε περίπου 10ml όγκου αντιδραστήρα, ο αντιδραστήρας προσαρμόζεται στον όγκο των αντιδραστηρίων.

Ζύγιση και αναλογίες:1g
κρυσταλλικού ιωδίου και 0,35g κόκκινου φωσφόρου ανά 1g εφεδρίνης ή ψευδοεφεδρίνης. Πρώτα ζυγίζουμε την εφεδρίνη και τον κόκκινο φώσφορο, τα ρίχνουμε σε χαρτί και με ένα μαχαίρι αναμειγνύουμε τη σκόνη και τον κόκκινο φώσφορο σε μια ομοιόμορφη ροζ μάζα και την αδειάζουμε σε φιαλίδιο / μπουκάλι, το σφραγίζουμε με φελλό (όχι τη συσκευή παλινδρόμησης!).

Φιαλίδιο με κλειστό καπάκι με ένα μείγμα σκόνης / κόκκινου θερμαίνει λίγο, μερικές φορές το βάζετε σε μια αναμμένη λάμπα (λάμπα γραφείου) - δεν αντιδρούν, και χωρίς αέρα και δεν οξειδώνονται. Αυτή τη στιγμή, ζυγίστε το ιώδιο, ρίξτε το σε βαρύ χαρτί, συνθλίψτε γρήγορα τους κρυστάλλους με κάτι βαρύ.

Το ιώδιο είναι ένα πολύ δραστικό αντιδραστήριο με έντονη, συγκεκριμένη οσμή. Αφήνει ίχνη και εγκαύματα στο δέρμα και διαβρώνει αντικείμενα, εργαστείτε μαζί του μόνο με γάντια και προσεκτικά!

Σε αυτό το σημείο: ηλεκτρική σόμπα σε 1 θερμότητα, σύριγγα με διάμετρο βελόνας 0,8 mm με νερό κοντά, συσκευή παλινδρόμησης καθαρή και στεγνή. Ανοίγετε ένα ζεστό (όχι καυτό!!!) φιαλίδιο, ρίχνετε μέσα ιώδιο κομμάτι-κομμάτι: λίγο - ανακινείτε/ανακατεύετε, λίγο ακόμα, αλλά κάντε το γρήγορα, αλλιώς η αντίδραση θα ξεκινήσει νωρίτερα απ' ό,τι θέλετε.Τα χύνετε όλα, το βουλώνετε, παίρνετε ένα φιαλίδιο στη ζεστή παλάμη του χεριού σας, το ζεσταίνετε με το χέρι σας, κρατάτε το πώμα με τον αντίχειρα, αλλά μην το πιέζετε δυνατά.Ανακινήστε το φιαλίδιο, ώστε η σκόνη μέσα να μαζευτεί σε ένα είδος ομοιόμορφου χρώματος σκούρου καφετί-μπορντόνιας μπάλας. Μερικές φορές οι ατμοί ιωδίου σηκώνουν το πώμα κάτω από το δάχτυλό σας και κάνουν ένα "pfft". Μόλις η μπάλα έχει κυλήσει - ΓΡΗΓΟΡΙΚΑ: ρίξτε τις πρώτες σταγόνες νερού, μπορείτε να θάψετε την αντίδραση με υδροχλωρικό οξύ αντί για νερό, δημιουργεί ένα όξινο περιβάλλον και η αντίδραση πηγαίνει καλύτερα, βάζοντας την παλινδρόμηση σφιχτά και τοποθετήστε την στη σόμπα.
ΤΟ ΝΕΡΟ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΣΤΑΛΑΖΕΤΑΙ από την 8η βελόνα ΜΙΑ σταγόνα ανά 0,1g εφεδρίνης ή αναλόγου! Κατά προτίμηση ζεστό, αλλά ΟΧΙ καυτό.

Ναι, η αντίδραση επιταχύνεται! Ζέσταμα. Δεν μπορείτε να πάρετε τα μάτια σας από το φιαλίδιο.Χρειάζεστε καλό φωτισμό. Χωρίς ρεύματα - τα παράθυρα δίπλα στη σόμπα είναι κλειστά! Ρίξτε νερό και θερμάνετε λίγο - ανακινήστε, θερμάνετε λίγο ακόμα, ανακινήστε λίγο ακόμα μέχρι να σχηματιστεί ένα ομοιόμορφα διαλυμένο υγρό.

Αν παραμείνουν σβώλοι, που δεν έχουν μουλιάσει, δεν έχουν διαλυθεί - προσθέστε λίγο ακόμα νερό.Το ζεσταίνετε. Σχηματίζονται ασημένιες φυσαλίδες. Όλη την ώρα - κάθε 10-15 δευτερόλεπτα σηκώνετε με τα δάχτυλά σας από την άκρη του φιαλιδίου και ανακινείτε. Το υγρό κάνει έναν ήχο "σσσς". Μετά από λίγο, το υγρό θα πρέπει να αρχίσει να ανεβαίνει απότομα (αν δεν το κάνει, μην ανησυχείτε, και αν το κάνει, συνεχίστε).Σηκώστε το, ανακινήστε το και προσθέστε 2-3 σταγόνες νερό. Συνεχίστε με τον ίδιο τρόπο.Σχετικά με το ΝΕΡΟ: ανά πάσα στιγμή μπορείτε να βάλετε μια σταγόνα στο εσωτερικό τοίχωμα της συσκευής παλινδρόμησης (στο σωλήνα) - η σταγόνα θα κρέμεται πάνω από το υγρό, το μείγμα θα το πάρει μόνο του όταν χρειαστεί. Αλλά μην κάνετε κατάχρηση του νερού. Ανακινήστε συνεχώς, ώστε το υγρό να γλιστράει πάνω από τα τοιχώματα, αλλά να μην φτάνει στη συσκευή παλινδρόμησης.Παρακολουθήστε το φως για το χρώμα των τοιχωμάτων πριν βυθιστεί το υγρό - η πορτοκαλί απόχρωση δείχνει ότι υπάρχει ακόμα ιώδιο.Όμως όλο το ιώδιο θα πρέπει να βγει. Μπορεί το ιώδιο να είναι ακόμα ορατό στα τοιχώματα, αλλά η αντίδραση έχει επιβραδυνθεί, ο καπνός είναι αμυδρός, είναι σαν να καίγεται.Σε αυτή την περίπτωση, ανοίξτε απότομα την παλινδρόμηση, προσθέστε 0,05 - 0,1 g κόκκινου φωσφόρου ανά 1 g ιωδίου, ανακινήστε, κλείστε την παλινδρόμηση, προσθέστε νερό σταγόνα-σταγόνα μέχρι το διάλυμα να γίνει υγρό. Αυτό συμβαίνει σπάνια. Προς το τέλος της αντίδρασης, το ιώδιο μπορεί να βγαίνει πιο έντονα, σαν σωλήνας. Και το υγρό μπορεί να ανέβει απότομα προς τα πάνω. Η μυρωδιά είναι χημική, αλλά όχι ιώδιο. Το ιώδιο δεν βγαίνει πλέον. Το υγρό έχει τελικά κατέβει προς τα κάτω. Οι φυσαλίδες είναι μικρές.Βγάλτε τον αντιδραστήρα από τη φωτιά. Αφαιρέστε την παλινδρόμηση.

Φέρνετε το φιαλίδιο στο στόμα σας και φυσάτε τον καπνό (μπορείτε να το κάνετε αυτό κάτω από τον απορροφητήρα) μέχρι να σταματήσει.Μερικές φορές δεν υπάρχει καθόλου καπνός. Μην το φτύσετε!!! Γρήγορα, με έναν ισχυρό πίδακα νερού ανά 1g εφεδρίνης = 10 ml από μια σύριγγα. Το κλείνετε με ένα καθαρό καπάκι, σφίγγοντας το με το δάχτυλό σας. Ανακινήστε το καλά. Το υγρό γίνεται πιο ελαφρύ και ο χρησιμοποιημένος φώσφορος επιπλέει στην κορυφή. Ανακινήστε το.

Παίρνετε ένα μπολ με θρυμματισμένο πάγο από την κατάψυξη και μόλις το φιαλίδιο κρυώσει, βάζετε το μισό μέσα στον πάγο. Περιμένετε τρία λεπτά. Τυλίγετε ένα στρώμα βαμβάκι στη βελόνα 8*, ένα στρώμα χαρτί τουαλέτας (λευκό!) και περισσότερο βαμβάκι (για να φτιάξετε ένα είδος φίλτρου).

Επιλέξτε ένα διάλυμα, ρίξτε το σε ένα καθαρό φιαλίδιο, το υγρό πρέπει να είναι διαφανές, πρασινοκίτρινο φθορίζον χρώμα (όχι θολό, όχι ροζ).Αν είναι λίγο πορτοκαλί, είναι καρβίδιο, δεν βγήκε όλο το ιώδιο. Δεν είναι κάτι το σπουδαίο.

Αλκαλοποίηση:

Βυθίστε το χαρτί δείκτη στο υγρό - θα γίνει κόκκινο - το διάλυμα είναι όξινο. Σε ένα γυάλινο ποτήρι ζέσεως αλκαλοποιείτε με μαγειρική σόδα (ή διάλυμα αλισίβας 30%,) ανακατεύοντας με μια σύριγγα έμβολο το διάλυμα. Σφυρίζει πολύ στην αρχή, μετά λιγότερο... Μην βάζετε πολλή μαγειρική σόδα/λύση ταυτόχρονα! Πιο αργά είναι καλύτερα!
Όταν η σόδα σταματήσει να αναβράζει στην επιφάνεια του διαλύματος. Όταν ένας κόκκος σόδας αρχίσει να πέφτει στον πάτο του φιαλιδίου, αυτό είναι αρκετό.
Ο δείκτης είναι πρασινοκίτρινος, χωρίς μπλε χρώμα (pH~8-9) (Το μπλε χρώμα σημαίνει πολύ αλκαλικό.)


Εκχύλιση:

Αφού το διάλυμα γίνει αλκαλικό, είναι απαραίτητο να εκχυλίσετε τη βάση της μεθαμφεταμίνης με 50 ml τολουολίου. Για κάθε 1g εφεδρίνης που προστίθεται στην αντίδραση, μετρήστε 5ml τολουόλιο. Για να γίνει αυτό, προσθέστε τολουόλιο στο αλκαλικό διάλυμα. Ανακινήστε καλά.Αφήστε το μείγμα να διαχωριστεί σε δύο κλάσματα. Το ανώτερο οργανικό στρώμα αποσύρεται προσεκτικά με σύριγγα, ώστε να μην μπει ούτε σταγόνα από το κατώτερο υδατικό κλάσμα στο έλαιο της μεθαμφεταμίνης.Η αφυδάτωση του εκχυλίσματος πραγματοποιείται πάνω σε πυρωμένο θειικό νάτριο.Το πυρωμένο θειικό νάτριο σε ποσότητα ίση με το 5% του βάρους του εκχυλίσματος τοποθετείται σε αεροστεγές δοχείο και επωάζεται για 8 ώρες. Το εκχύλισμα (έλαιο μεθαμφεταμίνης) διηθείται στη συνέχεια.

Οξίνιση:

Η υδροχλωρική μεθαμφεταμίνη είναι πολύ ευαίσθητη στο νερό και δεν κρυσταλλώνεται εάν οξυνθεί με υδατικό διάλυμα υδροχλωρικού οξέος. Το υδροχλωρικό οξύ σχηματίζει ένα στρώμα κάτω από το τολουόλιο και η μεθαμφεταμίνη διαλύεται σε αυτό. Για να στεγνώσει η μεθαμφεταμίνη, πρέπει να αφαιρεθεί το νερό.Αυτός είναι ο λόγος για τον οποίο το αέριο HCL χρησιμοποιείται πιο συχνά για την οξίνιση (για να το αποκτήσετε, δείτε αυτόν τον σύνδεσμο http://bbzzzsvqcrqtki6umym6itiixfhn...as-from-muriatic-and-sulfuric-acids-conc.377/

Αρχίστε να αερίζετε το εκχύλισμα με αέριο HCl και ελέγξτε το pH με δείκτες. Όταν επιτευχθεί pH=6, η οξίνιση σταματά και το προϊόν αποθηκεύεται στην κατάψυξη μέχρι να πέσει ένα ίζημα. Το ίζημα διηθείται μέσω χάρτινου φίλτρου και ξηραίνεται στον αέρα. Αυτό είναι όλο.


Τώρα έχετε μεθαμφεταμίνη καλής ποιότητας.Είσαι ευχαριστημένος τώρα;
Ναι! Επιστήμη, σκύλα!



Zyqcn75uH3






 

Lordoftheshard 2

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 29, 2023
Messages
78
Reaction score
42
Points
18
Υποφωσφορικό οξύ ιώδιο διαδρομή μας ο ευκολότερος τρόπος αυτή η μέθοδος είναι ξεπερασμένη
 

hacke8

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Feb 26, 2024
Messages
117
Reaction score
30
Points
28
Κύριε, ποια είναι η βέλτιστη θερμοκρασία και χρόνος παλινδρόμησης για τη χρήση - υποφωσφορικού οξέος - ιωδίου - εφεδρίνης; Χρειάζονται 8-10 ώρες; Μπορεί η προσθήκη κόκκινου φωσφόρου να επιταχύνει το χρόνο αντίδρασης;
 

hacke8

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Feb 26, 2024
Messages
117
Reaction score
30
Points
28
Μετά την ολοκλήρωση της αντίδρασης, το τελικό προϊόν (υδροχλωρική μεθαμφεταμίνη) έχει οσμή καουτσούκ κατά το ζεμάτισμα. Τι είδους πρόσμειξη είναι αυτή;
 

Marocamora

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Dec 4, 2022
Messages
7
Reaction score
1
Points
3
Μπορεί κάποιος από εσάς να μου πουλήσει ένα βίντεο που δείχνει πώς να φτιάχνω κρυσταλλική μεθαμφεταμίνη με ιώδιο και ψευδοεφεδρίνη; Θέλω να είναι ένα βίντεο ενός επαγγελματία, όχι όπως το βίντεο που δείχνει έναν φαλακρό άνθρωπο, επειδή το βλέπω ως μη τέλειο έργο.
 

PseudoMicroGravity

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 28, 2023
Messages
39
Reaction score
35
Points
18
Γεια σου φίλε, σου έχω μια συμφωνία. Παλιά κατασκεύαζα με αυτή την τεχνική και σκεφτόμουν πόσο καλό ήταν αυτό το πράγμα και αποφάσισα να κάνω μια μικρή παρτίδα. Μόλις άρχισα να τιμολογώ τις χημικές ουσίες. Σκεφτόμουν, αφού ούτως ή άλλως θα αποκτούσες κρυστάλλους κόκκινου φωσφόρου και ιωδίου για το μαγείρεμά σου, και αφού προσφέρθηκες να πληρώσεις για ένα ποιοτικό βίντεο επίδειξης... Αν εσείς προμηθεύεστε μόνο τον κόκκινο φώσφορο και το ιώδιο για την αναγωγή, εγώ θα σας προμηθεύσω την ψευδοεφεδρίνη και θα σας φτιάξω ένα εκπαιδευτικό βίντεο όχι μόνο για τη σύνθεση αλλά και για διάφορους τρόπους εξαγωγής της ψευδοεφεδρίνης από κρύα δισκία, για την παρασκευή κρυστάλλων ιωδίου από βάμμα ιωδίου, για εντελώς αυτοσχέδια γυάλινα σκεύη κλπ. Τι πιστεύετε; Θα μπορούσα να τα καταφέρω με μόλις 3,5 γραμμάρια κόκκινου και 10 γραμμάρια ιωδίου, αυτό θα έφτιαχνε μια παρτίδα μεθαμφεταμίνης 10 γραμμαρίων. Εσύ τι λες;
 

guitargod

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 12, 2023
Messages
3
Reaction score
0
Points
1
Γεια σου Macrocamora μόλις διάβασα τη θέση σας είμαι σε ανάγκη ένα ένα βίντεο, καθώς και και έχω ό, τι χρειάζεστε για να d το βίντεο. Έχω κρυστάλλους ιωδίου και καθαρό κόκκινο στην τσέπη μου αυτή τη στιγμή. Έχω προσπαθήσει εδώ και ένα χρόνο να μαγειρέψω με επιτυχία καιακόμη και φίλοι που μου είπαν ότι μπορούν να μαγειρέψουν προσπάθησαν και ποτέ δεν τα κατάφεραν έχω ξοδέψει πολλά $ και πήρα σκατά από αυτό. Πώς θα θέλατε να το κάνετε αυτό; Είστε στην Αμερική; Έχω κίνητρο και έχω κουραστεί να καπνίζω αυτά τα μεξικάνικα σκατά που δεν κάνουν τίποτα για μένα. Ελάτε σε επαφή το συντομότερο δυνατό Είμαι τόσο rel όσο παίρνουν ήταν στο παιχνίδι από τα μέσα της δεκαετίας του 80 και μου λείπει το πραγματικό σκατά.
 

guitargod

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 12, 2023
Messages
3
Reaction score
0
Points
1
Συγγνώμη, αυτό προοριζόταν για το PesudoMicroGravity και όχι για το Macrocamora
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,307
Solutions
4
Reaction score
879
Points
113
Υπάρχει ένα PDF dx41flatline που δημοσιεύτηκε και είναι μπαταρίες λιθίου και νιτρικό αμμώνιο από στιγμιαία ψυκτικά πακέτα σε μια κανάτα pop. Αν κάποιος το ενημέρωνε για να χρησιμοποιήσει ένα σημερινό ιόν αμμωνίου, θα ήταν
1. AWESOME
2. Η πιο εύκολη μέθοδος

Θα σας συνδέσω αν εσείς ή κάποιος άλλος μπορεί να το επεξεργαστεί. Είναι κατεβασμένο σε αυτόν τον ιστότοπο
 

PseudoMicroGravity

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 28, 2023
Messages
39
Reaction score
35
Points
18
Ποτέ δεν πήρα την ίδια ποιότητα μεθαμφεταμίνης χρησιμοποιώντας ένα Birch Reduction myself.... Ούτε κατά διάνοια! Και γιατί πιστεύετε ότι αυτή η σύνθεση είναι ευκολότερη από την αναγωγή της εφεδρίνης με υδριτικό οξύ που δημιουργείται επί τόπου όταν χρησιμοποιείται η διαδρομή κόκκινου φωσφόρου/ιωδίου; Επειδή ουσιαστικά μπορείς να πετάξεις ολόκληρα χάπια στο βάζο μαζί με τα υπόλοιπα συστατικά χωρίς να διυλίσεις πρώτα το effedrine; Γιατί ειλικρινά, ακόμα και όταν κάνω αναγωγή από σημύδα ξεκινώ με καθαρή effedrine. Βάζοντας όλα αυτά τα ρυθμιστικά στην αντίδραση απλά σας προκαλεί να χρειάζεστε περισσότερες πρόδρομες ουσίες για να ολοκληρώσετε την αναγωγή/αντίδραση σύμφωνα με τη δική μου εμπειρία.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,307
Solutions
4
Reaction score
879
Points
113
Κυρίως επειδή τα αντιδραστήρια είναι πιο εύκολο να τα πάρει κανείς χωρίς να σηκώσει φρύδια. Τουλάχιστον εκεί που είμαι εγώ. Δεν έχω δει ποτέ στα 45 χρόνια μου ένα μπουκάλι ιώδιο σε κάποιο σπίτι. Ούτε μία φορά, οπότε αν το έβλεπα θα τραβούσα την προσοχή μου. Είμαι σίγουρος ότι ξέρετε πόσο δύσκολο είναι να βρείτε phos πρέπει να το ξύσετε από τα σπιρτόκουτα βασικά, υπάρχουν λίγα άλλα μέρη για να το βρείτε. Το λίθιο είναι ο ισχυρότερος μειωτικός παράγοντας και ακολουθεί το μαγνήσιο ο ψευδάργυρος το νάτριο... τα lodides είναι πολύ πιο κάτω στη λίστα.
 

PseudoMicroGravity

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 28, 2023
Messages
39
Reaction score
35
Points
18
Γεια σου guitargod, συγγνώμη, έχω καιρό να έρθω εδώ. Βρίσκομαι στις ΗΠΑ. Ίσως μπορούμε να βρούμε μια λύση. Παρεμπιπτόντως, ποτέ δεν μου άρεσε η μεθαμφεταμίνη που έφτιαξα χρησιμοποιώντας αναγωγή με Birch (μέθοδος Shake & Bake)όπως περιγράφει ο Frit Buchner παραπάνω. Είπες ότι ήθελες το παλιό καλό πράγμα, σωστά; Μπορώ σίγουρα να σας βοηθήσω με αυτό αν ενδιαφέρεστε. Χτύπα με φίλε μου! [email protected]
 

guitargod

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 12, 2023
Messages
3
Reaction score
0
Points
1
Έι, έτσι επικοινωνώ μαζί σας μέσω αυτής της όψης ή μέσω ηλεκτρονικού ταχυδρομείου ή πώς ακριβώς. Δεν είμαι ενήμερος για τους τελευταίους τρόπους διακριτικότητας στο διαδίκτυο. Δοκίμασα τη διεύθυνση που μου έδωσες αλλά δεν φαίνεται να δουλεύει για μένα γι' αυτό αναρωτιέμαι αν υπάρχει διαφορετικός τρόπος που επικοινωνείτε με τους ανθρώπους εκτός από το gmail ή οτιδήποτε άλλο. χρησιμοποιείς κάτι διαφορετικό που θα έπρεπε να χρησιμοποιήσω ώστε να μπορώ σίγουρα να έρθω σε επαφή μαζί σου
 

tankikan

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Dec 28, 2021
Messages
37
Reaction score
18
Points
8
Τι λέτε για τη μέθοδο one-pot; Αυτός φαίνεται να είναι ο ευκολότερος τρόπος, αφού πρέπει απλώς να αναμείξουμε την ψευδοεφεδρίνη, το νιτρικό αμμώνιο, τον αιθέρα, το μέταλλο λιθίου, το υδροξείδιο του νατρίου και λίγο νερό όλα μαζί σε ένα μπουκάλι και να το ανακινήσουμε μέχρι κάποιο σημείο όπου στη συνέχεια θα φιλτράρουμε το ανώτερο στρώμα και τέλος χρησιμοποιώντας αέριο hcl acid θα "αλατίσουμε" (όπως στους όρους του βίντεο) τη μεθαμφεταμίνη. Αλλά δεν είμαι σίγουρος για την ποιότητα. Και ίσως το μειονέκτημα αυτής της διαδικασίας είναι ότι μπορεί να είναι πολύ επικίνδυνη κατά τη διάρκεια της διαδικασίας ανακίνησης, δεδομένου ότι εμπλέκεται θανατηφόρα μείωση στη φιάλη. Έχω αρχίσει να φτιάχνω τη λίστα από το στοιχείο που ανέφερα παραπάνω, ίσως μέχρι την επόμενη εβδομάδα θα πρέπει να έχω λάβει όλα τα συστατικά. Αλλά εξακολουθεί να προσβλέπει σε οποιαδήποτε συμβουλή, δεδομένου ότι αυτό δεν είναι η γραμμή της δουλειάς μου. Παρακαλώ διορθώστε με εάν υπάρχει κάποιο συστατικό που λείπει.

Συγγνώμη καθώς δεν πληκτρολογώ τις λεπτομέρειες για κάθε βήμα. Αλλά είμαι πρόθυμος να το μοιραστώ αν κάποιος ενδιαφέρεται.

Στην υγειά σας.
 

metux

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 9, 2023
Messages
111
Reaction score
41
Points
28
Μπορείτε να κάνετε αυτή την αντίδραση, υδρογόνωση υπό πίεση, με μίξερ ή αναδευτήρα; χωρίς θέρμανση; Το έκανα με αναδευτήρα, αλλά λειτουργεί πολύ αργά, λειτουργεί και με εφεδρίνη;
 

mortuus1995

Don't buy from me
Member
Joined
Nov 11, 2023
Messages
5
Reaction score
0
Points
1
ποιες είναι οι μετρήσεις για την αξία 5 γραμμαρίων για μεθαμφεταμίνη
 

PseudoMicroGravity

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 28, 2023
Messages
39
Reaction score
35
Points
18
Εννοείτε την ποσότητα των πρόδρομων ουσιών που απαιτούνται; Πάντα χρησιμοποιούσα την αναλογία 1 - 1 - 1/3. Έτσι, αν επρόκειτο να φτιάξετε 10 γραμμάρια για ευκολία στα μαθηματικά, θα χρειάζονταν 10 γραμμάρια Ψευδο, 10 γραμμάρια Ιώδιο και 3,3 γραμμάρια Κόκκινο Ρ. Στη συνέχεια, για τη συγκεκριμένη ερώτησή σας, θα χρειάζονταν 5 γραμμάρια Ψευδο, 5 γραμμάρια Ιώ και 1,61 γραμμάρια Κόκκινο ως καταλύτης. Αν αυτό είναι ότι έκανα τα γρήγορα βρώμικα μαθηματικά στο κεφάλι μου σωστά!
 

RWG13

Don't buy from me
Resident
Language
🇷🇺
Joined
Mar 26, 2024
Messages
15
Reaction score
7
Points
3

Γεια σας, ευχαριστώ για τον οδηγό.
Είναι δυνατόν να χρησιμοποιηθεί λευκό οινόπνευμα αντί για τολουόλιο;
 

PseudoMicroGravity

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 28, 2023
Messages
39
Reaction score
35
Points
18
Οποιοσδήποτε μη πολικός διαλύτης θα λειτουργήσει. Ανάλογα με το αν είναι βαρύτερος ή ελαφρύτερος από το νερό θα σας πει αν θα βρίσκεται πάνω ή κάτω από το στρώμα Aquias του διαλύματός σας όταν συνδυαστεί. Θέλετε να βεβαιωθείτε ότι εξάγετε το σωστό στρώμα!
 

PseudoMicroGravity

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 28, 2023
Messages
39
Reaction score
35
Points
18
Συγγνώμη, ήθελα να πω: "ΟΠΟΙΟΣΔΗΠΟΤΕ μη πολικός διαλύτης που δεν αναμιγνύεται καλά με το νερό θα λειτουργήσει. Δεν είμαι σίγουρος τι εννοείτε με το λευκό οινόπνευμα, εννοείτε όπως το "λευκό αέριο" ή το καύσιμο κατασκήνωσης Coleman, τότε η απάντηση είναι ναι. Δεν είναι ο καλύτερος διαλύτης, καθώς θέλετε να προσπαθήσετε να διαλέξετε έναν που αφήνει τα λιγότερα κατάλοιπα, αλλά σίγουρα θα λειτουργήσει.
 
Top